Stomatologia za granicą???

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
edyta20
Posty: 36
Rejestracja: 10 maja 2008, o 12:09

Stomatologia za granicą???

Post autor: edyta20 »

Witam. Od 2 lat próbuje dostać się na stomatologię w Polsce i jakoś zawsze mi tych punktów brakuje. Czy ktoś się orientuje gdzie najłatwiej się dostać na stomatologię za granicą?
Camillianna
Posty: 25
Rejestracja: 20 sie 2009, o 19:08

Stoma za granicą

Post autor: Camillianna »

Hej. Ja również w następnym roku wybieram się na stomatologię za granicę (Szkocja). Z tego co wiem należy zdać The UK Clinical Aptitude Test (UKCAT), IELTS albo TOEFL, mieć 75-100% z matury. Przyszli studenci stomy muszą także udać się na rozmowę kwalifikacyjną. Życzę powodzenia [/b]
martini88
Posty: 84
Rejestracja: 14 maja 2009, o 12:38

Re: Stomatologia za granicą???

Post autor: martini88 »

ja próbowałam się dostać 2 razy na stomę w Anglii. nie udało się. i powiem szczerze nie łudzcie sie ze jak Wam napiszą 75% z matury i test z angola itp to wystraczy. ja miałam ponad 80% z matury, test z angielskiego IELTS który oni uwielbiają zdany na poziome Advanced A, dodatkowo pisze się list motywacyjny , trzeba również mieć praktyki, wolontariat, ja tego miałam od gromu ( tata dentysta więc to na pamięć znam wszystko dodatkowo pracowałam przez ponad rok w domu opieki w Anglii i zrobiłam kurs pielęgniarstwa i dodatkowo zdałam jeszce raz maturę tym razem angielska na okolo 90%. ale to wszystko na nic sie zdało jak widzicie miałam 3 razy więcej niż oni chcą a i tak nie wyszło. tłumaczyli się duzą ilościa chętnych bo w sumie do Uk to ludzie z całego świata się aplikująwięc pewnie byli lepsi
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości