A co po studiach?

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Atapra
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2009, o 08:22

A co po studiach?

Post autor: Atapra »

Farmacja, farmacja. Całe liceum chciałam studiować ten kierunek. Ale jak przyszło co do czego, wszyscy zaczeli mi to odradzać. Nie chciałabym po 5 latach sprzedawac w aptece czy być przedstawicielem handlowym. Moim wymarzonym zawodem byłaby dobrze płatna praca przy wytwarzaniu leków lub ich testowaniu. Czy w Polsce taka praca jest realna czy bardzo trudna do osiągnięcia? Dzieki z gory za odp, bo czasu nie ma, a ja ciagle nie wiem
ewitka_18
Posty: 234
Rejestracja: 24 maja 2008, o 14:18

Re: A co po studiach?

Post autor: ewitka_18 »

To może większe szanse na znalezienie takiej pracy masz po biotechnologii spec.farmaceutyczna lub chemii/technologii chemicznej gdzie istnieje specjalność związana z lekami czy kosmetykami. Nie zastanawiałaś się nad takimi kierunkami ?
Atapra
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2009, o 08:22

Re: A co po studiach?

Post autor: Atapra »

właśnie się też nad takimi zastanawiam, tylko one są jak to się nazywamniej prestiżowe i znacznie łatwiej się na nie dostać, więc nie jestem do nich aż tak bardzo przekonana] Ogólnie rzecz ujmując obawiam się, ze po farmacji moje marzenia mogą rozminąć się z rzeczywistością i wyląduję za okienkiem. Chciałabym mieć jakiś pogląd na obecną sytuację w tej dziedzinie
nelia
Posty: 280
Rejestracja: 9 maja 2009, o 10:39

Re: A co po studiach?

Post autor: nelia »

Stać za okienkiem jak mówisz może osoba zwana technikiem farmacji, po dwuletnim studium, nie musisz więc iść na studia żeby w aptece sprzedawać.
Będąc magistrem farmacji kierujesz apteką
Jest baardzo dużo specjalizacji po farmacji, musisz sobie zobaczyć czy coś by Ci się podobało
A ci, co Ci odradzają ten kierunek to może poprostu myślą, że po farmacji nieuchronnie lądujesz w aptece i jestes udupiona do końca życia i sprzedajesz tak jak pani w warzywniaku, tylkoże inny asortyment. Nie
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: A co po studiach?

Post autor: Gekon »

Atapra pisze:"mniej prestiżowe"
No tak, prestYż to rzecz święta.
malllwiśka
Posty: 275
Rejestracja: 21 sie 2008, o 12:22

Re: A co po studiach?

Post autor: malllwiśka »

Atapra , nie ukrywajmy, że 90% farmaceutów kończy w aptece.A praca w takich firmach przy produkcji leków wymaga niezłych pleców. Więc jeśli chcesz się w życiu kierować tylko tym, że skończyłaśprestiżowy kierunek, to rzeczywiście warto przemyśleć tę farmację.
Atapra
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2009, o 08:22

Re: A co po studiach?

Post autor: Atapra »

no wlasnie i tu mnie boli, ze po tym jakże prestiżowym i ciezkim kierunku i tak nie bede robic tego co chce w zyciu robic. A czy sprawa wyglada lepiej, gdybym skonczyla biotechnologie, technologie chemiczna czy cos w tym kierunku? Czy nadal praca przy wytwarzaniu kosmetyków lub leków wymagapleców"?
edziaaa
Posty: 87
Rejestracja: 27 sie 2008, o 19:25

Re: A co po studiach?

Post autor: edziaaa »

Atapra pisze:A czy sprawa wyglada lepiej, gdybym skonczyla biotechnologie, technologie chemiczna czy cos w tym kierunku? Czy nadal praca przy wytwarzaniu kosmetyków lub leków wymagapleców"?
osobiscie znam dziewczyne, po chemii zostala przestawicielem medycznym, przy czym kasy dosyc sporawo zarabiala - a prace sobie sama znalazla bez niczyjej pomocy. obecnie siedzi w anglii i jezyk doskonali, bo po powrocie do polski bedzie prowadzic jakies badania kliniczne . wiec wszystko jest mozliwe,troche checi i bedzie oki
Awatar użytkownika
tusiulka
Posty: 475
Rejestracja: 25 lip 2008, o 17:28

Re: A co po studiach?

Post autor: tusiulka »

Właśnie słyszałam, że sporo osób po chemii załapuje się jako przedstawiciel farmaceutyczny/ medyczny tylko pewnie jakieś kursy im tam robią. Tyle, że słyszałam, że w takiej pracy dużo się zarabia, ale mało ma się czasu dla rodziny
edziaaa
Posty: 87
Rejestracja: 27 sie 2008, o 19:25

Re: A co po studiach?

Post autor: edziaaa »

ta moja znajoma to i do krakowa za farme chcieli wyslac w ramach szkolenia, a setki innych kursow tez maja
tusiulka pisze:Tyle, że słyszałam, że w takiej pracy dużo się zarabia, ale mało ma się czasu dla rodziny
to zalezy gdzie sie juz pracuje-moja znajoma miala nienormowany czas pracy, wciagu calego dnia po kilka razy w domu byla-sluzbowy samochod robi swoje, musiala tylko zrobic to co miala i tyle byc moze akurat na dosyc spoko firme trafila , bo moze w innych to inaczej to wyglada
magda508
Posty: 66
Rejestracja: 13 kwie 2009, o 09:30

Re: A co po studiach?

Post autor: magda508 »

No niby 90% farmaceutów ląduje w aptece, ale to jest ich wybór. nikt nie każe im pracować właśnie tam. Ja od dawna myślałam o studiowaniu farmacji, ale nigdy pod kątem późniejszej pracy w aptece ( a wszyscy mi mówią: farmacja- fajnie- będziesz sobie siedzieć w cieplutkiej aptece i zarabiać krocie). Zawsze chciałam pracować w jakiejś firmie farmaceutycznej przy produkcji leków czy something like that, ostatnio też dowiedziałam się, że jest jakaś specjalizacja hmm teraz nie mogę sobie przypomnieć, ale coś z mikrobiologią czy genetyką
w każdym bądź razie coś w tym stylu. I mam nadzieję, że po jej ukończeniu też znajdę dobrze płatną pracę, a co najważniejsze dla mnie- ciekawą. Oczywiście zakładam też, a właściwie przede wszystkim szukanie tej pracy za granicą. Myślę, że nie ma co ograniczać farmacji tylko do apteki
Awatar użytkownika
tusiulka
Posty: 475
Rejestracja: 25 lip 2008, o 17:28

Re: A co po studiach?

Post autor: tusiulka »

Ja tam od zawsze marzyłam by pracować w aptece, dlatego po farmacji, wybrałabym właśnie taka pracę Ale to jestem ja, każdy ma inne marzenia i pragnienia
justys123
Posty: 45
Rejestracja: 30 lip 2008, o 19:07

Re: A co po studiach?

Post autor: justys123 »

Ograniczać farmacji tylko do apteki może i nie trzeba. Jednak w firmach farmaceutycznych królują chemicy. Mają wiedzę chemiczna równą farmaceutycznej plus wiedzę technologiczna. Niestety ciężko jest farmaceutom pokonać chemików
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości