Genetyka a hodowla zwierząt...

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
DaMian18833
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2009, o 11:36

Genetyka a hodowla zwierząt...

Post autor: DaMian18833 »

Proszę was o pomoc, mam na jutro odnaleźć pozytywne aspekty rozwoju współczesnej genetyki w dziedzinie hodowli zwierząt. Nie mogę tego nigdzie znaleźć.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Genetyka a hodowla zwierząt...

Post autor: yeast »

Chociazby istnienie markerow genetycznych, pozwalajacych na sledzenie przekazywania danej uzytecznej cechy. Takze badania nad QTLami (quantitative trait loci). Konczac na zwierzetach transgenicznych czy inaczej modyfikowanych (np. przez mutageneze czynnikami fizycznymi i chemicznymi komorek rozrodczych).
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Genetyka a hodowla zwierząt...

Post autor: malgosi35 »

yeast pisze:zwierzetach transgenicznych czy inaczej modyfikowanych (np. przez mutageneze czynnikami fizycznymi i chemicznymi komorek rozrodczych).
Przy otrzymywaniu zwierząt transgenicznych nie wykorzystuje się mutagenezy.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Genetyka a hodowla zwierząt...

Post autor: yeast »

Chodziło mi o transgeniczne albo inaczej zmodyfikowane genetycznie, może się nieprecyzyjnie wyraziłam.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Genetyka a hodowla zwierząt...

Post autor: malgosi35 »

i nadal się upieram że nie ma tam miejsca na mutagenezę.
Tam maja zastosowanie metody inżynierii genetycznej
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Genetyka a hodowla zwierząt...

Post autor: yeast »

Jak to nie, są metody uzyskiwania zmodyfikowanych zwierząt przez mutagenezę spermy np.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Genetyka a hodowla zwierząt...

Post autor: Savok »

A czym innym jest mutageneza miejscowospecyficzna jak nie jedna z metod inzynierii genetycznej?
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Genetyka a hodowla zwierząt...

Post autor: malgosi35 »

Savok pisze:mutageneza miejscowospecyficzna
Savoczku nie wymądrzaj się -) . Nie jesteśmu na poziomie specyficznych metod i.g. Mówimy o mutagenezie spermy.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Genetyka a hodowla zwierząt...

Post autor: Savok »

Jak dla mnie modyfikowanie zwierzat to troche wiecej mozliwosci niz mutageneza spermy
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Genetyka a hodowla zwierząt...

Post autor: Jakusz »

Mi również pojęcie metagenezy kojarzy się tak samo jak yeast i Savokowi. Mutageneza może być po prostu losowa lub celowana. To drugie oczywiście z zastosowanie inżynierii genetycznej.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Genetyka a hodowla zwierząt...

Post autor: malgosi35 »

A o co się kłucimy. Ja tylko mam zatrzeżenia do sformułowania yeast. Proszę przeczytajcie je w całości i odnajdzcie w niej mutagenezę miejscowo specyficzną.

[ Dodano: Pią Kwi 24, 2009 00:18 ]
JakubikF pisze:Mi również pojęcie metagenezy kojarzy się tak samo jak yeast i Savokowi. Mutageneza może być po prostu losowa lub celowana. To drugie oczywiście z zastosowanie inżynierii genetycznej.
młodzi jesteście i Wam się wszystko kojarzy z inżynierją genetyczną.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Genetyka a hodowla zwierząt...

Post autor: Jakusz »

Ja raczej podejrzewam, że to kwestia jednego gniazda malgosi35
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości