Metody badawcze stosowane w biologii

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
zalamana
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 2009, o 21:02

Metody badawcze stosowane w biologii

Post autor: zalamana »

PRzepraszam ze napisalam ten sam temat 2 razy w dwoch innych dzialach ale nie zauwazylam dzialu szkola
Dostalam taki temat na referat
TEMAT: NA PRZYKLADACH OPISZ METODY BADAWCZE STOSOWANE W BIOLOGII,ROZNICA MIEDZY OBSERWACJA A DOSWIADCZENIEM
Ten temat jest na zaliczenie 2 semestru w ZSZ a ja nawet nie wiem gdzie znalesc odpowiedz na pytania zawarte w temacie.
Szukam juz chyba ze 4 godziny w internecie,o ksiazkach nie wspomne az woncu trafilam na te forum.
Ludzie plagam,pomozcie
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Blagam Pomocy!!

Post autor: malgosi35 »

np. jedna z tych metod to obserwacja a druga to doświadczenie
zalamana
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 2009, o 21:02

Re: Blagam Pomocy!!

Post autor: zalamana »

Ale co dalej
Ja musze to rozwinac,napisac w postaci referatu
Danas
Posty: 117
Rejestracja: 23 gru 2008, o 17:36

Re: Blagam Pomocy!!

Post autor: Danas »

Nie powiem Ci wiele na temat metod naukowych, bo nie wiem, ale ogólnie może chodzi o to obserwacja to bierne przyglądanie się procesowi i zapisywanie tego, co się zaobserwowało, a doświadczenie się wykonuje, czynnie przeprowadza. Z tego już by coś można było rozwinąć. Nie wiem jak szerokiej tematyki to dotyczy. Jeśli biologii ogólnie, jako całym świecie ożywionym, no to może o mikroskopach do obserwacji życia i procesów na poziomie komórki, kamery, lornetki - no w końcu jak dla mnie służą do obserwacji wszystkie itd. za pomocą lornetki na przykład łatwiej będzie obliczyć dokładna ilość saren na jakimś terenie i stan populacji itp.
Doświadczenia - robisz coś z czymś. Nie opisujesz tej komórki tylko co w niej widzisz, tylko np. zmieniasz np. jej środowisko na zasadowe, albo bakterie poddajesz działaniu antybiotyku.
Na tej podstawie wymyślaj dalej.
Bo rozumiem, że to mają być metody mogące być uznane za obserwacje lub doświadczenie ?
Czy to dwie osobne części polecenia, czyli - wymień metody i opisz, oraz przedstaw prócz tego różnice między obserwacją, a doświadczeniem ?
zalamana
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 2009, o 21:02

Re: Blagam Pomocy!!

Post autor: zalamana »

Mam przedstawic i opisac metody badawcze oraz opisas roznice miedzy doswiadczeniem a obserwacja.
Danas
Posty: 117
Rejestracja: 23 gru 2008, o 17:36

Metody biologiczne

Post autor: Danas »

No to różnice między nimi już masz.
Zresztą dziwne, żeby w internecie nic nie było.
Powpisuj sobie takie hasła, to na pewno będzie: techniki frakcjonowania, autoradiografia, chromatografia, elektroforeza, hodowle komórkowe i tkankowe, barwienie fluorescencyjne, mikromanipulacje.

Wejdź na tą stronę i spójrz poniżej tego, że nic nie znaleziono, jest pełno haseł pokrewnych wymienionych wśród których są metody Ci potrzebne.

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Specjalna%3ASearch&search=metody+bada%C5%84+biologicznych&go=Przejd%C5%BA 
więcej Ci nie pomogę, bo nie będę tu wszystkiego opracowywał na stronie, to już Twoja praca.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości