drzwi otwarte we wrocławiu

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
markuss91
Posty: 81
Rejestracja: 25 paź 2008, o 18:09

drzwi otwarte we wrocławiu

Post autor: markuss91 »

wie ktoś coś więcej o tym co tam będzie, albo jak to wyglądało w poprzednich latach bo nie wiem czy się opłaca jechać)
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: drzwi otwarte we wrocławiu

Post autor: Korczaszko »

ja mam plany zabrać książki, narysować since i straszyć przyszłą konkurencję mniej studentów mniej weterynarzy więcej pracy

a jak to wygląda? nie mam pojęcia pewnie ktoś wyjdzie i zacznie mówić jak to unas jest najlepiej najlepsza weta w Polsce w Europie i nie wiadomo co jeszcze z Opola w sumie masz niedaleko wię jak nie lubisz spać w sobotę to możesz zaryzykować i sparwdzić na własnej skórze czy się opłacało
markuss91
Posty: 81
Rejestracja: 25 paź 2008, o 18:09

Re: drzwi otwarte we wrocławiu

Post autor: markuss91 »

w sumie niedaleko, ale mam napięte terminy)
azi2601
Posty: 18
Rejestracja: 22 sty 2009, o 21:09

Re: drzwi otwarte we wrocławiu

Post autor: azi2601 »

Witam!
Ja byłam dzisiaj i było naprawde super. Przez 1,5 godz była pogadanka z profesorem plus pytania na koniec. Następnie rozdzielili nas na grupy i ruszyliśmy na pooglądanie sobię uczelni, pokazali nam między innymi prosektorium, stajnie ze zwierzakami no i były moje kochane zwierzaczki - konie, sale operacyjną malych i dużych zwierząt, trafiło nam sie między innymi obejżenie studentów w akcji( czyli przy badaniu kotka)hehehehe.Najbardziej jednak podobal mi sie buhaj, ogromne bydle, najfajniejsze było jak znudzila mu sie nasza obecność i zaczął naparzeać rogami w boks jakby miał ochote go rozwalić .
Naprawde było warto zawitać dziś na ta uczelinie.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: drzwi otwarte we wrocławiu

Post autor: Korczaszko »

eee w szoku jestem mogłam iść widzieliście więcej niż ja do tej pory
a na prosektorium pokazywali wam nasze azorki? które odzieramy z tłuszczu z takim zapamiętaniem? czy tylko sale?
i który prof prowadził? jakie nazwiskogt
azi2601
Posty: 18
Rejestracja: 22 sty 2009, o 21:09

Re: drzwi otwarte we wrocławiu

Post autor: azi2601 »

W prosektorium niestety niczego nam nie pokazywali, widzieliśmy tylko sale, a szkoda . Aa i usłyszeliśmy o klaczy ,którą przywieziono do uczelni, która po oczyszczeniu kopyt i wypuszczeniu na wybieg nagle padła, no i że sporo czasu poświęcono w piątek(20.03.br)zanim odkryli co naprawdę spowodowalo natychmiastowy zgon klaczy.
Co do nazwiska prof. to szczerze mówiąc nie pamiętam (wysoki ,szczupły,ciemne włosy nieco przypruszone siwymi wloskami )pamięta ,że prowadzi zajęcia związane z marketingiem w pracy weterynarza, chyba na drugim albo trzecim roku i chyba coś z prawem.Ale jak mi się przypomni to na pewno ci napisze
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: drzwi otwarte we wrocławiu

Post autor: Korczaszko »

ee to go nie znam, zastanawiałam się czy któregoś naszego (pierwszorocznych znaczy) profa posłali. Bo chyba po wykładzie z którymkolwiek z nich nie byłabyś tak zadowolona (większość działa jak środek usypiający, jeden jest zakochany w sobie).
W sumie niedziwne, że nie przynieśli psów z chłodni obecnie są w strasznym stanie (kończyny piersiowe wiszą na żyłach i nerwach), nie mają głów, i wywaliliśmy im klatkę piersiową na wierzch. ogólnie wygląda to trochę jakby jakaś bomba w nich siepnęła. No i przeniesienia psa z chłodni to ciężka robota. Strasznie ciężkie są.
azi2601
Posty: 18
Rejestracja: 22 sty 2009, o 21:09

Re: drzwi otwarte we wrocławiu

Post autor: azi2601 »

No wiesz ja byłam bardziej zachwycona tym co zobaczyla po tej gadance, bo jedyne czego nowego sie dowiedziałam to skrótowa historia uniwersytetu no i wrzie zlego wyniku na egzaminie wstępnym to 4300, bo reszty dowiedzialam sie wczesniej z forum tego i owego. A psów nie przynosili bo na drzwi otwarte były na 19-latki z mamami i naprzykład młodym rodzeństwem , więc sama rozumiesz. I w sumie to sama chyba bym nie chciała na dzień dobry zobaczyc coś takiego, no i w sumie zepsułaś niespodzianke bo juz wiem co za obrazki mnie czekaja jak sie dostane
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: drzwi otwarte we wrocławiu

Post autor: Korczaszko »

nie takie widoki nie czekają Ty je powoli stworzysz. Psa się dostaje w kawałku, do kolekcji dostajesz piłę i musisz się odpiłować głowę i przepiłować ją na pół, przy czym mózg zamienia się w różowe błoto. ale to dopiero w połowie listopada. przez półtora miesiąca macasz kości

[ Dodano: Nie Mar 22, 2009 23:54 ]
jak wspomniałaś o prosektorium to sięprzestraszyłam", że psy przynieśli nie zrobili tego pewnie głównie z powodu ich ciężaru, no i trzeba by się upaćkać w formalinie, no jakby coś by zepsuli to nie byłoby na czym zdawać kolokwium a to by było przykre
azi2601
Posty: 18
Rejestracja: 22 sty 2009, o 21:09

Re: drzwi otwarte we wrocławiu

Post autor: azi2601 »

nie wiem czy będe w stanie to zrobić ale to sie okaże bo już mnie ciary przechodzą
Kaasia
Posty: 38
Rejestracja: 22 lip 2008, o 12:16

Re: drzwi otwarte we wrocławiu

Post autor: Kaasia »

"No i przeniesienia psa z chłodni to ciężka robota. Strasznie ciężkie są. u nas preparaty na wózku są wożone a koń cięższy od psa i to o wiele
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: drzwi otwarte we wrocławiu

Post autor: Korczaszko »

u nas zaprzęgam do tego chłopaków ja mogę myć stoły, właściwie mamy tylko psy. Konia dostaliśmy głowę. To było feee bo się rozkładała (nie nastrzykiwali jej formaliną), no i krew z niej kapała (psy są jakoś odkrwione)

Preparujecie wszystkie gatunki?
Kaasia
Posty: 38
Rejestracja: 22 lip 2008, o 12:16

Re: drzwi otwarte we wrocławiu

Post autor: Kaasia »

na koniu uczymy się mięśni kończyny piersiowej i miednicznej i teraz czeka nas głowa no i wiadomo do tego dochodza nerwy i nacznia a pozniej stawy:) a po głowie mamy psa (z tego co się orientuje to tam uczymy sie układów) u nas zaprzęgam do tego chłopaków u nas tez chlopcy maja taką fuche
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości