Najbrudniejsze miejsca w Polsce

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
seneka32
Posty: 5
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 22:24

Najbrudniejsze miejsca w Polsce

Post autor: seneka32 »

Witam wszystkich tych którzy mają już dość widoku brudu na ulicach naszych miast, dzikich wysypisk w lasach czy też straszących obrazów popadających w ruinę domów i kamienic.
Zapraszam na moją stronę, którą niedawno stworzyłem z myślą o tym iż może ( w całej mojej naiwności ) uda mi się ( oczywiście przy Waszej pomocy ) wstrząsnąć wyobraźnią i świadomością ludzi.
Jest to bardzo smutna strona, ale kto wie, może dzięki niej coś uda się zmienić. Choćby to był tylko ułamek procenta to i tak będę uważał że było warto
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: najbrudniejsze miejsca w Polsce

Post autor: Korczaszko »

widzę, że jesteś spod Wrocławia - właśnie chciałam podać to miasto jako przykład syfu czasem przez tydzień nie wywożą śmieci i robi się uroczo, później już zabiorą to co jest w kontenerach, ale ich okolicy nie sprzątną takiego syfu to jeszcze nigdzie nie widziałam
seneka32
Posty: 5
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 22:24

Re: najbrudniejsze miejsca w Polsce

Post autor: seneka32 »

więc nie krępuj się cyknij parę zdjęć i wrzuć na stronę im więcej takich informacji na nią trafi tym szybciej może coś się zmieni
To nie ma być strona tylko o jednym mieście i jego okolicach, mam nadzieję że odezwą się ludzie z całego kraju. Jeżeli widzicie gdzieś dzikie wysypiska, śmieci na ulicach, bierzcie aparat w ręce i do dzieła
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: najbrudniejsze miejsca w Polsce

Post autor: Korczaszko »

Hehe tylko co to da aparat umarł śmiercią nienaturalną i raczej nie mogę zrobić zdjęć
seneka32
Posty: 5
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 22:24

Re: najbrudniejsze miejsca w Polsce

Post autor: seneka32 »

no to zrób z komórki teraz wszystkie raczej mają aparat Nie namawiam jednak za mocno, jak dasz radę to będzie super może inni pójdą za Twoim przykładem
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: najbrudniejsze miejsca w Polsce

Post autor: Korczaszko »

ee no nie te co mają 4 lata jak aparat odżyje to może coś zrobię ^^ choć wolę fotografować kwiatuszki
seneka32
Posty: 5
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 22:24

Re: najbrudniejsze miejsca w Polsce

Post autor: seneka32 »

to może zrobisz i kwiatuszki jak wyrosną tam gdzie teraz roi się od śmieci Byłoby super
i jeszcze jedno, do wszystkich odwiedzających moją stronę Proszę o sugestie i uwagi dotyczące funkcjonowania oraz tematów na niej zawartych. Chętnie przyjmę krytykę jak i pochlebstwa Może macie jakieś propozycje ? Co warto byłoby zmienić a może coś nowego dodać. Ten projekt dopiero raczkuje ale mam nadzieję że nabierze tempa. Czekam na opinie
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: najbrudniejsze miejsca w Polsce

Post autor: Sunflower77 »

Może zamiast łazić i focić śmieci polecam zabranie worka i zebranie ich? Inaczej tego się nigdy nie usunie.
seneka32
Posty: 5
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 22:24

Re: najbrudniejsze miejsca w Polsce

Post autor: seneka32 »

A czy Ty jak widzisz śmieci to zabierasz je od razu i wyrzucasz do kubła ? Może umówimy się na takie zbieranie ? Wydaje mi się że przejście się po miejscach które sfotografowałem zajęłoby parę dni. I teraz kilka pytań.
Czy uważasz że wyręczanie kogoś to jest rozwiązanie problemu ?
Czy nie lepiej byłoby uczulać ludzi na to aby zanim cokolwiek wyrzucą na ulicę to się nad tym zastanowią ?
Czy może lepiej nie mówić o tym i przyzwyczaić się jak do środowiska naturalnego ?

Po to stworzyłem tą stronę aby uczulić ludzi na takie postępowanie, chcę pokazać co dzieje się gdy wszyscy dają ciche przyzwolenie. Ukazuję jak zmienia się krajobraz, np. piękna łąka, drzewa a z tyłu stary telewizor, lodówka. Czy uważasz że jest to w porządku ? I dlaczego niby ktoś inny miałby to sprzątać ? Wystarczyłoby po prostu tego nie robić.
Najlepsze jest to że pewnie większość tych ludzi którzy tworzą dzikie wysypiska sami mają w domu porządek, oni nie wyrzucą puszki na podłogę. Moim celem nie jest cykanie fotek śmieci dla rozrywki, a jedynie wizualizacja problemu. Niejednokrotnie przechodzimy obok sterty śmieci nie reagując, może dzięki takim zdjęciom jak moje ktoś po prostu pomyśli.

[ Dodano: Sro Kwi 22, 2009 21:16 ]
Witam

Do wszystkich tych którzy próbowali ostatnio odwiedzić moją stronę Miałem ostatnio problem z serwerem, ale wszystko wróciło do normy

Żałuję tylko że jest tak słaby odzew od ludzi dla których ochrona środowiska ma znaczenie Powiem szczerze że miałem nadzieję iż zrobimy zamieszanie, że stronę będziemy wysyłać do gmin, czy urzędników siedzących w województwach, że narobimy wstydu tym którzy wyrzucają jak i tym którzy powinni te śmieci usuwać
Niech ta fotografia pokaże o czym staram się powiedzieć. to starczy za 1000 słów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości