czy to moje dziecko

Genetyka w życiu człowieka, zwierząt, roślin i innych organizmów to najczęściej poruszane tematy na forum genetyki
kapi28
Posty: 3
Rejestracja: 10 mar 2009, o 17:56

czy to moje dziecko

Post autor: kapi28 »

cztery lata temu upodzil mi sie syn to byl najpiękniejszy dzien mojego zycia, ale zycie bywa brutalne i nie ma hepi endu jesteśmy z zona w trakcie rozwodu dowiedzalem sie ze zdradzala mnie niejedno krotnie CZY JEST TO MOZLIWE ZE JEZELI ZONA MA GRUPE KRWI 0 A JA GRUPE AB TO SYN MAJAC GRUPE 0 JEST MOIM SYNEM
Darius
Posty: 113
Rejestracja: 1 lut 2009, o 10:51

Re: czy to moje dziecko

Post autor: Darius »

Niemożliwe.

P: AB * 0
G: A,B 0
A-B
i-AiBi
i-AiBi

Wasze dziecko może mieć tylko grupę A lub B.

Jeśli dziecko ma grupę krwi 0 to oboje rodziców muszą mieć taką krew, ponieważ gen warunkujący tę grupę jest recesywny.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2009, o 18:21 przez Darius, łącznie zmieniany 1 raz.
Eevsien
Posty: 15
Rejestracja: 10 lut 2009, o 19:42

Re: czy to moje dziecko

Post autor: Eevsien »

Dziecko musiałoby mieć krew albo A, albo B.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: czy to moje dziecko

Post autor: malgosi35 »

A kochasz syna?
Darius
Posty: 113
Rejestracja: 1 lut 2009, o 10:51

Re: czy to moje dziecko

Post autor: Darius »

Jeśli to nie jest zwykłe zadanie to warto zrobić test na ojcostwo bo takie krzyżówki mogą się mylić, a tak jest pewność na 100%.
kapi28
Posty: 3
Rejestracja: 10 mar 2009, o 17:56

Re: czy to moje dziecko

Post autor: kapi28 »

KOCHAM jak nikogo na świecie, tylko nie chce aby był karta przetargowa mojej byłej na tej całej sytuacji on najbardziej cierpi wychowuję go od czterech lat był jest i będzie mój a innego taty nie zna
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: czy to moje dziecko

Post autor: Savok »

Po pierwsze urzytkownicy forum nie sa upowaznieni do wydawania tego typu osadow (Darius, Eevsien). Wypelnianiem tego zadania zajmuje sie pracownia hemogenetyki katedry Medycyny Sadowej.

kapi28, masz prawo zlozyc w sadzie wniosek o ustalenie ojcostwa w ramach sprawy rozwodowej. Na twoim mijscu nalegalbym na badanie DNA, a nie grupy krwi. Jest bardziej dokladne (99,5% pewnosci) i mniej bolesne dla dziecka - wystarczy wymaz z jamy ustnej.

O ile pamietam, wg litery prawaw jesli uznales syna za swojego w momencie jego urodzenia i nie poddajesz tego faktu pod watpliwosc, dziecko pozostaje twoim synem. W tej sprawi powinienes konsultowac sie ze swoim prawnikiem, nie z forumowiczami.
kapi28
Posty: 3
Rejestracja: 10 mar 2009, o 17:56

Re: czy to moje dziecko

Post autor: kapi28 »

dziękuje w tej całym zamieszaniu to już nie wiedziałem co mam robić
Eevsien
Posty: 15
Rejestracja: 10 lut 2009, o 19:42

Re: czy to moje dziecko

Post autor: Eevsien »

Przepraszam jeśli w jakimś stopniu kogoś uraziłam lub naruszyłam jakiekolwiek zasady panujące na forum.

Odwołując się do działu w jakim został ten temat umieszczony to zgodnie z tymi prawami chyba nie odbiegamy zbyt daleko z Dariusem od prawdy. Może jestem w błędzie.

Przepraszam i pozdrawiam.oraz życzę kapi28, żeby walczył o tego małego człowieczka, którego kocha, bo nie grupa krwi świadczy o prawdziwym ojcostwu, a szczera miłość.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: czy to moje dziecko

Post autor: Padre Morf »

Savok pisze:Wypelnianiem tego zadania zajmuje sie pracownia hemogenetyki katedry Medycyny Sadowej.
można to zrobić w każdy laboratorium, które dysponuje odpowiednim sprzętem. Wystarczy zachować odpowiednie procedury w kwestii pobrania materiału.
Na badanie muszą zgodzić się obie osoby czyli zarówno matka jak i ojciec dziecka.

Badanie grup krwi (w tej chwili bada się kilka układów grupowych) wyklucza ojcostwo z prawdopodobieństwem 0,95 więc jeśli na DNA Cię nie stać to będzie to dobry wybór.
Darius
Posty: 113
Rejestracja: 1 lut 2009, o 10:51

Re: czy to moje dziecko

Post autor: Darius »

Savok pisze:Po pierwsze urzytkownicy forum nie sa upowaznieni do wydawania tego typu osadow (Darius, Eevsien). Wypelnianiem tego zadania zajmuje sie pracownia hemogenetyki katedry Medycyny Sadowej.
Co do mojego pierwszego posta w tym temacie, byłem przekonany że to tylko zadanie. Później się poprawiłem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 0 gości