Łacina na studiach biologicznych

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Łacina na studiach biologicznych

Post autor: Biochejter »

Korczaszko pisze:lubisz łacinę? szacun myślałam, że tacy ludzie nie istnieją (szczególnie patrząc na tych co uczą łaciny)
Istnieją heh, ja miałem psycho-fanatyczkę (ale w bardzo pozytywnym generalnie znaczeniu) łacińskiego.
Ja bym ją uwielbiał gdyby nie kazała się uczyć całych czytanek i dialogów na pamięć (do usranej śmierci nie zapomnę ante colloquium i rozmowy o anatomii marcusa i stephanusa którzy się uczą o en-, tel-, rhin- i thalamencephalon-ie / Już 2 lata minęło prawie od egzaminu, a ja dalej pamiętam ten dialog, nie wiadomo po co mi taki śmieć w głowie.
Korczaszko pisze:męczyłam się z łaciną pół roku i umiem z niej tyle ile nauczyłam się na anatomii
U nas była kiedyś 3-semestry, ja już miałem dwa. Jakbym miał w semestr zrobić wszystkie konstrukcje to bym chyba wyskoczył przez okno ]

A na receptach, stosach, gnozji znowu jakieś genetivy będzie trzeba przypominać sobie, opowiem im dialog o Marku i Stefanie i zrobię furorę na tych katedrach ]
Awatar użytkownika
butterflyleg
Posty: 291
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:17

Re: Łacina na studiach biologicznych

Post autor: butterflyleg »

Korczaszko pisze:powtórzę, to co mówili poprzednicy - zwalniają u mnie warunkiem jest łacina jako przedmiot obowiązkowy no i chyba minimum 3
To dobrze, męczyłam się z łaciną przez całe trzy lata
I mam teraz 4 na koniec. Najśmieszniejsze, że w pierwszej klasie miałam 6, w drugiej 5 a teraz 4 tendencja zniżkowa, jeszcze rok, a miałabym pewnie 3
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Łacina na studiach biologicznych

Post autor: Usagi_Tsukino »

Korczaszko pisze:u mnie warunkiem jest łacina jako przedmiot obowiązkowy no i chyba minimum 3
Chociaż na jedno się przydała łacina jako obowiązkowy Ale i tak cierpię z powodu braku niemieckiego
butterflyleg pisze: To dobrze, męczyłam się z łaciną przez całe trzy lata xD
Też się z tego cieszę tylko słyszałam kiedys, że na ŚUMie nie zwalniają
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Łacina na studiach biologicznych

Post autor: Biochejter »

_olka_ pisze:tylko słyszałam kiedys, że na ŚUMie nie zwalniają
Bo to nie jest zasada że zwalniają. Mogą, ale nie muszą - zależy od uczelni/kierownika katedry/asystenta.

A o ŚUMie też słyszałem że nie praktykują czegoś takiego jak zwolnienia z łaciny ]
Awatar użytkownika
Alchemist
Posty: 80
Rejestracja: 27 wrz 2007, o 16:04

Re: Łacina na studiach biologicznych

Post autor: Alchemist »

Od tego roku akademickiego na lekarskim w Lublinie tez nie zwalniają. To czy się miało łacinę w liceum czy nie to bez różnicy.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Łacina na studiach biologicznych

Post autor: Batha »

nawet jeśli nie dostaniecie zwolnienia z łaciny, a uczyliście się jej wcześniej, to na zajęciach nie przyznawajcie sie do wcześniejszej nauki:) będziecie mogli błyszczeć wiedzą, a prowadzący będą przekonani, że się tak pilnie uczycie:P
Dib00
Posty: 339
Rejestracja: 13 lip 2007, o 14:40

Re: Łacina na studiach biologicznych

Post autor: Dib00 »

Łacinka? Brr.! Deklinacje są złe - a III w szczególności. Mówię to, mimo tego, że z koła z tego zagadnienia dostałam 4 Chociaż gorsze chyba było uczenie się słówek. Ogólnie zajęcia z łaciny są u nas strasznie nudne! Najpierw wstęp (coś z gramatyki), a potem tłumaczenie jakiś głupkowatych zdań
Dialog Marka i Stefana pamiętam!
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Łacina na studiach biologicznych

Post autor: Biochejter »

Dib00 pisze:Chociaż gorsze chyba było uczenie się słówek.
A wiesz ze na 3. roku wkujesz takich słówek dobre pare setek z Farmakopei? i że nie będą to jakieś krótkie misce! da! signa! Akurat słówka to z przyjemnością wchłaniam, tyle dobrze.
Dib00 pisze:Dialog Marka i Stefana pamiętam!
Ja musiałem chyba się tym strasznie przejąć, bo za nic w świecie nie mogę tego zapomnieć rozmowy tych dwóch cweli którzy zajęli mi 2 calutkie wieczory
Dib00
Posty: 339
Rejestracja: 13 lip 2007, o 14:40

Re: Łacina na studiach biologicznych

Post autor: Dib00 »

No to dobrze, że przynajmniej do czegoś mi się przyda na *&^^%* łacina Ja ogólnie nie mam problemu z uczeniem się słówek, ale jak jest ich prawie 500, to odechciewa mi się żyć
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Łacina na studiach biologicznych

Post autor: Usagi_Tsukino »

Dib00 pisze:No to dobrze, że przynajmniej do czegoś mi się przyda na *&^^%* łacina Ja ogólnie nie mam problemu z uczeniem się słówek, ale jak jest ich prawie 500, to odechciewa mi się żyć

Ja np. słówek lubię się uczyć (nie tylko z łaciny), ale za to jak mam się nauczyć gramatyki, a w łacinie trochę jest tego to wtedy dopiero mi się żyć odniechciewa a najlepsze jest gdy się ta cała gramatyka połączy i trzeba ją zastosować praktycznie dla mnie kosmos
Awatar użytkownika
salcella
Posty: 137
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 17:04

Re: Łacina na studiach biologicznych

Post autor: salcella »

A na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu zwalniają z łaciny? Mam 5 na koniec
Dib00
Posty: 339
Rejestracja: 13 lip 2007, o 14:40

Re: Łacina na studiach biologicznych

Post autor: Dib00 »

Nie, nie zwalaniają. U mnie na roku osoby, które miały łacinę w LO mają trochę wyższy poziom na zajęciach
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Łacina na studiach biologicznych

Post autor: Batha »

więc pewnie lepiej nie przyznawać się, że się miało
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości