Nie mogę sie zdecydować...:P

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
asia0007
Posty: 9
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 16:39

Nie mogę sie zdecydować...:P

Post autor: asia0007 »

Witam!
Nie mogę sie zdecydować na jakie studia pojsc Zmywa mi to sen z powiek , poniewaz boje sie , ze zle wybiore i za kilka lat bede tego zalowac. ALe przechodzac do sedna sprawy to zastanawiam sie nad:
* lekarskim
* lekarsko- dentystycznym
* farmacja
* biotechnologia
Chcialabym Was prosic o jakies wskazowki , ktorymi moglabym sie zasugerowac przy wyborze:) Po lekarskim najbardziej bym chciala zostac dermatologiem/alergologiem poniewaz to najbardziej mnie interesuje, po stomatologii mysle nad ortodoncja choc dentysta tez nie jest zly:P PO farmacji chcialabym pracowac w laboratorium, lecz nie wiem czy mi sie tylko tak nie wydaje , bo w gruncie rzeczy to nie za bardzo wiem jak taka praca wyglada PO biotech ponac w Polsce trudno o prace, ale jesli o mnie chodzi w przyszlosci chcialabym wyjechac za granice:)Biotechnologia mnie fascynuje , lecz slyszalam ze studia sa cholernie ciezkie . W przyszlosci ogolnie chcialabym pracowac z ludzmi, a nie wiem czy praca w laboratorium racej tego nie wyklucza:P
Licze na Was)
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Nie mogę sie zdecydować...:P

Post autor: Astacus »

Nie wiem w czym Ci mamy pomóc. Wybór studiów to musi być Twoja w pełni przemyślana decyzja, i m wcześniej ją podejmiesz tym więcej czasu będzie na dążenie do celu. Ludzie Ci mogą napisać różne rzeczy na temat tych kierunków. Jedni mówią to, inni mówią to, a sama idziesz na studia i przekonujesz sie, że jest jeszcze inaczej. Tak wiec radziłbym Ci po prostu posiedzieć na internecie, poprzeglądać sobie programy studiów, nawet plany lekcji aktualnych roczników, wyciągnąć sensowne wnioski i podjąć decyzję.
iori
Posty: 98
Rejestracja: 9 lip 2008, o 10:16

Re: Nie mogę sie zdecydować...:P

Post autor: iori »

Od siebie tylko dodam, że jeśli mimo wszystko idąc na jakiś kierunek (po uprzednim przemyśleniu swojego wyboru) nie jesteś do końca do niego przekonana, to same studia zweryfikują Twoją decyzję. Mała rada - jeśli czujesz, że to nie będzie to co chcesz robić, tudzież z innych powodów kierunek nie będzie Ci się podobał, nie bój się go po prostu zmienić. Rok czy dwa w plecy wiele nie zmieniają. Póki możesz próbuj, aż znajdziesz coś dla siebie. I nie sugeruj się opinią innych ludzi. Pochodź po forum i poczytaj jak jest na każdym z wymienionych przez siebie kierunków.
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: Nie mogę sie zdecydować...:P

Post autor: Grace »

Zgadzam się z iori, pobuszuj po forach i przepatrz programy tych studiów, przede wszystkim jakie są kursy i czy Cię interesują (żeby nie było tak że na ileśtam kursów interesuje Cię tak naprawdę 1 i to dla niego idziesz na te studia, bo wiem jak to potem boli] ). Mniej więcej wiesz co chciałabyś robić po studiach, więc sprawdź również jak się to ma do zapotrzebowania na rynku pracy i jakie są płace (większość twierdzi że przy wyborze studiów należykierować się głosem serca", ale aspekt materialny również ma duże znaczenie ] ).
Jeśli wybierzesz źle to za rok możesz zmienić decyzję. Świat się nie zawali
Powodzenia.
yluree
Posty: 32
Rejestracja: 16 kwie 2009, o 00:25

Re: Nie mogę sie zdecydować...:P

Post autor: yluree »

Masz bardzo szeroką gamę wyboru z tego co widzę. Nie jesteś przekonana do żadnego z tych kierunków ? Trochę mnie to dziwi bo np. biotechnologia to zupełnie co innego niż stoma. Rozumiem że kierujesz się tylko przedmiotami które masz zamiar zdawać, hmm tu ci raczej nie pomożemy bo to powinno zależeć od twoich zainteresowań. Nie wyobrażam sobie studiowania czegoś bez wyczucia pasji w tym co robię. Napisałaś że biotechnologia Cię fascynuje więc myślę że tu masz odpowiedz, a że studia cholernie ciężkie hmm jak się coś chce i kiedy nauka staje się pasją to inaczej to postrzegasz. pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości