Nie wybierajcie analityki medycznej chyba że...

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
Caldina
Posty: 21
Rejestracja: 24 mar 2009, o 20:34

Re: Nie wybierajcie analityki medycznej chyba że...

Post autor: Caldina »

Moim zdaniem powód dla którego lekarze nie powinni pogardzać diagnostami, pielęgniarkami i innym personelem medycznym jest bardzo prosty:
Bez nich się nie obejdą.
Mimo swojej szerokiej wiedzy i umiejętności lekarze nie są w stanie wyczytać pacjentowi z oczu co mu jest. Musi wydać zalecenia dotyczące badań w danym kierunku a do tych badań jest mu potrzebny właśnie diagnosta. On może obejść się bez lekarza, ale lekarz bez diagnosty ani rusz Tak samo jest z pielęgniarkami. Widzieliście kiedyś szpital bez pielęgniarek ? Dlatego strasznie wkurza mnie to puszenie się i wywyższanie się nad innych, każdy pracownik służby zdrowia jest potrzebny i niezastąpiony na swoim stanowisku
maturzystka2009
Posty: 3
Rejestracja: 4 kwie 2009, o 18:32

Re: Nie wybierajcie analityki medycznej chyba że...

Post autor: maturzystka2009 »

Zgadzam się z wami zniechęcanie ludzi przed analityką czy pielęgniarstwem jest bezpodstawne i troszkę bezsensu(zazwyczaj robią to osoby,które trafiły tam bo się nie dostały nigdzie indziej). Jeśli szanujesz siebie i swoja pracę to wątpię, aby ktokolwiek wciskał Ci kit, że jesteś nie potrzebny, bądź jakieś inne bzdury:)
aicha__
Posty: 5
Rejestracja: 14 cze 2009, o 11:37

Re: Nie wybierajcie analityki medycznej chyba że...

Post autor: aicha__ »

estrus pisze: Przeciw (-)

- po ukończeniu 5 letnich ciężkich studiów zaleca się robienie 5 letniej odpłatnej specjalizacji
- stosunkowo niskie zarobki ( 1000- 1700 max)
- bardzo duża konkurencja , ludzi o podobnym profilu kształcą na biologi, chemii, biotechnologi , na uczelniach rolniczych.
- niski prestiż społeczny
- praca stosunkowa nudna w większości przypadków ( obsługa kombajnów )
- na uczelniach na wydziałach farmaceutycznych bo najczęściej do owych dołączona jest analityka, jesteś traktowany jak człowiek 2 kategorii
- praca za granicą owszem ale na krótki okres ( będąc za granicą przestajesz się dokształcać a w tej profesji to coś najgorszego, ciągle wchodzą nowe technologie )
Mam wrażenie, że nie macie pojęcia o czym piszecie.

Po pierwsze, to skąd taka troska o przyszłość intelektulaną naszego narodu? Nie wybierajcie czegoś, ponieważ. hahaha!

Jeżeli ktoś jest zainteresowny analityką, to nie sądzę, żeby wziął sobie za wyrocznię lub chociaż za punkt do listy za i przeciw Twój post Estrus. A jeżeli takowa osoba się znajdzie to poświadczy swoją odurzającą inteligencją i i tak nie dostanie się na analitykę.

Jeżeli kogoś ciekawi analityka - to i tak na nią pójdzie,
Jeżeli ktoś się waha - to być może się nie dostanie, bo skoczą progi i nie będzie miał powodu, aby się dalej wahać,
Jeżeli ktoś się waha - a dostał się na analitykę, to proponuję przejrzeć strony Uniwersytetów/Akademii Medycznych, zapozna się bynajmiej z horyzontami po analityce, a nie z ograniczeniami, które są wszędzie.
diagnosta
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2009, o 17:38

Re: Nie wybierajcie analityki medycznej chyba że...

Post autor: diagnosta »

Dzięki takim tematom będzie luźniejszy rynek pracy dla nas, analityków.
Pierwsze stwierdzenie to fakt zaleca się jeśli się chcesz doszkalać, np. zostać kierownikiem laboratorium. A poza tym znajdź kierunek po którym nic nie robisz po studiach. Bo moi znajomi po polibudzie czy ekonomi robią ciągle jakieś studia podyplomowe. Architekci robią ciągle jakieś uprawniania które kosztują więcej niż za specjalizację z analityki.
Specjalizacja kosztuje 200zł na miesiąc.
Te swoje zarobki pomnóż raz 2
Nie zauważyłam żeby mi ktoś ubliżał,a w ręcz przeciwnie. A mąż to stomatolog i mam w rodzinie lekarzy
Jakoś mi się w pracy nie nudzi , a czasem bym chciała się ponudzić
A to fakt że te na farmacji to traktowały nas z góry, tylko że one teraz stoją bo 8 godzin za ladą jak panie w sklepie, a ja jeżdżę na konferencję naukowe
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Nie wybierajcie analityki medycznej chyba że...

Post autor: Gekon »

diagnosta pisze:tylko że one teraz stoją bo 8 godzin za ladą jak panie w sklepie, a ja jeżdżę na konferencję naukowe
Ja proponuję nie zaczynać kolejnego flejma pomiędzy farmaceutami a analitykami.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Nie wybierajcie analityki medycznej chyba że...

Post autor: Biochejter »

diagnosta pisze:A to fakt że te na farmacji to traktowały nas z góry, tylko że one teraz stoją bo 8 godzin za ladą jak panie w sklepie, a ja jeżdżę na konferencję naukowe
Po farmacji też niektórzy jeżdżą na konferencje naukowe i nie każda jest ekspedientką ]
Chemik
Posty: 395
Rejestracja: 29 maja 2009, o 10:16

Re: Nie wybierajcie analityki medycznej chyba że...

Post autor: Chemik »

Dajcie spokuj!
Farmaceuci nie sprzedawaliby leków gdyby nie ekspertyza analityków. Analityk nie mógłby przeprowadzać badań gdyby nie wynalazki farmakologiczne.
Widzicie, że oba te zawody uzupełniają się wzajemnie dlatego chce rozpocząć studia (jak nie lekarski) to farmakologie a na 2roku rozpocząć analitykę. Wiem, że zdobyte wiadomości spowodują, że
Biochemister pisze:nie () jest ekspedientką
a zarobki nie będą
aicha pisze: stosunkowo niskie zarobki ( 1000- 1700 max)
Pozdrawiam wszystkich i zachęcam wszystkich do powiększania swojego bagażu naukowego.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Nie wybierajcie analityki medycznej chyba że...

Post autor: Biochejter »

Chemik pisze: Farmaceuci nie sprzedawaliby leków gdyby nie ekspertyza analityków. Analityk nie mógłby przeprowadzać badań gdyby nie wynalazki farmakologiczne.
Jak będę miał mózg w lepszej formie do interpretowania takich zdań, to przemyślę i wypowiem się na ten temat czy to uzupełnienie zawodów niezbędne jest ]
Chemik pisze:dlatego chce rozpocząć studia (jak nie lekarski) to farmakologie
Farmakologię to możesz po lekarskim albo farmacji zacząć ] farmacja to troszkę więcej niż farmakologia.

Ps. Z tymi dwoma kierunkami fajnie - o ile zechcesz płacić za drugi kierun / Kudrycka zajmie się czymś bardziej pożytecznym (np. zostanie kurą domową)
Chemik
Posty: 395
Rejestracja: 29 maja 2009, o 10:16

Re: Nie wybierajcie analityki medycznej chyba że...

Post autor: Chemik »

no właśnie chodziło mi o farmację a nie farmakologię<sorka za błądzik ale taka jest już pora he he
No ja nie jestem za płaceniem, tak wogóle za rok wybory, także nic nie dokona a poza tym PIS nie zgadza się i kropa.
agusia421
Posty: 8
Rejestracja: 25 cze 2009, o 15:41

Re: Nie wybierajcie analityki medycznej chyba że...

Post autor: agusia421 »

Biochemister pisze:
diagnosta pisze:A to fakt że te na farmacji to traktowały nas z góry, tylko że one teraz stoją bo 8 godzin za ladą jak panie w sklepie, a ja jeżdżę na konferencję naukowe
Po farmacji też niektórzy jeżdżą na konferencje naukowe i nie każda jest ekspedientką ]

tylko przedstawicielem.
Magducha90
Posty: 18
Rejestracja: 8 lip 2009, o 09:07

Re: Nie wybierajcie analityki medycznej chyba że...

Post autor: Magducha90 »

Hejka! Mam pytanie, jak wyglądają studia na analityce. Przyznam zupełnie szczerze, że marzyłam o lekarskim no ale nie wyszło i jestem na analityce to też jest ciekawy kierunek tylko mam bardzo pobieżne info. Chciałabym się dowiedzie czegoś więcej o tym kierunku, żeby nie by już ignorantem:)
aleqc
Posty: 64
Rejestracja: 11 lip 2009, o 08:44

Re: Nie wybierajcie analityki medycznej chyba że...

Post autor: aleqc »

Magducha90, a gdzie się dostałaś?
altruistka11
Posty: 100
Rejestracja: 1 mar 2009, o 11:28

Re: Nie wybierajcie analityki medycznej chyba że...

Post autor: altruistka11 »

Ja też chętnie dowiem się czegoś ciekawego? najlepiej o analityce we Wrocławiu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości