jakie Lo i jakie studia?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Awatar użytkownika
Zielona cytryna
Posty: 364
Rejestracja: 20 sie 2009, o 12:05

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: Zielona cytryna »

Ja jestem w biol-chemia, później hmmm może medycyna, choć nie wiem bo w 2012 koniec świata ma być, a ja wtedy mam maturę zdawać, więc nie wiem ile się na studiują (zakładając, że się dostanę).

A co do Twoich pytań, nie jest w takiej sytacji, ale jesteś w technikum, tak?, 4-letnim?
więc masz 3 lata do matury, ja na Twoim miejscu kupiłabym książki do poziomu rozszerzonego i się systematycznie uczyła, tak chyba najlepiej.
A gdzie konkretnie jesteście w chemii?
Awatar użytkownika
asiaa272
Posty: 169
Rejestracja: 22 paź 2009, o 14:22

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: asiaa272 »

Tak jestem w technikum 4 letnim , Ale ja mam niby rozszerzoną chemie mam 3 razy w tygodniu. a jakie książki polecasz?
Książke obecnie mamy z nowej ery Chemia ogólna i nieorganiczna kształcenie w zakresie podst. i rozszerzonym.Na ostatnich lekcjach mieliśmy bilansowanie równań redoks itp. a teraz mol i masa molowa.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

[Link] jakie Lo i jakie studia?

Post autor: Batha »

asiaa272, myślę, że powinnaś zajrzeć tu: podreczniki-vt12498.htm
Awatar użytkownika
Zielona cytryna
Posty: 364
Rejestracja: 20 sie 2009, o 12:05

[Link] jakie Lo i jakie studia?

Post autor: Zielona cytryna »

do chemii ciężko mi coś polecić, bo mój system nauki to: słuchanie na lekcji + notatki od Sorki + zadania (dużo) z Pazdry.
A więc w podręcznikach się nie orientuję, ale dużo osób poleca Rożaka. A ze zbiorów zadań, na pewno Pazdro, moja Sorka jeszcze Witowskiego poleca i testy Persony.
A z biologii u mnie korzystamy z Operonu, IMO nie jest zły.
a najlepiej tu poczytaj o podręcznikach do chemii podreczniki-vt12498.htm
a tu o biologii zbiory-zadan-i-vademeca-ksiazki-vt13057.htm
Awatar użytkownika
oszka
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2009, o 13:10

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: oszka »

a ja jestem w trzeciej klasie lo wiesz, mam motywacje, samozaparcie i lubie to co robie wiec daje rade olewam ogolnie reszte przedmiotow i tylko bio i chem sie ucze nie jest latwo ale nie wierz jesli ktos mowi Ci ze to niemozliwe
zwlaszcza ze na chemie zdecydowalam sie dopiero we wrzesniu tego roku szkolnego a na biologie pod koniec drugiej klasy
jaki efekt mojego szlenstwa bedzie to napisze po wynikach
Awatar użytkownika
asiaa272
Posty: 169
Rejestracja: 22 paź 2009, o 14:22

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: asiaa272 »

Okej dzięki za te info A takie pytanko do Zielonej cytrynki co to jest sorka po nie kumam
Oszka ty dasz radę wszystko nadrobić w rok z rozszerzonej?bo ja nie mogę sobie tego wyobrazić a z jakich się uczysz książek?
A pytanie dla wszystkich jak to robicie wszystko kujecie na pamięć co wieczór sobie czytacie czy jak, bo też tego nie kumam?
Np. ja mam problem nauczyć się 4 str słowo w słowo a biologi to trzeba raczej wszystko kuć co nie?
A czy waszym zdaniem osoby z technikum jak i z LO mają takie same szanse?
Awatar użytkownika
Zielona cytryna
Posty: 364
Rejestracja: 20 sie 2009, o 12:05

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: Zielona cytryna »

raczej kto to jest - Sorka skrót od pani profesor, czyli moja nauczycielka chemii, która jest moim zdaniem bardzo dobra.
We wcześniejszym poście zapomniałam Ci napisać, że my też jesteśmy lekko opóźnieni z programem i też robimy mole, teraz prawo Avogadro.
Jeśli chodzi o biologię to kucie słowo w słowo jest chyba najgorszą rzeczą jaką można zrobić. IMO to jest na rozumienie i trochę na pamięć. Ja się uczę czytając, analizując rysunki (głównie) i opowiadając sobie o tym z humorem
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: paulina_47 »

Witam, widzę, że temat powrócił do łask.
asiaa272 powiem Ci to samo, co moja poprzedniczka. Biologi nie uczę się na pamięć, to bez sensu, po dwóch dniach bym zapomniała. Wszystko idzie na zrozumienie( no, może nie wszystko, ale większość), szczególnie schematy. Czegoś tam trzeba się na pamięć nauczyć, może jakieś pojęcie, może formułka, ale na dobrą sprawę nie jest tego dużo.
co do chemii, to teraz ja powiem gdzie jestem: roztwory koloidalne. Asia, ten sam podręcznik co Twój tylko poziom podstawowy. Zakupiłam sobie zbiór Pazdry i lecę po kolei. Czego nie wiem to do książek. Zamówiłam sobie podręcznik ZamKora poziom rozszerzony. Na razie jeszcze nie korzystałam. Podręcznik czeka na to, aż dojrzeję do termochemii, elektrochemii i innych takowych tematów. Póki co nie czuję sie na to jeszcze gotowa. Ale cały czas się uczę, kiedy mam wolny czas. Znaczy taki wolny, odliczając już rożne imprezy, wypady itp. Nie chciałabym z tego rezygnować, tylko dlatego, że nie jestem na bio - chem, a muszę ten materiał nadrabiać.

Kurdę, rozpisałam się, a tak naprawdę pisałam o niczym.
Pozdrawiam odnowicielkę mojego tematu i wszystkich wypowiadających się tutaj.
Awatar użytkownika
asiaa272
Posty: 169
Rejestracja: 22 paź 2009, o 14:22

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: asiaa272 »

Ok dzięki za to info musiałabym coś działąć a na jakie studia się wybierasz?
Awatar użytkownika
oszka
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2009, o 13:10

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: oszka »

hmmm wiesz jakos daje rade uczylam ze chemii z operonu ale raczej nie polecam, Pazdro + notatki od nauczycielki i tony zadan i jakos idzie do przodu
strasznie sie balam na poczatku ze nie dam rady ale nie tak diabel straszny na pewno nie napisze na 90 % ale o tym wiedzialam od poczatku, na biologie czy neurobiologie wystarczy mi mniej ewentualnie poloznictwo. Naprawde ! nie zniechecajcie sie iloscia materialu ! kazdy przecietnie ogarniety da rade a domniemam ze jestescie powyzej przecietnej

co do nauki biologii to czytam dwa razy dany temat z kilku ksiazek (operon, hoser, wsip na pierwszy raz, a notatki z lekcji i vademecum na drugi raz ) i potem lece z zadaniami, jak czegos nie umiem zrobic to wracam do tego w ksiazce itd
POWODZENIA
Awatar użytkownika
asiaa272
Posty: 169
Rejestracja: 22 paź 2009, o 14:22

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: asiaa272 »

Kurcze jakoś się nie mogę przełamać że dam rade jak ja jestem na poziomie co to jest oddychanie oraz przebieg itp.
Awatar użytkownika
oszka
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2009, o 13:10

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: oszka »

to pociesz sie ze jak ja bylam na tym poziomie to jeszcze nie wiedzialam ze bede zdawac biole R
Awatar użytkownika
asiaa272
Posty: 169
Rejestracja: 22 paź 2009, o 14:22

Re: jakie Lo i jakie studia?

Post autor: asiaa272 »

hehe ale ja siebie nie widzę uczącej się takich rzeczy to chyba mnie przerasta
No nie wiem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości