jakie Lo i jakie studia?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
madla
Posty: 81
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 13:58

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: madla »

co to za gadanie ze na filologii jest najltawiej. zalezy gdzie. zalezy jak sie czlowiek uczy. mam znajomych na wielu roznych kierunkach, ktorzy nie robili nic podczas gdy ja mialam cale dnie zawalone. jasne, ze filologii nie porownam ze studiami typu medycyna, ale mam wrazenie, ze wszyscy traktuja te studia jako niekonczace sie wakacje.
karinia
Posty: 165
Rejestracja: 12 maja 2008, o 11:29

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: karinia »

Pewnie, w ogóle bez sensu piszemy, przecież ja mam tylko 3 egzaminy w sesji letniej a zarządzanie normalnie 12 ! I my narzekamy, a co oni biedni mają powiedziec ! Kurcze 12 egzamów to chyba trzeba siedziec cały semestr i się uczyc, żeby chociaż połowę zaliczyc nie? Biedni
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: Korczaszko »

ale przesadzanie w drugą stronę, że kierunki medyczne to mają najciężej jest żałosne ]
rolnicza to akademia relaksu, a patrząc na to co uczą się np na ogrodnictwie, książki porównywalne z wielkością z naszymi a skład podkładów pod konkretne/drzewo/krzak też na pewno jest lajtowe do nauczenia. Albo np. kilkaset gatunków z drzew z nazwami łacińskimi i oczywiście opisem co mają ozdobne [i kij z tym, że w Polsce niespotykane ], gdzie sadzić, jaki podkład itd ale nie są na lekarskim to na pewno ciągle się bawią [tak w przyszłości nie będą walczyć o niczyje życie, ale w tym momencie również muszą wprówać wiedzę]
albo polibuda co się ciągle bawi ] na telekomnikacji czy innej automatyce to te wywody i obliczenia na kilka stron to też z łatwością przychodzą, a nie po przerobieniu wielu przykładów ]

proszę nie róbmy z siebie ofiary, żeu mnie to najciężej"
karinia
Posty: 165
Rejestracja: 12 maja 2008, o 11:29

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: karinia »

u mnie jest najciężej
a tak serio to nie powiedziałam nigdzie, że na innych studiach nie trzeba się uczyc, po prostu stwierdziłam, że u nas jest najwięcej i to takich totalnie nieprzydatnych niewchodzących do głowy rzeczy. I proszę Cię nie porównuj swoich studiów do takiego zarządzania serio, bo to się po prostu nie da. Ale wszystko jest dla ludzi:)
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: Korczaszko »

No zarządzenie może nie [moja siostra jest po tym i wiem jak się uczyła ale pierwszą pracę ma 2xlepiej płatną niż lekarz ] ale znajdzie się dużo kierunków z dużą ilością materiału i równie dużą przydatnością

A dla mnie i tak największym bólem byłoby studiowanie filozofii
xienka

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: xienka »

Bo mnie po prostu wkurza, jak studenci(oczywiście niektórzy, bo inni sąnormalni") mówią, że ich studia są najcięższymi pod Słońcem, no przepraszam bardzo, ale dla każdego, co innego jest trudne. Wątpię, aby dla humanisty studia matematycznie były łatwiejsze od medycyny, czy odwrotnie, więc. cóż to zależy od predyspozycji, dla innych te studia są trudniejsze, a dla innych łatwiejsze etc.

A wkurzyłam się bo ostatnio, z tydzień temu gadałam z koleżanką, która studiuje med. i myślałam, że padnę, jak ona zaczęła pitolić, jak ona ma ciężko, że jej kierunek jest najcięższy, ze wszystkich możliwych, myślałam, że wtedy wysiądę :D.
I nie zapominajmy, że większość studentów medycyny, udupia pozostałe kierunki, typu farmacja, weta etc. tak, tak, ale to na szczęście nie wszyscy tacy są


a co do Paulinka_47. to fajnie biologia jest o wiele fajniejsza od chemii tylko, że wiesz ja mam coś takiego, że czytam niby wszystko umiem rozumiem etc. a potem yyy. właśnie
bo ja mam dobrą pamięć, ale bardzo krótką i muszę utrwalać tą biologię mocno, żeby umieć, niestety i dobrze, że teraz macie wymagającą, bo w biologii to potrzeba, aby ktoś motywował, bo jest tego dużo, a samej się nie chce .
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: formica »

nie dziw się zawsze najciężej jest tam gdzie się człowiek właśnie znajduje
xienka

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: xienka »

Święte słowa
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: Sunflower77 »

Ja w liceum byłam w ogólniaku w klasie humanistyczno-plastycznej, a jestem na studiach geograficznych. Jedno i drugie jest moją pasją, ale zadecydowałam już w gimnazjum, ze przyszłość zwiąże z geografią, natomiast jako mam do końca życia się nią zajmować, chciałam jeszcze przez okres liceum pobyć ze sztuką Oczywiście historia 3 razy w tygodniu przez 3 lata, a np w 3 kl wogóle nie miałam chemii, fizyki, geografii i biologii I sama się przygotowywałam do matury, tzn przy podstawowym programie nauczania gegry i to pzrez dwa lata musiałam poszerzać swoją wiedzę, niemieckiego tak samo się uczyłam (miałam od podstaw a ang rozszerzony) i musze powiedzieć ze wyszłam na tym lepiej niż osoby które zdawały przedmioty będące u nas rozszerzonymi
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: paulina_47 »

naprawdę Cię podziwiam. Widzę, że bardzo dużo w to roboty włożyłaś, ale Ci się udało.
Twój post naprawdę mnie zmotywował do działania. Wielkie dzięki .
Awatar użytkownika
asiaa272
Posty: 169
Rejestracja: 22 paź 2009, o 14:22

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: asiaa272 »

Ponawiam wątek
Awatar użytkownika
oszka
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2009, o 13:10

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: oszka »

ja jestem na humania ( nie mam juz ani biologii ani chemii) a zdaje jedno i drugie na poziomie R. Sama nadrabiam bo mialam tylkok podstawe w lo
Awatar użytkownika
asiaa272
Posty: 169
Rejestracja: 22 paź 2009, o 14:22

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: asiaa272 »

A jak Ci się udaje to wszystko nadrabiać Kurcze nie wiem czy ja by miała tyle chęci co ty A w której klasie jesteś?
Ja jestem w I klasie ochrony środowiska i też chciała bym iść na weterynarię ,ale wątpię w to. Niby mam rozszerzoną chemie ale jakoś powolutku jedziemy biologie mam podstawy no i przedmioty zawodowe ,ale one chyba nie mają nic wspólnego z maturą z biologi
A może masz jakiś przepis dla takich osóbek jak dać radę?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości