2 kierunki jednocześnie...

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Chichotka
Posty: 22
Rejestracja: 15 maja 2008, o 18:30

2 kierunki jednocześnie...

Post autor: Chichotka »

Hej! Mam mały problemik i może ktoś z Was będzie mógł mi pomóc. Otóż.
Studiuje teraz biologię (I rok) i chciałabym zacząć drugi kierunek od przyszłego semestru, ale mam pewien problemik. Muszę złożyć podanie na swojej macierzystej uczelni o zgodę na studiowanie na drugim kierunku. I kiedy powinnam ja złożyć? Kiedy już będę wiedziała czy się dostałam i zaniosę papiery na drugą uczelnię czy w ogóle zanim złoże papiery na drugi kierunek? Pliska pomóżcie. Liczę na rady tych którzy już to przechodzili albo znają kogoś kto to przechodził:P
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: 2 kierunki jednocześnie...

Post autor: Biochejter »

Ja to załatwiałem jak byłem na liście przyjętych na drugi kierunek dopiero.
spiderssoad
Posty: 9
Rejestracja: 18 mar 2009, o 16:43

Re: 2 kierunki jednocześnie...

Post autor: spiderssoad »

taka zgoda jest Ci potrzebna do IOS (indywidualnej organizacji studiów)-chodzi o to, żeby móc sobie zdawać egzaminy w innym terminie niż wyznaczony przez prowadzącego w momencie kiedy Ci się nakładają. Ja poszłam po zgodę na początku roku akadem. jak już byłam na obu kierunkach. Z reguły nie robią problemów, chyba że ma się bardzo kiepskie wyniki w nauce. Poszukaj jeszcze w terminarzu uczelni-bo czasem zastrzegają że można się o to ubiegać do 30 września.
Jak już będziesz na drugim kierunku napisz do dziekana prośbę o przyznanie IOS. Na pierwszym roku możesz nie dostać (nie zaszkodzi spróbować), ale na tym drugim kierunku nie powinno być problemu.
Chichotka
Posty: 22
Rejestracja: 15 maja 2008, o 18:30

Re: 2 kierunki jednocześnie...

Post autor: Chichotka »

Dziękuję Wam za odpowiedzi:*
A to ISO pozwala też na wybieranie sobie grupy na ćwiczeniach? Bo myślę, że z pogodzeniem godzinowo dwóch kierunków może być największy problem.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: 2 kierunki jednocześnie...

Post autor: Biochejter »

Co do IOS to na mojej uczelni tylko i wyłącznie po III roku można to dostać i to jeszcze są z tym problemy (jakieś pierdu pierdu o średniejgt4,5 i takie tam).

Zgoda dziekana jest bezwzględnie wymagana żeby zacząć II kierunek i do póki nie mam tego na piśmie to nie ma mnie na liście przyjętych, proste.

Ale wiem że na innych uczelniach w ogóle nie jest to wymagane albo tylko formalnie wymagane, a w praktyce hulaj dusza ]
Chichotka
Posty: 22
Rejestracja: 15 maja 2008, o 18:30

Re: 2 kierunki jednocześnie...

Post autor: Chichotka »

U mnie na szczęście można dostać IOS już na drugim roku, tylko trzeba mieć odpowiedni powód, np. właśnie studiowanie dwóch kierunków, na temat średniej nic nie znalazłamP Ale w ogóle przerażają mnie te formalności, nawet nie wiem jak zabrać się za pisanie takiej zgody studiowania na dwóch kierunkach. ale na szczęście mam jeszcze trochę czasu)
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: 2 kierunki jednocześnie...

Post autor: Biochejter »

Hehe, a co to za filozofia, piszesz że prosisz o zgodę i wywalasz w uzasadnieniu swoje atuty, czyli jak średnia na I duża to piszesz, że MUSISZ ten kierunek studiować bo Cię rozwali coś od środka, że połączenie ich dwóch jest niebiańskie, a Ty zdolna i chłonna wiedzy i na jednym cierpisz na chroniczny brak zajęcia i takie tam półinteligentne pierdy zawierasz i po krzyku

Ja się czułem jak bajkopisarz, bo mało z tego co zapodałem było prawdą, a podanie ledwo na strone zmieściłem i zmniejszyłem na 11 czcionkę. Nawet dziekan mi powiedział że ja przedstawicielem handlowym powinienem być albo w reklamie pracować
Chichotka
Posty: 22
Rejestracja: 15 maja 2008, o 18:30

Re: 2 kierunki jednocześnie...

Post autor: Chichotka »

Haha, dobreP Myślę, że podobnych argumentów znajdę sporo)
a mam jeszcze jedno pytanie. jak będę składać papiery na tą drugą uczelnię to muszę jakoś zaznaczyć że jestem już studentka gdzie indziej?
Wiem, głupie mam problemy, ale potem nie będę miała czasu o tym myślećP
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: 2 kierunki jednocześnie...

Post autor: Biochejter »

Chichotka pisze: a mam jeszcze jedno pytanie. jak będę składać papiery na tą drugą uczelnię to muszę jakoś zaznaczyć że jestem już studentka gdzie indziej?
A nie wiem czy to jest zasada i wszędzie tak jest, ale ja jak się rejestrowałem na studia przez neta to było w formularzu pytanie czy coś już studiuję, jeśli tak to gdzie i na którym roku obecnie, a nawet numer albumu (indeksu) musiałem wpisać. Tylko o numer buta nie pytali mnie chyba ]
spiderssoad
Posty: 9
Rejestracja: 18 mar 2009, o 16:43

Re: 2 kierunki jednocześnie...

Post autor: spiderssoad »

numer albumu jest istotny przy składaniu papierów na tą samą uczelnię co kierunek macierzysty. Zresztą zobaczysz co będzie w formularzu dont stres )
Wilson
Posty: 90
Rejestracja: 12 gru 2008, o 10:04

Re: 2 kierunki jednocześnie...

Post autor: Wilson »

Ja mam problem, właściwie nie wiem, czy to wypali, ale może bardziej doświadczone osoby będą coś wiedzieć na ten temat. Otóż chciałbym od następnego roku zacząć naukę w studium medycznym, tylko mam taki problem, że teraz studiuje. Studium trwa dwa lata, jest w systemie dziennym, więc wiadomo, że ze studiami nie ma możliwości tego pogodzić, a przerywać nauki na studiach nie chcę (zbyt wiele już w nie zainwestowałem). Na pierwszy rok mogę wziąć urlop dziekański, wtedy bez problemu mogę iść do studium, tylko co potem? Taki urlop można dostać raz, a studium jest dwuletnie, jak już wspominałem, raczej nie da się jednego z drugim zgrać. Ze studiów nie zrezygnuję, bo chyba nie ma potem możliwości wskoczenia od razu na drugi rok?
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: 2 kierunki jednocześnie...

Post autor: Biochejter »

Wilson, to studium naprzeciwko Anatomicum pewnie?

Nie próbujesz pogodzić obu? Znam np. studentów UMCSu (m.in. dziennej chemii którzy w tym studium też są na dziennych równolegle na czymś). No i u nich dochodzi jeszcze dojazd z UMCS na Jaczewskiego.
Wiem że na ZP macie dużo zajęć, ale też wiem że nawet na ćwiczenia można u niektórych nie chodzić bo nie ma za to konsekwencji/sprawdzania obecności ] Tym bardziej że Universum i Studium masz praktycznie na sobie, więc odpada czas na dojazdy. I zorientuj się jak z ITS na Wydziale Pielęgniarstwa w praktyce, bo teoretycznie po III roku dopiero można go dostać.
Wilson pisze:Ze studiów nie zrezygnuję, bo chyba nie ma potem możliwości wskoczenia od razu na drugi rok?
Dziekański można dostać raz, potem Cię skreślają, ale masz potem 3 lata na reaktywacje studiów (oczywiście za odpowiednią opłatąp).

Jeśli masz problemy z formalnymi sprawami na naszej uczelni to pytaj, regulamin mam obcykany ]
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: 2 kierunki jednocześnie...

Post autor: doktorka »

jest jeszcze cos takiego, ze mozna dostac urlop na niektorych uczelniach (to nie to samo co dziekanka).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości