Podręczniki i zbiory

Pomoc w przygotowaniu do matury z fizyki, rozwiązywanie zadań maturalnych oraz wykaz arkuszy maturalnych z fizyki
gajuss19
Posty: 199
Rejestracja: 9 lip 2008, o 21:20

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: gajuss19 »

Chyla, Persona i maturalnie ze zdasz to podsatwa do tego aby miec od 80% w gore
Nikki

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: Nikki »

Słuchajcie, a zna ktoś coś takiego jak Paszport maturzysty fizyka"? Bo zastanawiam się czy warto.?
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 137
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:33

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: Ranger »

Ja pierwsze słysze
Chyba jakieś kiepskie, nowe
Nikki

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: Nikki »

Widziałam to po raz pierwszy też, dlatego pytam szukam czegoś fajnego i wolę nie ryzykować.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 137
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:33

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: Ranger »

To poczytaj powyższe posty
Nikki

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: Nikki »

Czytałam czytałam, ale to mi nie wystarcza pozostanę chyba przy repetytorium Operonu, żeby wiedzieć co do matury. A podręczniki myślę, że Resnicka. Zastanawiam się czy ktoś mi powie czy ten ostatni to dobry wybór?
cenzor
Posty: 69
Rejestracja: 17 sty 2009, o 14:22

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: cenzor »

Nikki pisze:A podręczniki myślę, że Resnicka. Zastanawiam się czy ktoś mi powie czy ten ostatni to dobry wybór?
Masz na myśli 5 tomów Podstawy fizyki David Halliday, Robert Resnick, Jearl Walker?
Do tego podręcznika można sięgnąć jako uzupełnienie, ale na pewno nie przygotowywać się do matury, z racji tego, że jest to podręcznik akademicki i do tłumaczenia wielu zagadnień wykorzystuje się znajomość wyższej matematyki". Gdyby nie okrojono materiału z matematyki w ogólniaku i nadal obowiązywały pochodne i całki, wtedy miałoby to jakiś sens. Mam w domu najnowsze wydanie tego podręcznika i tegoroczną maturę z fizyki za pasem i tylko raz posiłkowałem się tą pozycją (mój brat student mechatroniki na agh się z tego uczył ). A tak to Fizyka dla szkół ponadgimnazjalnych część 1 i 2 Zamkor

Najlepszy zbiór zadań z fizyki z jakim miałem styczność to:
Maturalnie, że zdasz (WSiP). Fizyka. Zakres podstawowy i rozszerzony.
i z niego głównie się uczyłem.

Korzystałem także z :
Pełne przygotowanie do matury z fizyki. Zadania maturalne
Zbiór prostych zadań z fizyki Krzysztof Chyla

Na koniec: warto rozglądnąć się za lekcjami dodatkowymi z fizyki. Bardzo pomagają
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: Batha »

jeszcze jest Fizyka Resnicka i Hallidaya (2 zielone tomy) - b. podobna do Podstaw fizyki (ma mniej obrazków ). Co do książki podzielam opinię cenzora
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 137
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:33

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: Ranger »

Do matury Halliday?! Ten pomysł to bzdura!
Weź coś bardziej przyziemnego. Jeśli chodzi o maturę to chyba repetytorium z Persony mi się wydaje najodpowiedniejsze. No i jak już wspomniałem zadania z mendla.
Nie ma sensu robić sobie wody z mózgu i uczyć się niepotrzebnych rzeczy do matury z podręczników akademickich.
Nikki

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: Nikki »

cenzor pisze:Masz na myśli 5 tomów Podstawy fizyki David Halliday, Robert Resnick, Jearl Walker?
Do tego podręcznika można sięgnąć jako uzupełnienie, ale na pewno nie przygotowywać się do matury, z racji tego, że jest to podręcznik akademicki i do tłumaczenia wielu zagadnień wykorzystuje się znajomość wyższej matematyki". Gdyby nie okrojono materiału z matematyki w ogólniaku i nadal obowiązywały pochodne i całki, wtedy miałoby to jakiś sens. Mam w domu najnowsze wydanie tego podręcznika i tegoroczną maturę z fizyki za pasem i tylko raz posiłkowałem się tą pozycją (mój brat student mechatroniki na agh się z tego uczył ). A tak to Fizyka dla szkół ponadgimnazjalnych część 1 i 2 Zamkor
Tak, to miałam na myśli. Pomyślałam, że warto zrobić coś więcej z fiz, niż tylko ściśle do matury. A całki, pochodne i różniczki zrobiłam sobie nadprogramowo teraz przez wakacje, więc to akurat nie problem Z Zamkora kupiłam Wybieram fizykę.
Borys92

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: Borys92 »

A jakie repetytoria są godne polecenia?
cenzor
Posty: 69
Rejestracja: 17 sty 2009, o 14:22

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: cenzor »

Fizyka i astronomia. Matura 2009. Vademecum maturalne.

sam nie korzystałem, ale kilkakrotnie przeglądałem i uważam, że warto. Wszystko ładnie zebrane w całość, przejrzyste i czytelne. Cena odstrasza, ale od czego jest obieg wtórny?
Pavlus
Posty: 39
Rejestracja: 21 sie 2009, o 19:23

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: Pavlus »

repetytoria sa niepotrzebne.
Maturalnie, ze zdasz. Chyla. Persona. Mendel. Nic wiecej nie jest potrzebne!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości