Słodka krew

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
Awatar użytkownika
Dzida
Posty: 154
Rejestracja: 9 paź 2009, o 22:40

Re: Słodka krew

Post autor: Dzida »

Ostatnio zauważyłam, iż wraz z narastającą plagą owadów tematy z nimi związane są coraz bardziej popularne.
Co do wit. B12 zastanawia mnie to, przez ile trzeba ją zażywać aby zaczęła być wydzielana i kiedy widać te efekty odstraszania komarów.
Jeśli mowa o odstraszaniu, mój tata zadowolony jest z olejku waniliowego. )
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Słodka krew

Post autor: Stalowy »

Skoro już rozpoczęliśmy ten temat, chciałbym się troszkę podpiąć.

Co Wy polecacie na ten najgorszy komarzy czas? Chodzi mi tu o coś, co skutecznie je odstraszy - czy jest taki 100% skuteczny środek? Taki, gdy wieczorem, w cieniu, nad brzegiem jeziora będziemy mogli stać i nic nie pomyśli nawet usiąść nam na skórze? ^^

Nigdy nie stosowałem żadnych środków tego typu, ale tegoroczne komary są wyjątkowo uciążliwe - stąd to pytanie

Chciałbym do tego dołączyć zapytanie szersze o tą witaminę B12 i jej skuteczność / jak stosować - ktoś ma z tym jakieś doświadczenia?

No i zaciekawiła mnie wypowiedź Dzidy - gdzie można kupić taki olejek? Bo jak rozumiem, to musi być kupowane raczej w większych ilościach, prawda? ^^

Te informacje mogłyby chyba wielu osobom ułatwić życie, więc proszę o rzetelne podejście do tematu

Pozdrawiam!
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Słodka krew

Post autor: yeast »

Z mojego doświadczenie wynika, że nic nie działa - trzeba się albo przyzwyczaić albo ubrać pancernie.
Awatar użytkownika
Tau
Posty: 169
Rejestracja: 31 gru 2009, o 00:37

Re: Słodka krew

Post autor: Tau »

Olejek waniliowy do kupienia w dobrych aptekach, lub w niektórych sklepach ziołoleczniczych tudzież z prezentami (te same olejki stosowane w aromatyzacji powietrza):p
W celu sprawdzenia czy to jest oryginał czy pseudolejek sprawdzić:
czy jest zaznaczone, że zgodne z FP . (w miejsku kropek niech się pojawi jakaś liczba rzymska- zgodne z Farmakopeą) -bardzo rzadko teraz stosowananiestety.

Natomiast popularne to Kochane ISO 9001.
Osobiście stosuje (czas zaopatrzyć się w nowy zapach wanilie) z Vera-Nord .
Przy czym:
OSOBY UCZULONE NA WANILIĘ NIE STOSOWAĆ
osoby nie lubiące tego zapachu też nie

Co do b12 - dobra skuteczność, aczkolwiek niestety trzeba trochę podjeść by zaczęło działać - 2-3 tyg minimum =tylko zrozpaczone komary będą na Ciebie lecieć

Innych tych nowoczesnych nie znam
Do Yeast: na 100% nic nie będzie działać, ale po co komarom życie ułatwiać, te mniej zrozpaczone pójdą a to już wygoda.
Awatar użytkownika
Dzida
Posty: 154
Rejestracja: 9 paź 2009, o 22:40

Re: Słodka krew

Post autor: Dzida »

Oleje waniliowy moze być ten nawet do ciasta w małej buteleczce po parę ml. Wg. mnie lepsze jest od Offa i innych chemicznych specyfików, ponieważ nie ma aż tak uciążliwego zapachu. Natomiast jeśli chcemy coś z chemii to na obozach harcerskich (gdzie komarów bylo naprawdę o wiele więcej niż podczas słynnej plagi) najlepiej się spisywał płynny off w kulce.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Słodka krew

Post autor: WojtekB »

Jeżeli mowa o walce z komarami, napiszę o tym jak je zniechęcić do wlatywania do naszych pokojów i .


U mnie w tym sezonie popularny jest

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Plektrantus_koleusowaty
plektrantus koleusowaty (Plectranthus coleoides), czyli popularna komarzyca, czasami zwana komarnicą. Jak do tej pory nie było jeszcze żadnego komara w pokoju. Przy otwartym oknie, na parapecie stoi moja komarzyca i swym intensywnym zapachem odstrasza komary szkoda, że tylko komary, bo inne muchy czy też ćmy chętnie wlatują do pokoju.

Jednak mimo wszystko komarzyca zapewne będzie gościć na moim parapecie co roku (niestety jest to roślina jednoroczna ale będę starał się ją przezimować). Ładnie komponuje się z pelargonią w skrzynce jak również z różnymi rabatowymi kwiatami. Szybko rośnie (chociaż u mnie nie chętnie, może ze względu na złe stanowisko).


Koszt takiej komarzycy to około 5 zł.
Awatar użytkownika
aneta92xD
Posty: 159
Rejestracja: 11 maja 2010, o 14:45

Re: Słodka krew

Post autor: aneta92xD »

Ilość ukąszeń nie zależy od tego, czy ktoś ma krew słodką czy kwaśną, ale od wielu różnych czynników. Wśród nich jest wspomniany już zapach. Choć zabrzmi to brutalnie, ważne jest, czy ktoś się umył czy też nie. Ludzie, którzy są bardzo dobrze umyci, rzadziej są atakowani przez komary w porównaniu z tymi, którzy noszą na sobie całodzienny pot, nawet zabezpieczony dezodorantami. Innym istotnym czynnikiem jest temperatura ciała. Komary widzą nas jako takie chodzące piecyki. Nie lecą do zwłok, nie karmią się krwią martwych zwierząt. Kolejnym czynnikiem jest częstość oddychania, a tak właściwie wydychany dwutlenek węgla. Komary potrafią rejestrować stężenie tego gazu. Te owady, pod wieloma względami, są lepszymi urządzeniami niż nasze komputery.

tak jak już ktoś napisał. Trzeba się myć!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości