nowa matura a egzaminy wstepne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Lililena
Posty: 16
Rejestracja: 21 sie 2008, o 15:59

nowa matura a egzaminy wstepne

Post autor: Lililena »

szukalam na forum ale nie moglam znalezc (jesli robie balagan to sorry ) mam nadzieje ze pomozecie:)
w tym roku zdaje mature i zastanawiam sie czy jesli mi:
a) nie pojdzie za bardzo,
b) nie zdam chemii i fizyki (bo na to sie zanosi)

to czy moge w przyszlym roku startowac do egzaminow wstepnych jak przy starej maturze czy jednak musze sie pomeczyc z tymicudownymi maturami?

czy wogole mozna po nowej maturze (zdanej) przystapic do egzaminow wstepnych?

moze to banalne pytania ale niestety sie pogubilam w tym wszystkim
Awatar użytkownika
Rose...
Posty: 185
Rejestracja: 17 mar 2009, o 19:20

Re: nowa matura a egzaminy wstepne

Post autor: Rose... »

Nie jestem pewna, ale nie wydaje mi się aby przy nowej maturze można było zdawać egzaminy wstępne, no chyba, że na niektóre kierunki ale moge się mylić
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: nowa matura a egzaminy wstepne

Post autor: Batha »

Lililena, poprawiasz maturę. Egzaminy wstępne są dla staromaturzystów
Sara_
Posty: 3
Rejestracja: 30 gru 2009, o 03:12

Re: nowa matura a egzaminy wstepne

Post autor: Sara_ »

Na niektórych uczelniach egzaminy wstępne to i tak arkusze maturalne z CKE
Awatar użytkownika
Bree
Posty: 130
Rejestracja: 1 paź 2009, o 10:44

Re: nowa matura a egzaminy wstepne

Post autor: Bree »

Sara_ pisze:Na niektórych uczelniach egzaminy wstępne to i tak arkusze maturalne z CKE
no ale te egz. wstępne dotyczą osób ze starą maturą więc.?
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: nowa matura a egzaminy wstepne

Post autor: Sephora »

parę lat temu jeszcze była mozliwośc pisania egzaminów ze staromaturzystami w Bydgoszczy z tego co pamiętam. Ale teraz jest to rozdzielone nowimatura u siebie . starzy egzaminy wstępne na uczelni
Awatar użytkownika
Bree
Posty: 130
Rejestracja: 1 paź 2009, o 10:44

Re: nowa matura a egzaminy wstepne

Post autor: Bree »

Gosiak pisze:parę lat temu jeszcze była mozliwośc pisania egzaminów ze staromaturzystami w Bydgoszczy z tego co pamiętam. Ale teraz jest to rozdzielone nowimatura u siebie . starzy egzaminy wstępne na uczelni
Gosiu z tego co kojarzę to będziesz startowała na lekarski?
pewnie oglądałaś kiedyś nowe arkusze,nie? mogłabyś powiedzieć jakie Ci się wydają?jestem ciekawa jak nowa maturę postrzegają staromaturzyści.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: nowa matura a egzaminy wstepne

Post autor: Sephora »

nie wiem czy warto porównywac nowe arkusze ze starymi testami z tzw. gwiazdką to już było tak dawno że chyba nikt tego nie pamięta. Stare testy można wykorzystac jako powtórkę materiału. Nowa matura jest o tyle lepsza że np z biologii nie trzeba wykazywac się jakąś ogromną wiedzą,a mozna ją dobrze napisac. Kwestia cwiczen, wałkowania arkuszy. (za co mam nadzieje się zabiorę od stycznia) problem w tym że nie mogę zachowac swojego dobrego wyniku z biologii i poprawic chemii tylko od nowa musze pisac oba arkusze. Chyba jedynie Lublin uznaje wyniki z poprzednich lat. takze sprawa nie jest prosta
Awatar użytkownika
Bree
Posty: 130
Rejestracja: 1 paź 2009, o 10:44

Re: nowa matura a egzaminy wstepne

Post autor: Bree »

z tym nieuznawaniem to faktycznie beznadziejnie.swoją drogą dlaczego nie dadzą prawa wyboru? nowa albo stara?
znam osobę, która chce wrócić na 3rok leku i jest z 85` i musi zdać na nowo egzamin wstępny i się śmieje, bo mówi, że może się okazać, że mimo,że skończyła 2lata studiów to ponownie się na nie nie dostanie.ech

ale to tak samo jest z zamianą rozszerzenia na podstawę. nie można. np.pisałam 3lata temu fizykę rozszerzoną i niestety nie mogę pisać podstawy.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: nowa matura a egzaminy wstepne

Post autor: Sephora »

no powinna byc możliwośc pisania matury nowej dla wszystkich albo chociaż uznawania wyników z poprzednich lat. Poziom matury też powinien byc do wyboru, też dziwne to dla mnie bo myślałam że możecie go zmieniac. Tym bardziej ze teraz jeżeli już biorą pod uwagę fizykę to podstawę. a odnośnie tej osoby która ukończyła dwa lata studiów to kiedyś było tak, że niektóre osoby z niestacjonarnej med. które chciały przenieśc się na stacjonarkę,też nie mogły się dostac pomimo że miały już np. chemię,biochemię, biolę, więc z tym jest różnie. Na studiach też człowiek zajmuje się innymi rzeczami i brakuje czasu na naukę do egzaminów, a materiał przerabiany na studiach jest inny. Znam osobę która przenosiła się na 6 rok stacjonarki w Poznaniu, gdyż pisała ze mną egzamin nie wiem czy się przeniosła swoją drogą
Stazystka
Posty: 389
Rejestracja: 12 cze 2009, o 06:35

Re: nowa matura a egzaminy wstepne

Post autor: Stazystka »

Gosiak pisze:n problem w tym że nie mogę zachowac swojego dobrego wyniku z biologii i poprawic chemii tylko od nowa musze pisac oba arkusze. Chyba jedynie Lublin uznaje wyniki z poprzednich lat. takze sprawa nie jest prosta
Rozumiem, ze jestes staromaturzystka skoro nie mozesz wziasc starszego wyniku tak? Przeciez jesli ktos poprawia mature w tym roku, a jest z rocznika 2009 to moze wybrac sobie lepszy wynik.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: nowa matura a egzaminy wstepne

Post autor: Sephora »

tak dobrze rozumiesz
Stazystka
Posty: 389
Rejestracja: 12 cze 2009, o 06:35

Re: nowa matura a egzaminy wstepne

Post autor: Stazystka »

no bo juz sie wystraszylam ze znowu cos
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości