kuracja sokiem z cytryny

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: kuracja sokiem z cytryny

Post autor: doktorka »

huba021292 pisze:tak oczywiście ale czy one we krwi mają aż taką pojemność to nie jestem pewien
to zalezy jakie cytryny, male czy duzepppp w lidlu sa ostatnio cytryny wielkosci kota
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: kuracja sokiem z cytryny

Post autor: Medycyna Lwów »

huba021292 pisze:Wydaje mi się że większość jest szybko metabolizowana ponieważ w przypadku 20 cytryn z których kwas cytrynowy dotarłby do krwi spowodowałby kwasice metaboliczną.
nie jest w ogóle metabolizowana tylko w nadmiarze bardzo szybko jako związek hydrofilowy i małocząsteczkowy usuwana na zewnątrz z moczem przez nerki. Kwasicy żadnej nie spowoduje bo a/ słaby kwas, b/ szybka filtracja nerkowa, c/ wydajny bufor krwi (białczanowy czy wodorowęglanowy sobie z protonami w momencie poradzi).
huba021292
Posty: 494
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:32

Re: kuracja sokiem z cytryny

Post autor: huba021292 »

No właśnie czekałem na tą odpowiedź kwas cytrynowy jest słabym kwasem i daje nawet zasadowe sole. Tylko jeszcze jedno czy wątroba nie potrafi go przekształcić w coś energetycznego i dostępnego dla komórek?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: kuracja sokiem z cytryny

Post autor: Medycyna Lwów »

nie ejst przez nic metabolizowana (ogólnie witaminy praktycznie nie sa metabolizowane w inne związki może z wyj. D3 i różnych postaci wit. K czy A, nadmiarowo sa usuwane z moczem lub magazynowane w wątrobie A,D, B12). Funkcja witamin jest kofaktrowa, w przypadku wit C to donor elektonów i protonów dla hydroksylaz
huba021292
Posty: 494
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:32

Re: kuracja sokiem z cytryny

Post autor: huba021292 »

Kaamil pomyliło Ci się tu nie o witaminę C chodzi tylko kwas cytrynowy.

A tak po za tym w książce Gawędzkiego dla kwasów organicznych przyjmuje sie średnią wartość energetyczną 3kcal wydaje mi się żę organizm ma jakiś z tego pożytek.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: kuracja sokiem z cytryny

Post autor: Medycyna Lwów »

Fakt, z przemęczenia chyba. Wit. C oczywiście metabolizowana nie jest, kwas cytrynowy już tak i to w każdej prawie komórce, gdzie jest przecież jednym z intermediatów cyklu Krebsa (choć głównie chodiz o cytrynian endogenny powstały z kondensacji acetylo-CoA i szczawiooctanu).
huba021292
Posty: 494
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:32

Re: kuracja sokiem z cytryny

Post autor: huba021292 »

No tak tylko jak ja się pomylę to się ze mnie głupka robi ]

[ Dodano: Czw Mar 19, 2009 15:52 ]
Podobno w cytrynie jest tylko 0,65% kwasu cytrynowego co daje w 1kg 6,5 g kwasu więc to wcale nie tak dużo jak by sie wydawać mogło. Ciekawe jak działają inne związki zawarte w cytrynie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości