sekwencje sygnalizacyjne białek

Cytologia, inaczej biologia komórki - nauka o budowie wewnętrznej i funkcji podstawowej jednostki budulcowej organizmów żywych jaką jest komórka.
alvi18
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2009, o 13:55

sekwencje sygnalizacyjne białek

Post autor: alvi18 »

Poprosilbym o jakies informacje na temat: sekwencje sygnalizacyjne białek - budowa i funkcje.
Najlepiej jakby ktoś mógł to opisac ale przyda sie również informacja co tam ma byc zawarte? ? ?
Czekam na pomoc
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: sekwencje sygnalizacyjne białek

Post autor: Savok »

Tzn czego sie spodziewasz? Wykladu? Bo mniej wiecej to wynika z tego postu.
alvi18
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2009, o 13:55

Re: sekwencje sygnalizacyjne białek

Post autor: alvi18 »

jak masz ochote pisac wykład to bedzie super D
ale wystarczą ogólniki co tam mam miec zawarte
bo w ogole nie wiem jak sie zabrac za to
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: sekwencje sygnalizacyjne białek

Post autor: Jakusz »

Ogólniki - sekwencje są i działają.

Po szczegóły zajrzyj do książek, bo nikt Ci ich tutaj nie będzie przepisywał.

To na co możesz zwrócić uwagę to transport białek do plastydów i mitochondrium - jakie są rodzaje, jakie sekwencje białek kierują białka do nich.
Warto zwrócić uwagę to na fakt, że transport do tylakoidów wymaga dwóch sekwencji sygnałowych - jedna do stromy", druga do światła tylakoidu".

Do tego musisz rozważyć transport do światła ER, peroksysomów (tam transport wymaga dodatkowych białek z rodziny Pex błony peroksysomu), transport z jądra i do jądra a także egzocytozę.

Co do samych sekwencji, bo o tym chcesz wiedzieć więcej, jak mniemam - gdy już znajdziesz jakieś sekwencje, musisz przeanalizować ich skład aminokwasowy (hydrofobowość, polarność, ładunki itp.) i ocenić jaka jest funkcja takiego a nie innego składu aminokwasowego.

Jak coś jeszcze mi się przypomni to dopiszę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości