medycyna - czy aby na pewno...?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
jankes_medyk
Posty: 213
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 23:04

Re: medycyna - czy aby na pewno...?

Post autor: jankes_medyk »

Asiollo pisze:dietetyka albo fizjoterapia?
blagam tylko nie dietetyka - tam ma sie praktyki w kuchniach i stolowkach /

fizjoterapeuta jest calkiem ok - trzeba troche popracowac fizycznie.ale dla faceta jak znalazl, poza tym 3lata to nie 15
Moti
Posty: 74
Rejestracja: 1 maja 2009, o 08:19

Re: medycyna - czy aby na pewno...?

Post autor: Moti »

Ja po tym jak przeczytałam kilkadziesiąt wypowiedzi na forach na temat różnych studniów, stwierdziłam, że nie mam po co studiować Co jeden kierunek, to pełno opinii, że beznadziejny lub pracy po tym nie ma.
Więc po prostu zamierzam nie przejmować się żadnymi opiniami i zdecydować się na to, o czym od dawna myślałam.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: medycyna - czy aby na pewno...?

Post autor: doktorka »

Asiollo, no dokladnie, medycyna jest hołpless]
Asiollo pisze:Zostaje tylko stoma
no zdecydowanie polecam, jesli kogos pasjonuje dlubanie w zebach.
Asiollo pisze:nie wiem może dietetyka albo fizjoterapia?
pewnie, jedno i drugie daje podobne perspektywy pracy/płacy. co ciekawe- na lekarskim narobisz sie 100 razy bardziej, a przez 15 lat pierwszych bedziesz zarabial tyle samo, co po dietetyce czy fizjoterapii]
jankes_medyk pisze:blagam tylko nie dietetyka - tam ma sie praktyki w kuchniach i stolowkach /
no a po 1 roku medycyny przez miesiac przesiewowo myjesz populacje szpitalna] po drugim natomiast przez miesiac ogladasz dlugopisy reklamowkowe firm farmaceutycznych+wysluchujesz historii zycia polowy miasta, boje sie myslec, co bedzie po 3]
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: medycyna - czy aby na pewno...?

Post autor: godziasia »

hmm, ja po przeczytaniu tych wszystkich postów mam strasznie mieszane uczucia. mimo że lubię oglądać Housea (jednak tylko dlatego, że bawi mnie ten gość, a nie dlatego, że pokazuje prawdziwe oblicze medycyny - heh co za ironia ) na medycynę nie zmierzam z jego powodu. Moja mama jest lekarzem i wiem jak wygląda życie w tym zawodzie od kuchni
faktura_vat13
Posty: 12
Rejestracja: 8 sie 2009, o 16:28

Re: medycyna - czy aby na pewno...?

Post autor: faktura_vat13 »

Ja jestem dopiero w gimnazjum ale zastanawiam się nad przyszłością wiem już do jakiego LO pójdę i zastanawiam się nad studiowaniem medycyny. Wiem że może się wiele zmienić i może dziwne jest to że będąc w 3 klasie gimnazjum myślę o studiach. Wszyscy mi zawsze powtarzają że nadaję się na lekarza ze uwielbiam anatomię człowieka bo lubię się tego uczyć jednak boję się trochę tej odpowiedzialności za ludzkie życie co o tym sądzicie?
gajuss19
Posty: 199
Rejestracja: 9 lip 2008, o 21:20

Re: medycyna - czy aby na pewno...?

Post autor: gajuss19 »

Ja już w podstawówce wiedziałem że w przyszłości chce być lekarzem, ale nie byłem tego pewny. W 3 gimnazjum nie wyobrażałem sobie żeby iść do innego profilu w LO jak biol - chem więc jeśli na serio czujesz że chcesz być lekarzem to ci się nie zmieni. Nie musisz się już uczyć w tym kierunku ucz się wszystkiego i tak większość rzeczy z gimnazjum w LO się powtórzy a do matury spokojnie bez korków nauczysz się w 2 i 3 LO ( bardziej w 3). Będzie ok tylko musisz wiedzieć czego chcesz
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: medycyna - czy aby na pewno...?

Post autor: shisha pangma »

dragan255 pisze:Wszyscy mi zawsze powtarzają że nadaję się na lekarza ze uwielbiam anatomię człowieka
to nie do końca tak działa, że jak lubisz anatomię to na pewno się nadajesz:P Nie przejmuj się tak bardzo tym, co powtarzają Ci inni ludzie, chyba, że sam tego chcesz.Powodzenia w wyborze LO i studiów w przyszłości życzę:)
Awatar użytkownika
Krasus
Posty: 103
Rejestracja: 17 lip 2009, o 11:56

Re: medycyna - czy aby na pewno...?

Post autor: Krasus »

dragan255 pisze:Wszyscy mi zawsze powtarzają że nadaję się na lekarza ze uwielbiam anatomię człowieka bo lubię się tego uczyć
Mi mówili że powinienem iść w tym kierunku, bo jak mnie coś naprawdę zainteresowało potrafiłem i z pół lekcji zmarnować zadając pytania nauczycielce
No i fakt, jest coś w tym że po prostu lubi się tego uczyć. Jakoś tak samo wchodzi, można czytać godzinami. Mam nadzieję że z cudownym Bochenkiem będę miał tak samo
dragan255 pisze:jednak boję się trochę tej odpowiedzialności za ludzkie życie co o tym sądzicie?
Zacytuję tutaj świetnie pasujący kawałek z Housea, z odcinka kiedy miał zajęcia ze studentami:
House pisze:It is in the nature of medicine that you are gonna screw up. You are gonna kill someone. If you cant handle that reality, pick another profession. Or finish medical school and teach.
Takie rzeczy się zdarzają i nic na to nie poradzisz. O ile jakoś nie pomogłaś pacjentowi a on się sam wziął i umarł to nie masz się czym przejmować.
gajuss19 pisze:W 3 gimnazjum nie wyobrażałem sobie żeby iść do innego profilu w LO jak biol - chem
Widzisz, ja byłem młody i głupi, chociaż gimnazjum skończyłem z bardzo dobrymi wynikami poszedłem na p. humanistyczny, zobaczyłem co tam się dzieje i uciekłem do mat-fizu. Teraz bardzo żałuję tych 3 lat, ale cóż, trzeba iść dalej. Mógłbym dać sobie spokój, robić coś łatwiejszego, lepiej płatnego i wymagającego mniej nauki ale zawsze chciałem iść na Medycynę, i nawet jeśli w przyszłym roku się nie dostanę to będę próbował aż do skutku. Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą

Wolę to niż potem mieć 40 lat na karku i myśleć jestem taki a nie inny bo mi się życie nie udało".
faktura_vat13
Posty: 12
Rejestracja: 8 sie 2009, o 16:28

Re: medycyna - czy aby na pewno...?

Post autor: faktura_vat13 »

Dzięki bardzo optymistycznie
Awatar użytkownika
policjantka
Posty: 173
Rejestracja: 8 lip 2009, o 19:01

Re: medycyna - czy aby na pewno...?

Post autor: policjantka »

Gimnazjum to najlepszy czas na myślenie kim chcesz być, bo właśnie wtedy wybierasz liceum i profil klasy, a to dość istotne. Ja właśnie w gimnazjum wymyśliłam sobie że chcę iść na medycynę Poszłam do dobrej szkoły do klasy medycznej i dzięki temu było mi łatwiej na maturze (bardziej cisnęli w szkole to się musiałam uczyć).
Także ciesz się że wiesz co mniej więcej chcesz robić bo niektórzy nawet nie mają pojęcia czy iśćdo liceum do humana czy na inny profil A jak pójdziesz na biol-chem to po tym możesz zdawać biologię która jest wymagana na wielu kierunkach, nie tylko na medycynie.
gajuss19
Posty: 199
Rejestracja: 9 lip 2008, o 21:20

Re: medycyna - czy aby na pewno...?

Post autor: gajuss19 »

nawet jak sie pojdzie do humana a chce sie dostac na medycyne to nie ma przeszkod Moja kolezanka nie poszla do biol - chemu bo sie poprostu tam nie dostala, a dostala sie do humana, uczyla sie bio i chem z rozszerzonych podrecznikow, olewala swoje wiodace przedmioty i jest na medycynie I w kazdym roku na kazdej uczelni medycznej znajdzie sie choc jedna osoba po klasie humanistycznej. Jak sie bardzo chce to wszystko mozna
Awatar użytkownika
policjantka
Posty: 173
Rejestracja: 8 lip 2009, o 19:01

Re: medycyna - czy aby na pewno...?

Post autor: policjantka »

Jak się chce i ma się dużo samozaparcia to owszem, można wszystko. Tylko po co się dodatkowo samemu męczyć skoro szkoła może nam zapewnić naukę? No i po co katować się rozszerzoną historią? W końcu trzeba coś z niej umieć żeby nie kiblować:)
housedm
Posty: 9
Rejestracja: 8 sie 2009, o 19:40

Re: medycyna - czy aby na pewno...?

Post autor: housedm »

Ja sobie na mat-fizie właśnie jestem i pomimo wewnętrznych podszeptow lepszego Ja nie robię wyprowadzki na bio-chem. Pomysły z medycyną chodziły mi po głowie praktycznie juz w 1 klasie LO zdecydowałem sie w środku 2-giej, a teraz szkoda mi nerwów na przeprowadzkę, ale myślę, że to ma i swoje plusy, jak człowiek teraz narzuci sobie odpowiedni rytm i sumienność pracy to może sie to przydać na uczelni.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości