przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: doktorka »

musisz sie zastanowic czy zniesiesz permanentny azs,bo przeciez tez tak sie moze zdarzyc,ze ktorys alergen bedzie z Toba w pracy codziennie. A pewnie sama wiesz,ze AZSy sa rozne,czasem tylko zaczerwienienie,a czasem ostra reakcja z duzo ciezszymi i bolesnymi zmianami.

niebieskitrzmiel
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2013, o 16:27

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: niebieskitrzmiel »

Mam pytanie. Miałam ostatnio problemy z zawrotami głowy i na morfologii wyszło mi że praktycznie większość wyników, mam zaniżonych np. HBG 10g/dl. W sumie wszystko co związane z układami białokrwinkowym i czerwonokrwinkowym mam zaniżone. I zastanawiam się, czy jest to przeciwskazaniem do podjęcia studiów na kierunku lekarskim.
daniello232
Posty: 2
Rejestracja: 27 maja 2015, o 22:34

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: daniello232 »

To ja też zadam pytanie.
Startuje na lekarski, ale moja dziewczyna zaraziła mnie w zeszłym roku kiłą i po szybkiej diagnozie wyleczyłem ja całkowicie, Czy to jest przeciwwskazanie do tego kierunku?
Awatar użytkownika
Meril
Posty: 65
Rejestracja: 20 maja 2014, o 22:04

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: Meril »

niebieskitrzmiel pisze:Mam pytanie. Miałam ostatnio problemy z zawrotami głowy i na morfologii wyszło mi że praktycznie większość wyników, mam zaniżonych np. HBG 10g/dl. W sumie wszystko co związane z układami białokrwinkowym i czerwonokrwinkowym mam zaniżone. I zastanawiam się, czy jest to przeciwskazaniem do podjęcia studiów na kierunku lekarskim.
Raczej nie
daniello232 pisze:To ja też zadam pytanie.
Startuje na lekarski, ale moja dziewczyna zaraziła mnie w zeszłym roku kiłą i po szybkiej diagnozie wyleczyłem ja całkowicie, Czy to jest przeciwwskazanie do tego kierunku?
Przykro mi, to także przeciwwskazanie do korzystania z tego forum
ania1995
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2015, o 01:36

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: ania1995 »

A tak na poważnie, ponieważ nie znalazłam informacji na ten temat, to czy osoba która chorowała na kiłę, ale jest już wyleczona, może iść na studia lekarskie?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: york »

po co zakładać drugie konto
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: black-cat »

A spytam z ciekawości- podczas rejestracji na studia jest do wypełnienia rubryka o stopniu niepełnosprawności, orientuje się ktoś może po co dają taką rubrykę do wypełnienia? Czy jest to tylko taka formalność czy też osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności mogą liczyć na jakieś ulgi/uprawnienia na studiach? A może być taka możliwość, że nie przyjmą na studia osoby z takim orzeczeniem, pomimo iż taka osoba spełnia wymagania jeśli chodzi o próg punktowy oraz posiada zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do podjęcia studiów?
Kierunek lekarski :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości