Czy dam radę?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Izabeeela
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2009, o 16:47

Czy dam radę?

Post autor: Izabeeela »

Witam wszystkich
Nazywam się Izabeeela i pierwszy raz zakładam temat na tym forum Bardzo marzyłabym o tym, aby zostać stomatologiem. W tym roku złożyłam papiery na Gdański Uniwersytet Medyczny, ale obawiam się, że się nie dostanę Mój problem polega na tym, że nie miałam w szkole profilu z rozszerzeniami z biologii i chemii, musialam się sama uczyć w domu i przyznam się szczerze, że chemii niestety nie opanowałam na takim poziomie, aby się dostać na medycynę Złożyłam również papiery na biotechnologię, aby się na niej podszkolić trochę i za rok np poprawić maturkę i iść na wymarzoną medycynę Co o tym myślicie? Jak sądzicie, dam radę? Dodam, że LO skończyłam ze średnią 5,25. Mam szanse na moją kochaną medycynę? Z niecierpilwością czekam na odpowiedzi

[ Dodano: Sob Cze 27, 2009 17:59 ]
Izabeeela,
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Czy dam radę?

Post autor: Savok »

Izabeeela pisze:Dodam, że LO skończyłam ze średnią 5,25. Mam szanse na moją kochaną medycynę?
to raczej zalezy od tego co masz na maturze, a nie w sredniej
Izabeeela pisze:Złożyłam również papiery na biotechnologię, aby się na niej podszkolić trochę i za rok np poprawić maturkę i iść na wymarzoną medycynę
dostac sie na MWB (zgaduje, ze to ta biotechnologia) wcale nie jest latiwej niz na lek. Jesli nie opanowalas chemii odpowiednio to i tak polegniesz jak nie u Edka to u Kolodziejczyk.
Asiollo
Posty: 226
Rejestracja: 7 gru 2008, o 14:05

Re: Czy dam radę?

Post autor: Asiollo »

Izabeeela pisze: Dodam, że LO skończyłam ze średnią 5,25.
moj kumpel mial srednią 3,2 i się dostał na stomę, a jego dziewczyna 5,3 i nie udało jej się zresztą, po co ty się nas pytasz czy się dostaniesz? zobaczysz wyniki we wtorek i sama będziesz miała już zarys sytuacji
lanka
Posty: 90
Rejestracja: 24 cze 2009, o 21:10

Re: Czy dam radę?

Post autor: lanka »

Izabeeela, poczekaj do 30, nikt Ci nie powie czy dasz radę czy nie. ja tez nie byłam w bio-chem i mam wątpliwości czy się dostanę, ale wiem ze teraz nie mam już na to żadnego wpływu. życzę powodzenia w rekrutacji
Izabeeela
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2009, o 16:47

Re: Czy dam radę?

Post autor: Izabeeela »

Asiollo, widzę, że z moich okolic jesteś Ja też z Olsztyna Dzięki za ciepłe słowa Dobra, poczekamy do 30 i Wam napiszę jak mi poszło Ale powiem Wam szczerze, że nie wiem czy się przyznam z chemią, bo bardzo mało jej umiałam idąc na maturę We wtorek się odezwę, a teraz wszystkich ciepło pozdrawiam *
WalnietyDesko
Posty: 146
Rejestracja: 22 sty 2009, o 11:44

Re: Czy dam radę?

Post autor: WalnietyDesko »

Izabeeela pisze:Nazywam się Izabeeela
Mam na imię Izabeeela jak juz cos .

a chemii samemu to sie ciezko nauczyc, masz racje. dlatego warto na korki chodzić, zeby mogl ktos Cie nakierowac.
Awatar użytkownika
agnes1108
Posty: 117
Rejestracja: 18 cze 2009, o 10:15

Re: Czy dam radę?

Post autor: agnes1108 »

WalnietyDesko pisze:a chemii samemu to sie ciezko nauczyc, masz racje. dlatego warto na korki chodzić, zeby mogl ktos Cie nakierowac.
To dobry pomysł nawet jak jesteś na biol- chemie. Najlepiej zgłosić sie do nauczyciela z doświadczeniem, który uczy w dobrym LO, wie czego wymagają na maturze itd. To taka rada dla tych co sartują za rok
Izabeeela
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2009, o 16:47

Re: Czy dam radę?

Post autor: Izabeeela »

Hej
Przepraszam za tą ciszę z mojej strony, ale ostatnio mi internet nie działa /
Moje wyniki są następujące: biologia 67%, chemia 32%.
Wiem, że się nie popisałam, ale po pierwsze nie miałam za bardzo kasy na dodatkowe korki, po drugie nie miałam warunków do nauki - pokój z młodszym rodzeństwem, po trzecie co do chemii to miałam taki plan, aby ją poprawić w sierpniu jako niezdaną (dałoby mi to więcej czasu do nauki), ale miesiąc przed maturą się dowiedziałam, że niestety nie można poprawiać przedmiotów dodatkowych Ech, jednym słowem porażka. W ogóle w mojej szkole pracują ludzie, którzy nie przekazują konkretnych informacji O tym jak wygląda matura ustna z polaka dowiedziałam się tydzień przed od kolegi z innej szkoły. Ech, szkoda słów
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: Czy dam radę?

Post autor: vahti »

Miliard wymowek. Korki nie są potrzebne, rodzeństwo mozna wygonic albo isc sie uczyc do rodziny, gadanie o maturze z polskiego wydaje się smieszne. To samo o poprawianiu chemii, i zwalaniu winy na nauczycieli.

Wziąć się porządnie do roboty a nie obwiniać wszystko naokoło, i napewno się uda.

"Panowie duza by juz mogli mieć, ino oni nie chcom chcieć"
gajuss19
Posty: 199
Rejestracja: 9 lip 2008, o 21:20

Re: Czy dam radę?

Post autor: gajuss19 »

dokladnie, korki nie sa potrzebne, to jest LO i przynajmniej wioekszosc czyli na te 80% osoba zdolna ktora wybiera sie na medycyne ( bo tam juz nie bedzie takich latwych rzeczy i nie bedzie tak malo tego ) da rade spokojnie. Jak kogos stac to chodzi, a i tak nie zawsze pisze mature lepiej od tych ktorzy nie chodzili. To zalezy tylko od CIEBIE. Nauczyciele moze sa po czesci winni ale to ty decydujesz czego sie w domu uczysz, bo wiesz jaki material na mature obowiazuje. a mlodsze rodzenstwo mozesz uciszyc, mozesz poprosic rodzicow aby bylo u nich w pokoju, bo w koncu matura jest wazniejsza , od tego zalezy twoja przyszlosc.
Asiollo
Posty: 226
Rejestracja: 7 gru 2008, o 14:05

Re: Czy dam radę?

Post autor: Asiollo »

vahti pisze:. Korki nie są potrzebne
o , tu się mylisz. byłam w klasie językowej, więc chemię miałam ostatni raz w 2 klasie. Ze szkoły NIC nie wyniosłam. Gdyby nie korki to nie byłabym w stanie sama się nauczyć chemii
Izabeeela pisze:po drugie nie miałam warunków do nauki - pokój z młodszym rodzeństwem
tragedia! moja siostra wprawdzie nie jest ze mną w pokoju, ale ma 3 lata, ciągle krzyczy, nie ma szans żeby się skupić w domu, gdy uczyłam sie do matury to rodzice mi zarzucali ze ją zaniedbuję i musiałam się nią opiekować, Wiec uczyłam się . w piwnicy serio

hmmIzabeeela , sprobuj na biologię może albo pielęgniarstwo
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: Czy dam radę?

Post autor: vahti »

Chemia licealna nie jest na tyle trudna zeby sie jej samemu nie nauczyc, najtrudniejsza do załapania samemu jest chyba entalpia ( pare nocek zanim nauczyłem się samemu liczyc ), no i trzeba cwiczyc cwiczyc, przeliczyc samemu całego pazdrę i pare testów operonu + arkusze z lat poprzednich. Bez korepetycji i lekcji chemii w trzeciej klasie napisałem na 85%, ucząc się chemii/biologii od 8 lutego do 15 maja. Więc nikt mi nie wmówi ze korepetycje i dobry nauczyciel to wymagania do tego, aby napisać dobrze, bo 99% sukcesu zalezy od nas samych, determinacji i motywacji.
Izabeeela
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2009, o 16:47

Re: Czy dam radę?

Post autor: Izabeeela »

Asiollo mnie jedyna rozumie Mój brat jest coprawda starszy od Twójej siostry, ale też nieźle hałasował Skargi do rodziców też niewiele pomogły - To jest wasz wspólny pokój i nie mogę go stąd zabrać A braciak jeszcze nawet głośników z komputera nie ściszał, bo wtedy nie ma efektów z gry, a jak słuchawki ubierze to sobie słuch popsuje. Rodzice niestety byli po jego stronie Ja tak samo się czasem uczyłam w piwnicy i wyszło z tego tylko to, że się przeziębiłam Też nic nie wyniosłam ze szkoły co do chemii Ech, zlożyłam też na parę innych kierunków i zobaczymy czy gdzie się dostanę. Buźka Asiollo :* Dla reszty pozdroffce

[ Dodano: |4 Lip 2009|, o 17:33 ]
Vahti jak się ma warunki to naprawdę sporo można osiągnąć Masz z tym rację, nie mówię, że nie. Chodzi mi tylko o to, że nie miałam tych warunków i niestety przez noc się nie mogłam uczyć, bo mój brat chciał spać i oczywiście rodzice byli po jego stronie i niestety musiałam kończyć naukę Może Ty miałeś własny pokój i było Ci łatwiej, ale ja niestety tego nie miałam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 95 gości