farmacje, gdzie najłatwiej ;D

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
moniczka90
Posty: 17
Rejestracja: 25 maja 2009, o 14:37

farmacje, gdzie najłatwiej ;D

Post autor: moniczka90 »

gdzie najłatwiej dostać się na farmacje?

biol rozsz ok 70%
chemia rozsz ok 80%
fizyka rozsz okolo 60%
micky041
Posty: 75
Rejestracja: 23 mar 2009, o 14:03

Re: farmacje, gdzie najłatwiej ;D

Post autor: micky041 »

po co ci fizyka na farme ?
nerja
Posty: 4
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 10:05

Re: farmacje, gdzie najłatwiej ;D

Post autor: nerja »

fizyka jest wymagana na niektóych uniwersytetach włąśnie też myślę nad farmacją, mam ogromny problem. zawsze o tym marzyłam, potem fascynacja ustała, a teraz znowu. nie wiem, jak mi poszły matury. boję się. liczę na 80 % mniej więcej, ale strasznie się boję, że nie wyciągnę. jestem histeryczką, taak. moniczka90, skąd jesteś? ja-lubelskie.
Awatar użytkownika
tusiulka
Posty: 475
Rejestracja: 25 lip 2008, o 17:28

Re: farmacje, gdzie najłatwiej ;D

Post autor: tusiulka »

Czy ktoś jest jasnowidzem, że wie, gdzie będą jakie progi punktowe? Jeżeli tak to gratuluję. Nikt Ci tego w tej chwili nie powie. Możesz sobie popatrzeć gdzie w zeszłym roku były najniższe progi jest to na forum farmacja progi punktowe na farmacje. Poszukaj a się znajdzie. Teraz to można co najwyżej gdybać i gdybać do woli.

[ Dodano: Pon Cze 01, 2009 15:05 ]
fizyka jest wymagana na niektóych uniwersytetach
Fizyka na farmacji? Widocznie nie przeglądałaś zasad rekrutacji.
na lekarski i owszem, ale na farmacji biologia i chemia rozszerzona jest tylko brana pod uwagę
magda508
Posty: 66
Rejestracja: 13 kwie 2009, o 09:30

Re: farmacje, gdzie najłatwiej ;D

Post autor: magda508 »

Gdzie najłatwiej? Nie orientuję się w tych uczelniach, na które trzeba było zdawać fizykę, ale z tego co wiem najniższy próg był w Bydgoszczy- 151, a później Poznań- 152 i Gdańsk- 153. Piszę z pamięci, mogę się mylić, jakby co- to poprawić P
Awatar użytkownika
justina89
Posty: 624
Rejestracja: 19 gru 2008, o 19:22

Re: farmacje, gdzie najłatwiej ;D

Post autor: justina89 »

moniczka90 pisze: gdzie najłatwiej dostać się na farmacje?

biol rozsz ok 70%
chemia rozsz ok 78
fizyka rozsz okolo 60%

W tamtym roku najniższe progi były w Sosnowcu, Lublinie i chyba Białymstoku było to 150. Ja miałam 149 i nie dostałam się. Tobie w najlepszej wersji wychodzi 148. Chciałabym zauważyć, że matura z biologii była prostsza niż w tamtym roku więc progi trochę podskoczą, z drugiej strony więcej uczelni zrezygnowało z fizyki więc wszyscy farmaceuci rzucą się na lekarski więc farmację trochę zluzują. Z trzeciej strony będzie więcej chętnych więc kółeczko się zamyka. Nikt nie przewidzi gdzie masz szansę się dostać, poza tym ciekawa jestem na jakiej podstawie tak idealnie oszacowałaś wyniki (widzę, że masz w nicku 90 więc pewnie to Twój rocznik - tak wnioskuję), ja mimo, że zaraz po maturze napisałam to samo w domu w arkuszu wydrukowanym i oddałam egzaminatorowi do sprawdzenie to nadal nie wierze, że będę tyle miała, a skoro Ty tak oszacowałaś i jesteś z rocznika 90 to ciekawa jestem jak to uczyniłaś.

Poza tym moniczka90 nie pisz w każdym temacie czy masz szanse bo nikt tego nie wie, już pomijam fakt, że w każdym poście piszesz inne wyniki.
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: farmacje, gdzie najłatwiej ;D

Post autor: jagodzio »

nerja pisze:fizyka jest wymagana na niektóych uniwersytetach
A może wiedzieć gdzie dokładnie, na których uniwersytetach?
Ja też podziwiam umiejętność wywróżenia wyniku. Skoro masz takie zdolności, to powinnaś też umieć wywróżyć progi, więc po co pytasz o to nas, zwykłych śmiertelników?
moniczka90
Posty: 17
Rejestracja: 25 maja 2009, o 14:37

Re: farmacje, gdzie najłatwiej ;D

Post autor: moniczka90 »

o boze D wiem, że się nie liczy
wkleiłam ot tak ]

ale z tego co czytam to JAGODZIO TY masz niezwykły dar jasnowidzenia ]
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: farmacje, gdzie najłatwiej ;D

Post autor: jagodzio »

moniczka90 pisze:ale z tego co czytam to JAGODZIO TY masz niezwykły dar jasnowidzenia ]
Taak? A gdzie się ujawnił?W którym poście go dostrzegłaś?
moniczka90
Posty: 17
Rejestracja: 25 maja 2009, o 14:37

Re: farmacje, gdzie najłatwiej ;D

Post autor: moniczka90 »

hmmmjedno mnie tylko zastanawia szkoda, ze tylko na forum jesteś taki kozak )
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: farmacje, gdzie najłatwiej ;D

Post autor: jagodzio »

moniczka90 pisze:hmmmjedno mnie tylko zastanawia szkoda, ze tylko na forum jesteś taki kozak )
Coś mi się wydaje, że na siłę próbujesz mnie ośmieszyć, bo ja ośmieszyłam Ciebie. Tyle, że nie za bardzo Ci to wychodzi. Jak masz jakiś problem ze mną, to wal śmiało.
A skąd Ty wiesz jaka jestem w życiu codziennym? Znasz mnie? Bo ja Ciebie na pewno nie. I nie zgrywam kozaka
Tompol

Re: farmacje, gdzie najłatwiej ;D

Post autor: Tompol »

podzielam zdanie jagodzia. ja nie wiem co was nakręca w wróżeniu z tymi wynikami. Każdy chce być specjalistą w czymś w czym na razie nie da się być. Od paru lat matura jest łatwa ,a to ,ze wam się wydaje łatwiejsza wcale nie świadczy ,ze progi maja być wyższe czy niższe. Faktycznie to można coś powiedzieć dopiero po oddaniu wyników , chociaż nikt nie jest w stanie przewidzieć na jakim progu się skończy. To czysta loteria. Swoje zrobiliście teraz poczekajcie w spokoju na te wyniki. Do września będziecie przecież się męczyć z tymi progami (oczywiście nie wszyscy). Ja wiem ,ze jak progi podskoczą to będziecie mówić a mówiłem/am Prawda jest taka ,ze innych opcji nie ma . Albo podskoczą albo spadną ,a wiadomo ,ze w miarę spadania jest coraz więcej osób z takim wynikiem , więc to na jakim progu się zatrzyma zależy od każdego z was.Na pewno próg będzie wahał się pomiędzy wynikami z ubiegłych lat . Za dużo czynników decyduje o tym , jaki będzie próg więc nikt nie jest w stanie przewidzieć jak się zmieni.A specjalistą od statystyk radze już grać na giełdzie . Z takim talentem to po co iść na studia?
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: farmacje, gdzie najłatwiej ;D

Post autor: dzoners »

Tegoroczne progi na farmacjęltwłączam dar wróżenia z fusów
najniższy będzie w Krakowie, a co! - 148 punktów (będą 4 listy, więc się nie martw )
średni ~ 153
a najwyższy na Uniwersytecie Ludowym w Biłgoraju, bo tam przyjmują tylko laureatów olimpiady z etyki.

A tak na powaznie, to co roku najniższe są w Sosnowcu i Białymstoku, ale jakie będą nikt ci nie powie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości