jakie Lo i jakie studia?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
szybki1
Posty: 4
Rejestracja: 17 maja 2009, o 20:21

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: szybki1 »

Zastanawiasz sie jak mniemam zatem o zmianie swojego profilu lub szkoly na biol-chem? Tak jak to ktos juz tu madrze napisal: profil ten brdzo duzo pomoze w dostaniu sie na weterynarie (poniewaz logicznie- wiekszy nacisk polozony jest na biologie), aczkolwiek tez jestem zdania ze poziom wiedzy potrzebnej tobie zalezy PRZEDE WSZYSTKIM od ciebie, poniewaz nauczyciel moze wpajac ale jak my nic z tym nie zrobimy to wiadomo ze na wiele sie to nie zda, aczkolwiek brak jakichkolwiek ingerencji w nauczyanie lub niski poziom i podstawowy, plytkie nauczanie nie jest dobre (pamietam taki cytat:Osobiste zaangarzowanie nauczyciela najlepszym skutkiem osiagniecia sukcesu") a wiec nauczyciel jest badzo wazny

Ja jestem obecnie na biol-chemie w LO, mam bardzo dobra nauczycielke biologi (rzeczowa, konkretna i wymagajaca) od chemii sierednio, z fizyki (nie chce nawiazywac do ilorazu inteligencji nauczycielki, co nie swiadczy o tym ze jej nie lubie) ale najbardziej nurtuje mnie to ze mam rozszezony niemiecki! zamiast angielskiego (angielski mamy na poziomie- po roku nauki nikt nie potrafi powiedziec jak sie nazywa) Tak wiec mocno zastanawiam sie nad zmiana szkoly na ktoras z bardziejlogicznym rozlozeniem lekcji. Profil ktory by byl dla mnie wprost boski rozwiazaniem jest po prostu: biol-chem z ROZSZEZONYM angielskim takze z uwagi na to iz angielski bedzie mi potrzebny w przyszlosc na studiach medycznych gdyz napewno czesc materialow bedzie po angielsku (wiem bo moja siostra byla:P).
Przepraszam za rozpiske:P
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: Biochejter »

somsung pisze: Te studia uważane są przez kandydatów za jedne z cięższych
To niech kandydaci może mniej się sugerują opiniami ]

Dlatego taka fama się ugruntowała że to takie przemasakrycznie-arcytrudne studia, gdyż studenci leku, farmy i wety lubią robić najwięcej zamieszania wokół siebie ]
nelia
Posty: 280
Rejestracja: 9 maja 2009, o 10:39

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: nelia »

szybki1, nie wiem czy to ptanie o zmianę profilu było do mnie, ale jak do mnie to odpowiadam - nie decyduję się na zmianę profilu, bo liceum już skończyłam
Biochemister pisze:Dlatego taka fama się ugruntowała że to takie przemasakrycznie-arcytrudne studia, gdyż studenci leku, farmy i wety lubią robić najwięcej zamieszania wokół siebie ]
Dobrze, że tak mówisz, bo ja już naprawdę zaczęłam wierzyć w to, że nie będę jeść, spać a pierwsze piwo na studiach wypije po zaliczeniu pracy magisterskiej
I będę wyglądać jak żółw z Galapagos.ltorównanie jakiegoś chłopaka z jakiegoś forum
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: Mårran »

Ludzie to na forach często wpadają w skrajności: jedni studenci opowiadają, jakie to ciężkie te studia nie są, zero wolnego czasu, kucie, kucie, kucie i w dodatku zero perspektyw, tragiczne zarobki itd. A inni wspominają niekończące się balangi i luzik Spokojnie. Raz człowiek zarywa noc nad Bochenkiem, a raz na imprezie
Pani Buka
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: Biochejter »

nelia pisze:bo ja już naprawdę zaczęłam wierzyć w to, że [.] pierwsze piwo na studiach wypije po zaliczeniu pracy magisterskiej
Dobre heh!

Ps. Nie martw się, ja do tej pory jak się naczytam np. forum mojej uczelni, to się zastanawiam czy na pewno studiuję to samo co ludzie z mojego roku
nelia
Posty: 280
Rejestracja: 9 maja 2009, o 10:39

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: nelia »

Kardiolog, mam nadzieję, że będę należeć do tych drugich
I że będę szczęśliwą studentką farmacji !
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: Mårran »

Na pierwszym roku jeszcze są i pierwsi, i drudzy, i po środku (jak ja i większość )
Ale ci skrajni się wykruszają z czasem, przynajmniej częściej niżnormalni Bo samymi imprezami człowiek na studiach daleko nie zajdzie. Chociaż trochę uczyć się trzeba. Ale jak widzę dziewczyny licytujące się, która to z czego nie miała 5.

A co do farmacji, to jakoś nie znam niezadowolonych studentów
Pani Buka
nelia
Posty: 280
Rejestracja: 9 maja 2009, o 10:39

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: nelia »

Kardiolog pisze:A co do farmacji, to jakoś nie znam niezadowolonych studentów
No naprawdę, zadziwiają mnie pozytywnie te posty
Tyle się naczytałam że łeeeee że beeeee że zero życia i zarobki do kitu i łeeeee i beeeee.
A tu proszę.
Ja jak się tylko dostanę to już będę zadowolona
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: Korczaszko »

Biochemister pisze:Dlatego taka fama się ugruntowała że to takie przemasakrycznie-arcytrudne studia, gdyż studenci leku, farmy i wety lubią robić najwięcej zamieszania wokół siebie ]
i jeszcze studenci prawa na dokładkę
Kardiolog pisze:Raz człowiek zarywa noc nad Bochenkiem, a raz na imprezie
tak właśnie. iść dzisiaj spać czy nie iść. oto jest pytanie
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: Biochejter »

Korczaszko pisze:
Biochemister pisze:studenci leku, farmy i wety lubią robić najwięcej zamieszania wokół siebie
i jeszcze studenci prawa na dokładkę
O tk - jak mogłem zapomnieć - jeszcze ci są uciśnieni przez życie:P
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: paulina_47 »

Zmienili mi nauczycielkę do biologi i powiem wam, że fajna jest, fajnie lekcje prowadzi, i przede wszystkim sporo wymaga. Zapomniałam wspomnieć, że w końcu jedziemy szybciej z tym materiałem. jest dobrze, już mogę martwić się tylko chemią:P
karinia
Posty: 165
Rejestracja: 12 maja 2008, o 11:29

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: karinia »

somsung pisze:Już się czepiacie Na te kierunki są dosyć wysokie progi i bardzo dużo chętnych. Zgadzam się, że ma wszystkich kierunkach trzeba się uczyć, ale bez przesady Te studia uważane są przez kandydatów za jedne z cięższych, więc rozumiem koleżankę
no jasne, tylko że koleżanka mówiła, żebyśmy nie jęczeli, że trzeba się tu uczyc, bo wszędzie trzeba:P
Prawda jest taka, że da się życ bez zarywania nocy, da się chodzic na imprezy, ale trzeba się uczyc, no bez tego ani rusz. I tej nauki jest dużo więcej, kiedy mówię koleżankom z filologii, że mam do nauczenia 400 stron na preparat, to przecież one też ! Z tą różnicą, że one muszą te 400 stron przeczytac, a ja wykuc:)
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: Korczaszko »

karinia pisze:Z tą różnicą, że one muszą te 400 stron przeczytac, a ja wykuc:)
z każdą kropką i przecinkiem i wywodami Bochenka o anatomii zwierząt ] (ponoć takie wywody Bochenek stosuje )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości