Temat i literatura OB

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
megalionuska

Temat i literatura OB

Post autor: megalionuska »

Robię pracę na OB badającą wpływ temperatury, zawartości laktozy i immunoglobulin w mleku krowim na rozwój bakterii mlekowych. Po pierwsze to co sądzicie o tym temacie? I mam pytanie co do literatury. Zna może ktoś jakieś tytuły, które byłyby przydatne? Z góry dzięki za pomoc. Chodzi mi głównie o opisy metod badawczych, bakterie mlekowe
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Temat i literatura OB

Post autor: Medycyna Lwów »

Jestem ciekaw wyników - jak oznaczysz sama przeciwciała nie majac w domu szprzetu do immunoelektroforezy np.? jak oznaczysz laktozę, no chyba ze masz spektrofotometr i krzywe absorbancji? badanie kilku czynników niezależnych na coś nie ma większego sensu i samo w sobie zaciemnia wyniki. Doskonały temat do odrzucenia na moje oko, mimo pięknie brzmiącego dla laika tytułu nie wiele w nim logiki, przemyślenia i zapewne pomysłu na wykonanie.
ps. nie zagładaj osobnych tematów, bo jest do tego typu problemów osobny wątek. Kolejne tego typu tematy będą zwyczajnie usuwane!
megalionuska

Re: Temat i literatura OB

Post autor: megalionuska »

No tak wiem, że w domu tego nie zrobię, ale mam dostep do laboratorium i moge oznaczyć liczbę komórek somatycznych. I w czasie wytwarzania siary bedzie ich wiecej. A co do laktozy to będzie zwiekszona zawartośc przez dosypanie jej do jednej z prób. Czy ten temat naprawdę nie ma większych szans na powodzenie? Aha i nie będe już zakładać nowych tematow, tylko jeszcze tutaj zadam kilka pytań. Nie wiedziałam za bardzo gdzie to umieścić.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Temat i literatura OB

Post autor: Medycyna Lwów »

ja bym odradzał mimo wszystko, bo ci nic z tego nie wyjdzie. Zrobisz co będziesz uważać.
megalionuska

Re: Temat i literatura OB

Post autor: megalionuska »

No zrobić to już muszę - na zmianę tematu za późno. A jeżeli chodzi o literaturę to mógłbyś coś polecić
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Temat i literatura OB

Post autor: Medycyna Lwów »

nic ci nie polecę, bo szukać za ciebie nie mam zamiaru. Wątpię czy coś sensownego znajdziesz. A i temat można zmienić, tylko wystarczy zadzwonić do KOOB.
megalionuska

Re: Temat i literatura OB

Post autor: megalionuska »

A może ktoś am inne zdanie Nie chce znowu robić pracy z fizjologii roślin jak wszyscy.
garbage
Posty: 117
Rejestracja: 1 sie 2007, o 14:47

Re: Temat i literatura OB

Post autor: garbage »

nie musi koniecznie byc przeciez z fizjologii roslin. Moja byla bardziej ekologiczna w sumie a i tak na wyroznienie w okregu sie zalapala. W okregu Olsztyna 2/4 prace ktore zostaly wyroznione bylty wlasnie bardziej ekologiczne, 1 z fizjologii roslin i 1 z mikrobiologii jakas. wiec fizjologia to tylko 25%. mozna wymyslec cos innego i uzyskac ciekawe rezultaty. wystarczy sie postarac :]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości