Podręczniki i zbiory

Pomoc w przygotowaniu do matury z fizyki, rozwiązywanie zadań maturalnych oraz wykaz arkuszy maturalnych z fizyki
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: Medycyna Lwów »

w moim LO i zresztą bardzo dobrze zrezygnowali z rozszerzonego podr. zamkoru który był denny (ja się jeszcze z niego niestety uczyłem, choć i tak głównie służył mi zeszyt). Teraz jest Fizyka Kozielskiego z PWNu naprawdę bardzo dobra, choć obszerna pozycja.
Pr0s pisze:W innym LO znowu używa się tylko tego drugiego podręcznika Treści rozszerzające", czyli znowu niepełny kurs, bo przecież, żeby zrozumieć rozszerzenie, trzeba znać podstawę
u nas biochemy i mat-fizy musiały mieć 3 podr. jeden do podstaw taki grubszy i 2 podr. treści rozszerzające, nie polecam ich całkowicie.
Awatar użytkownika
hibiscus
Posty: 73
Rejestracja: 5 cze 2009, o 19:08

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: hibiscus »

Pr0s pisze:Tylko jednej rzeczy teraz nie rozumiem, dlaczego w najlepszym LO w mieście używa się podręcznika Fizyka dla szkół ponadgimnazjalnych z elementami kursu rozszerzonego (i to jeszcze we wszystkich klasach, nawet mat-fiz-inf !) ? Skoro ten podręcznik to bardziej materiał podstawowy, to jak ja mam w szkole zrealizować materiał potrzebny do matury rozszerzonej
Też korzystałam z tej książki (byłam na biol-chem-fizie) i jeżeli mam być szczera to nie mam żadnych zastrzeżeń (zdawałam fizykę rozszerzoną)
Jeżeli chodzi o tą maturę na ok. 100% - fakt, podręcznik jest istotny, ale jeszcze ważniejsza jest własna praca i przede wszystkim robienie zadań
Awatar użytkownika
agnes1108
Posty: 117
Rejestracja: 18 cze 2009, o 10:15

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: agnes1108 »

A u mnie w szkole niby mielismy ksiązki z Operonu ( poziom podstawowy na biol-chemie) to jednak nasza starej daty nauczycielka z nich niestety nie korzystała. zadania pisała nam sama i dawała kserówki a przed sprawdzianem wszyscy dostawalismy szału bo oczywiście zadania na lekcjach nie były przerobione, często były trudne i nikt nie umiał ich zrobić. oczywiście z lekcji fizyki nie wyniosłam nic. W 3 klasie na korkach robiłam zadania z Nowej Ery,jakoś mi poszło wyciągnęłam z rozszerzenia 75%.
Pr0s
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2009, o 23:08

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: Pr0s »

w moim LO i zresztą bardzo dobrze zrezygnowali z rozszerzonego podr. zamkoru który był denny (ja się jeszcze z niego niestety uczyłem, choć i tak głównie służył mi zeszyt). Teraz jest Fizyka Kozielskiego z PWNu naprawdę bardzo dobra, choć obszerna pozycja
.

Czym argumentujesz swoją opinię na temat tego podręcznika ZamKor-u ?
Odnośnie podręcznika do fizyki Kozielskiego to muszę się spytać czy miałeś z nim styczność (czyt. uczyłeś się z niego ) i co w nim jest takiego co go wyróżnia i sprawia, że jest lepszy od ZamKor-u ?

u nas biochemy i mat-fizy musiały mieć 3 podr. jeden do podstaw taki grubszy i 2 podr. treści rozszerzające, nie polecam ich całkowicie.
Rozumiem, że mowa o podst. + roz. wyd. Zamkor-u?


Też korzystałam z tej książki (byłam na biol-chem-fizie) i jeżeli mam być szczera to nie mam żadnych zastrzeżeń (zdawałam fizykę rozszerzoną)
Sorka, że tak bezpośrednio spytam, ale jaki wynik miałaś ?
Jeżeli chodzi o tą maturę na ok. 100% - fakt, podręcznik jest istotny, ale jeszcze ważniejsza jest własna praca i przede wszystkim robienie zadań
Żadnych wątpliwości.

Dziękuję za odp.
Awatar użytkownika
Molcia
Posty: 560
Rejestracja: 26 sty 2008, o 21:38

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: Molcia »

Od gimnazjum mecze sie ze Wsipem,a teraz mam Akademie Wsipu z fizyki i powiem wam, ze ten podrecznik mnie przerasta. Jest dla mnie zupelnie nie przystepny. W sumie i tak nauczyciel z niego korzysta bardzo rzadko, no i robimy zadanka z zbiorow Operonu, ale jak widze jakies zadanie i nie wiem je ugryzc, a potem patrze do odp. i tam rozwiazanie na 2 strony to zalamka. No i czasem jest zupelnie inny tok myslenia w tych zadankach niz mamy na lekcji.

Cale szczescie nie zdaje maturki z fizyki. do czuje, ze to naprawde nie na moje mozliwosci, mam jakis wstret do tej fizy
naataaliaa
Posty: 102
Rejestracja: 8 sty 2008, o 12:52

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: naataaliaa »

ja fiz zaczęlam uczyc sie we wrzesniu klasy maturalnej (wczesniej zla nauczycielka i praktycznie brak lekcji) i poszlam na korki. nie korzystalam z zadnego podrecznika (jakos nie umiem sie w ten sposob uczyc fizy) tylko z notatek z lekcji i robilam zadania- prawie caly zbior persony przerobilam (to starsze wydanie) i troche zadan z maturalnie, ze zdasz. aha, warto tez przejrzec Vademecum Operonu. jak sie duzo robi zadan to mozna przez 8 mies nauki wyciagnac na rozszerzeniu 88% )
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: stellar »

Ja korzystam w szkole z Fizyki Zamkoru, to jest poziom podstawowy, uważam tę książkę za tragiczną, jeśli chce się coś zrozumieć
Do tego mamy zbiory z tej samej serii tylko nazywa się to kurs podstawowy z elementami rozsz i nie lubię zadań z tego zbioru

Ja kupiłam zbiór Omegi, fakt, te zadania to raczej ćwiczeniu służą niż nauce, ale może być. Głównie korzystam z zadań od nauczyciela z korepetycji i z arkuszy maturalnych.
Awatar użytkownika
kapitan planeta
Posty: 101
Rejestracja: 17 lip 2009, o 00:30

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: kapitan planeta »

ja też w szkole korzystam z książki Zamkoru, tylko że z tej z elementami kursu rozszerzonego i naprawde ciężko cokolwiek z niej zrozumieć. Mam też w domu tą część zupełnie podstawową Zamkoru (Fizyka dla szkół ponadgimnazjalnych) i jest jeszcze gorsza w odbiorze.Co do zbiorów to mam te zbiory operonu i są całkiem w porządku, tylko niektóre rozwiązania na całą strone bywają przerażające (jak ktoś już pisał, tak mi sie wydaje).
Mam też vademecum operonu, które jak dla mnie jest całkiem przystępne w odbiorze nadal jednak szukam odpowiedniego podręcznika dla poziomu podstawowego, bo Zamkor w tym wypadku pozostawia wiele do życzenia.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 137
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:33

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: Ranger »

Zamkor jest beznadziejny jeśli ktoś się chce uczyć fizy rozszerzonej od podstaw.
Osobiście polecam zbiór zadań i repetytorium wg Persony (wyd. Medyk), oraz zbiory zadań mendla.
Do tego oczywiście uważnie sluchać na lekcjach teorii
kapitan planeta pisze:ja też w szkole korzystam z książki Zamkoru, tylko że z tej z elementami kursu rozszerzonego i naprawde ciężko cokolwiek z niej zrozumieć. Mam też w domu tą część zupełnie podstawową Zamkoru (Fizyka dla szkół ponadgimnazjalnych) i jest jeszcze gorsza w odbiorze.Co do zbiorów to mam te zbiory operonu i są całkiem w porządku, tylko niektóre rozwiązania na całą strone bywają przerażające (jak ktoś już pisał, tak mi sie wydaje).

Też miałem zamkor. Tak naprawdę nic tam nie ma wyjaśnionego.
Fizykę zacząłem rozumieć po dokładnym przestudiowaniu repetytorium Persony. Są tam krok po kroku rozwiązane zadania, które najczęściej pojawiają się na maturze, sprawdzianach - klasyczne zadania.

Omega też nie jest za ciekawa. Wiele w niej błędów.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: Sephora »

A jakie polecacie repetytorium z fizyki z zakresu podstawowego, bo podręczniki już wiem,przewertowałam forum,widzę że dużo osób jest niezadowolonych z zamkoru (ja na nim nie pracowałam)
anioleczek1256
Posty: 20
Rejestracja: 14 lut 2008, o 12:40

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: anioleczek1256 »

Ja polecam Vademcum Maturzysty z Zielonej Sowy, ksiazka bardzo mi pomogla w przygotowaniu do matury rozszerzonej ale na podstawe tez bedzie dobra
Anabela
Posty: 55
Rejestracja: 22 gru 2008, o 21:46

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: Anabela »

Ja też zdaję podstawę i mnie przypadły do gustu podręczniki operonu pp + zbiory zadań oczywiście D
Nancy1990
Posty: 50
Rejestracja: 26 mar 2008, o 20:21

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: Nancy1990 »

Notatki z fizyki z wyd. Omega są niezłe. Wszystko jest przejrzyście napisane:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości