Podręczniki i zbiory

Pomoc w przygotowaniu do matury z fizyki, rozwiązywanie zadań maturalnych oraz wykaz arkuszy maturalnych z fizyki
_Ania
Posty: 14
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:28

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: _Ania »

ja też mam na myśli poziom rozszerzony na maturze jakby coś
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: Lektom »

Witam.
Jestem dopiero w 1 lo. ale wiem, że chce iść na lekarski także chce się już przygotowywać od początku, by nie obudzić się w 3 klasie z ręką w nocniku jak co niektórzy.

Korzystam z fizyki Kozielskiego wyd. PWN, i zbioru Mendla.
Odczuwam jednak pewien niedosyt, bo zbiór Mendlów (jest ich dwóch ::P) wydaje mi się bardzo prosty jak na perfekcyjne zdanie rozszerzonej matury z fizyki dlatego też chcę zaopatrzyć się w ten polecany zbiór zad. prostych z fizyki zamkoru tylko czy wybrać
ten: 1) ZBIÓR PROSTYCH ZADAŃ Z FIZYKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH ,
czy ten: 2) ZBIÓR ZADAŃ Z FIZYKI DLA UCZNIÓW KLAS LICEALNYCH O POSZERZONYM PROGRAMIE FIZYKI.

Dodam, że miałem kontakt z 1) i te zadania rzeczywiście nie są takie proste jak mówi tytuł zbioru ) a na pewno trudniejsze i ciekawsze niż Mendla.

Z góry dz, za odpowiedź )
Pozdrawiam, qm.
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: Sofia »

Przepraszam że odkopuje stary temat ale chciałabym zapytac jaki podręcznik polecacie do nauki na fizykę podstawową? Mam podręczniki i zbiory zadań z Operonu i nie jestem z nich zbytnio zadowolona . Chodzi mi głównie o dobrze wyłożoną teorię, bo w Operonie o to właśnie trudno, wiele rzeczy jest niedokładnie wyjaśnione.
ykyk
Posty: 7
Rejestracja: 9 lip 2012, o 00:02

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: ykyk »

Poczytaj Podstawy Fizyki jeden z autorów nazywa się Halliday. Nie wszystkie tematy musisz na maturę umieć, ale tam piszą prosto i rzetelnie.
Wyrzuć Operon.
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Podręczniki i zbiory

Post autor: Girion »

Jakie zbiory zadań do matury z fizyki P ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości