Podręczniki i zbiory

Pomoc w przygotowaniu do matury z fizyki, rozwiązywanie zadań maturalnych oraz wykaz arkuszy maturalnych z fizyki
Bartek0912
Posty: 15
Rejestracja: 24 lip 2009, o 18:33

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: Bartek0912 »

Czy ktoś ma/ korzystał i mógłby powiedzieć coś o książce Korepetycje z fizyki bez korepetytora wydawnictwo Kram
Awatar użytkownika
hibiscus
Posty: 73
Rejestracja: 5 cze 2009, o 19:08

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: hibiscus »

Bartek0912 pisze:Czy ktoś ma/ korzystał i mógłby powiedzieć coś o książce Korepetycje z fizyki bez korepetytora wydawnictwo Kram
Ja czasem korzystałam z tej książki. Całkiem fajna - takie jakby repetytorium. Krótki wstęp do każdego działu (teoria w pigułce + wzory) a następnie spora ilość zadań z przystępnym i łopatologicznym wytłumaczeniem rozwiązań (krok po kroku). Zadania ułożone są od łatwiejszych do trudniejszych, więc książka może przydać się i do matury podstawowej i rozszerzonej.
Osobom, które idą do 1 lub 2 LO polecam do nauki przed sprawdzianami. Maturzystom też się przyda, ale oprócz niej warto zaopatrzyć się też w inne książki (typowe zbiory zadań).
lolkaa92
Posty: 66
Rejestracja: 7 sie 2009, o 13:55

zbiór zadań do fizyki

Post autor: lolkaa92 »

ja w szkole żywam Zbiór Prostych Zadań Z Fizyki K. Chyli. Ale czuje ze to za mało do rozszerzonej matury z fizyki. Jakie zbiory z fizi polecacie?. Musze napisac fizie roz. na 80-90%. Chodzi mi o taki zbiór ze jak go przerobie od deski do deski to dostane sie na medycyne
Ismena
Posty: 67
Rejestracja: 17 mar 2009, o 16:41

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: Ismena »

maturalnie ze zdasz, i mnóstwo arkuszy z ubiegłych lat
lolkaa92
Posty: 66
Rejestracja: 7 sie 2009, o 13:55

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: lolkaa92 »

wiem arkusze juz mam wszystkie przerobione, próbne też ale chodzi mi o dobre zbiory
Awatar użytkownika
Selen
Posty: 109
Rejestracja: 26 cze 2009, o 13:23

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: Selen »

Wg mnie bardzo fajnym i pomocnym, przynajmniej w moim przypadku był , zbiorem jest Pełne przygotowanie do matury z fizyki - zadania maturalne wyd. Zamkor.
lolkaa92
Posty: 66
Rejestracja: 7 sie 2009, o 13:55

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: lolkaa92 »

wszyscy zachwalają personę, wybór testów z fizi, czy to jest az tak dobre zeby wydawac na 1 czesc 30zł co w tej książce takiego jest wszyscy zachwalają personę, wybór testów z fizi, czy to jest az tak dobre zeby wydawac na 1 czesc 30zł co w tej książce takiego jest
gercio

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: gercio »

Ranger pisze:sobiście polecam zbiór zadań i repetytorium wg Persony (wyd. Medyk),
A jakie miałaś wydanie repetytorium (tzn. który rok)?
lolkaa92
Posty: 66
Rejestracja: 7 sie 2009, o 13:55

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: lolkaa92 »

na razie zastanawiam sie nad kupnem i dlaczego az tyle ludzi sławi tego persone? az tak dobry jest?

a co myślicie o tym zbiorze : Fizyka I Astronomia Zbiór Zadań Nowa Matura. Zakres Rozszerzony wyd. res polonia"

a o Zbiór zadań z fizyki dla uczniów szkół średnich i kandydatów na studia, tom 1-2 wiele słyszałam dobrego o tym zbiorze ale on jest już nieco stary i nie podlaga standardom juz pod nowa mature
Alien18
Posty: 171
Rejestracja: 21 lut 2007, o 20:40

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: Alien18 »

O dziewczyno, res polona zakres rozszerzony odpuść sobie, mówię ci z dobrego serca. Chyba, że chcesz rozwiązywać duużo trudniejsze zadania, niż maturalne(sama autorka na wstępie o tym pisze) i znasz pochodne to możesz się w to bawić. A tak to naprawdę kup sobie np. Pełne przygotowanie do matury z fizyki. Są tam zadania stricte maturalne, zarówno podstawa jak i rozszerzenie. Ewentualnie, gdy by było Ci mało kup sobie zbiór zadań wyd. zamkor dwie części ( wydatek chyba 35zł za obie części) zakres podstawowy z elementami kursu rozszerzonego koniecznymi do podjęcia studiów technicznych lub przyrodniczych. Ewentualnie Mendel (3 części też bardzo dobry.) Persona jest ok, bo zadania nie trudne, takie maturalne własnie. Co jest tkaiego super? Nie wiem, może, że dużo zadań, może że nie aż takie trudne, tylko maturalne"? Ja z koleji nie widzę nic super w Witowskim, żeby za dwie części płacić 70zł + przesyłka.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 137
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:33

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: Ranger »

gerazol: 2005, repetytorium i zbiór zadań. To dzięki niemu nauczyłem się rozwiązywać zadania. Potem przeszedłem na Mendla.

Persona potrafi nauczyć myślenia pod kątem matury. Widzisz o czym jest zadanie i już wiesz o co biega. Tym bardziej, że w repetytorium są rozpisane zadania, które najczęściej pojawiają się na maturze.
Ja polecam.
lolkaa92
Posty: 66
Rejestracja: 7 sie 2009, o 13:55

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: lolkaa92 »

a co do persony to lepsze jest to w formie jednej ksiazki czy w formie 2ksiazek
Pavlus
Posty: 39
Rejestracja: 21 sie 2009, o 19:23

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: Pavlus »

lolkaa92 pisze:a co do persony to lepsze jest to w formie jednej ksiazki czy w formie 2ksiazek
Ten zbior to podstawa! W jednym tomie 1500+ zadan zamknietych. Po zrobieniu jedziesz Mendla, Maturalnie, ze zdasz i masz 90%+ ))))

Edit: AH, no i jeszcze Chyla
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości