Dziura w dłoni

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
majgugy
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2009, o 16:59

Dziura w dłoni

Post autor: majgugy »

mam problem musze napisac o doświadczeniu:


1.zwińkartke papieru a4 tworzac tube .otwor powinien miec rozmiar zblizony do wielkosci oka. wez tube w prawa reke
2.przyloz tube do prawego oka
3.miej oboje oczu otwartych-(to wazne )
4.patrzac na przedmioty znajdujace sie po drugiej stroni pokoju podnies jednoczesnie lewa reke na wysokosc twarzy.
zapisz wyniki i wyjaśnij dlaczego tak sie dzieje
doświadczeniedziura w dłoni

prosze pomózcieee
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Dziura w dłoni

Post autor: badger »

majgugy pisze:prosze pomózcieee
chyba zapomniałeś napisać pytania na jakie oczekujesz odpowiedzi zrób to doświadczenie i napisz co zaobserwowałeś.
majgugy
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2009, o 16:59

Re: Dziura w dłoni

Post autor: majgugy »

napisałem ze



zapisz wyniki i wyjaśnij dlaczego tak sie dzieje
Darius
Posty: 113
Rejestracja: 1 lut 2009, o 10:51

Re: Dziura w dłoni

Post autor: Darius »

majgugy pisze:napisałem ze


zapisz wyniki i wyjaśnij dlaczego tak sie dzieje
To teraz sam przeprowadź to doświadczenie i napisz co zaobserwowałeś, a ktoś z nas to potwierdzi albo poprawi.
majgugy
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2009, o 16:59

Re: Dziura w dłoni

Post autor: majgugy »

ja zaobserwowalem ze widac dziure w dloni ale dlaczego tak sie dzieje to nie wiem


właśnie o to mi chodzi czy ktos moze mi pomuc dlaczego tak sie dzieje ze widac ta dziure
keykey
Posty: 72
Rejestracja: 5 mar 2009, o 09:05

Re: Dziura w dłoni

Post autor: keykey »

Też widzę dziurę:P Wydaje mi się to proste ale nie umiem wyjaśnić) Hmmm każde z oczu postrzega przedmioty pod nieco innym kątem, bo z nieco innego położenia.
Tak naprawdędziurę widać tylko w sytuacji gdy ręka nie zasłania widoku obojgu oczu. Wykonując to doświadczenie, próbowałam przymykać najpierw jedno, potem drugie oko. Okazuje się wówczas, że zamykając lewe, prawe wcale nie widzi dłoni, bo widok ograniczony jest tunelem. Lewe postrzega natomiast całą dłoń. Dwa odmienne obrazy się łączą w taką śmiszną całość:))
Jak byłam mała wykonywałam podobne doświadczenie nawet o tym nie wiedząc:P Patrzy się w dal i przysłania widok palcem wskazującym. Czasem widzi się dwa półprzezroczyste, czasem jeden przesunięte na lewo lub prawo od rzeczywistego położenia. Fajne to takie:P
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości