Drzewa świata. Ilustrowana encyklopedia

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
Love
Posty: 24
Rejestracja: 14 lis 2008, o 17:45

Drzewa świata. Ilustrowana encyklopedia

Post autor: Love »

Ja mam pytanie do tych którzy mają lub znaja tę książkę.

Chodzi mi to, że mamy na zad. wykonać do połowy maja opisy kilku drzew z uwzględ. wyglądu, srodowiska życia, ekologi, inforamacjami na temat korzy, liści szyszek, owoców, kwiatów. Szukajac literatury natknęłam sie na tę książkę i taki opis:

"książka zawiera opis 1300 najbardziej znanych gatunków drzew na świecie - od majestatycznych sekwoi po małe drzewka ogrodowe. (.) podręcznik wprowadzający czytelnika w (.) cechy charakterystyczne rozmaitych gatunków. Obszerny wstęp przedstawia genezę drzew, ich ścieżki ewolucji oraz mechanizmy, dzięki którym przystosowały się do rozmaitych warunków środowiskowych.

Każdej z części drzewa - korze, pniu, liściom, igłom, szyszkom, kwiatom i owocom - poświęcono osobny dział, wyjaśniając odgrywaną przezeń rolę.
- czy mam rozumieć, ze kazdy gatunek z osobna jest tak dokładnie opisany czy jak?

Prosze o nawet o najmniejsza pomoc. Z góry thx
Awatar użytkownika
Rose...
Posty: 185
Rejestracja: 17 mar 2009, o 19:20

Re: Drzewa świata. Ilustrowana encyklopedia

Post autor: Rose... »

wydaje mi się, że tak skoro w opisie jest napisane:
cytuję:książka zawiera opis 1300 najbardziej znanych gatunków drzew na świecie.", ale głowy nie dam
Pozdrawiam i życzę powodzenia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość