2 kierunki jednocześnie...

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Wilson
Posty: 90
Rejestracja: 12 gru 2008, o 10:04

Re: 2 kierunki jednocześnie...

Post autor: Wilson »

U mnie na roku dwie osoby mają IOS (jedna z powodów zdrowotnych, druga nie wiem). Obawiam się najbardziej, że w kolejnym semestrze znowu rzucą nam nie wiadomo ile przedmiotów (w poprzednim miałem 20 przedmiotów, teraz mam ich 6 ). I rozumiem, że studium do studiów nic nie ma, tzn nie trzeba zgody, podań pisać itp (w końcu to średnia szkoła)? Chciałem jeszcze zapytać (może wiesz, skoro znasz osoby uczące się tam) jak wygląda plan zajęć? Czy tak jak w szkole siedzisz bez przerwy od 8 do 14, czy możeporozrzucane jak na studiach?
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: 2 kierunki jednocześnie...

Post autor: Biochejter »

Wilson pisze:I rozumiem, że studium do studiów nic nie ma, tzn nie trzeba zgody, podań pisać itp (w końcu to średnia szkoła)?
Zamieszanie jest jak chcesz studiować drugi kierunek na UMedzie. Jak na innej uczelni, czy w studium to żadnej zgody od nikogo nie potrzebujesz ]
Wilson pisze:jak wygląda plan zajęć? Czy tak jak w szkole siedzisz bez przerwy od 8 do 14, czy możeporozrzucane jak na studiach?
Z tego co wiem to mają raczej od-do. Nie wiem czy tak mają na wszystkich kierunkach.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: 2 kierunki jednocześnie...

Post autor: Batha »

a można być na 2 specjalizacjach na 1 kierunku?
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: 2 kierunki jednocześnie...

Post autor: Sunflower77 »

U mnie na uczelni nie. Ale jak najbardziej można robić dwa różne kierunki. I nawet jak sie przedmioty powtarzają albo są zbieżne to przepisują
Wilson
Posty: 90
Rejestracja: 12 gru 2008, o 10:04

Re: 2 kierunki jednocześnie...

Post autor: Wilson »

A może orientuje się ktoś, czy w studium też istnieje możliwośćprzepisywania ocen? Wiem, że radiologom na moim kierunku niektóre oceny przepisują, a czy da się odwrotnie?
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: 2 kierunki jednocześnie...

Post autor: Biochejter »

batha pisze:a można być na 2 specjalizacjach na 1 kierunku?
Znam uczelnie gdzie bez problemu można robić dwie specjalności i mam znajomych co takowe robią. Co prawda są na jakichś humanistyczno-społecznych kierunkach, ale być może i na innych dają takie możliwości.
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: 2 kierunki jednocześnie...

Post autor: Litawor »

Żeby nie zakładać nowego tematu: czy ktoś wie, jak się mają plany reformy studiów, które Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ochrzciło nazwąPartnerstwo dla wiedzy"? Zawierały one pomysł wprowadzenia limitu punktów ECTS, które można zdobyć bezpłatnie (w ramach bezpłatnych studiów), a za nadwyżkę trzeba by już płacić. De facto byłoby to uniemożliwienie studiowania więcej niż jednego kierunku. Ciekaw jestem, czy (a jeśli tak, to kiedy) wejdzie to w życie.

Czytałem o tym kilka miesięcy temu (chyba w lutym) i od tego czasu nie doszły do mnie żadne nowe wieści.
270285
Posty: 171
Rejestracja: 3 wrz 2008, o 21:44

Re: 2 kierunki jednocześnie...

Post autor: 270285 »

Litawor pisze:Ciekaw jestem, czy (a jeśli tak, to kiedy) wejdzie to w życie.
Ponoć od następne roku, ale osobiście nie bardzo w to wierzę.
madla
Posty: 81
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 13:58

Re: 2 kierunki jednocześnie...

Post autor: madla »

Litawor pisze:Żeby nie zakładać nowego tematu: czy ktoś wie, jak się mają plany reformy studiów, które Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ochrzciło nazwą Partnerstwo dla wiedzy"? Zawierały one pomysł wprowadzenia limitu punktów ECTS, które można zdobyć bezpłatnie (w ramach bezpłatnych studiów), a za nadwyżkę trzeba by już płacić. De facto byłoby to uniemożliwienie studiowania więcej niż jednego kierunku. Ciekaw jestem, czy (a jeśli tak, to kiedy) wejdzie to w życie.

Czytałem o tym kilka miesięcy temu (chyba w lutym) i od tego czasu nie doszły do mnie żadne nowe wieści.
Myslalam, ze te zmiany beda jakos bardziej odlegle i nie obejma rekrutacji 2010. Jesli rzeczywiscie tak by bylo (czytalam pare artykulow na ow temat w internecie), a duzo na to wskazuje - chyba, ze wszystko sie obsunie w czasie - bede musiala zrezygnowac z medycyny. Wiec nie bardzo wiem co robic, skoro w tym momencie nikt o tym nas nie informuje. Dla mnie wyglada to tragicznie. Nawet nie wiem czy mam sie dalej przygotowywac.
270285
Posty: 171
Rejestracja: 3 wrz 2008, o 21:44

Re: 2 kierunki jednocześnie...

Post autor: 270285 »

Na rzecz czego chcesz zrezygnowac z medycyny jak można wiedzieć
madla
Posty: 81
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 13:58

Re: 2 kierunki jednocześnie...

Post autor: madla »

mam skonczony inny kierunek
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: 2 kierunki jednocześnie...

Post autor: Padre Morf »

madla pisze: Myslalam, ze te zmiany beda jakos bardziej odlegle i nie obejma rekrutacji 2010.
imho to kolejny pomysł ministerstwa, który nie wejdzie w życie.
epinefrynka

Re: 2 kierunki jednocześnie...

Post autor: epinefrynka »

madla pisze:Myslalam, ze te zmiany beda jakos bardziej odlegle i nie obejma rekrutacji 2010.
Szczerze wątpię żeby to weszło w życie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość