Walka o punkty z CKE

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
KaJot18
Posty: 55
Rejestracja: 26 lip 2009, o 18:24

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: KaJot18 »

Może poprostu należy zapomnieć o całej sprawie. zająć się dniem dzisiejszym. ja matury nie mam zamiaru poprawiac, mam nadzieje jeszcze ze zalapie się w którymś z rankingów:) jednak dziękuje za przydatne rady:) gdybym poprawiala, napewno okazalyby się pomocnymi:)
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: jagodzio »

julia.:):) pisze:mi na maturze z chemii nie uznali koloru niebieskiego w reakcji wodorotlenku miedzi i teno-1,2 -diolu uznawali tylko szafirowy
No to jest przesada. Przecież szafirowy to nic innego jak jasnoniebieski Pewnie jakaś nawiedzona kobieta układała ten klucz A które to jest zadanie?
Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: julia.....:):) »

zadanie 33 b chemia 2009
prizon
Posty: 13
Rejestracja: 29 gru 2008, o 15:40

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: prizon »

Witam,

Chemik, mam do ciebie pytanie, bo widze, że jesteś zorientowany.
Byłem u OKE na wglądzie, przeliczyłem punkty i chyba się zgadzało.
No ale do kilku zadań miałem wątpliwości merytoryczne, odpowiedzi miałem inne jak w kluczu, ale według mnie poprawne, mimo to nie zaliczone zadania. W oke nie mamy możliwości odwołania, więc myślałem, żeby próbować w CKE, no ale teraz widze, że chyba tam też nic się nie zdziała, tak? Jeśli oke powiedziało, że wszystko jest poprawnie sprawdzone to już koniec?, w cke nic nie można próbować?
Chemik
Posty: 395
Rejestracja: 29 maja 2009, o 10:16

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: Chemik »

prizon, prosto z e-maila od CKE
Dzień dobry.‎


Zgodnie z § 98. ust. 4. i ust. 5. rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007 r. (z późniejszymi zmianami) wynik części pisemnej egzaminu maturalnego z poszczególnych przedmiotów ustala okręgowa komisja egzaminacyjna na podstawie arkuszy egzaminacyjnych ocenionych przez egzaminatorów. Wynik części pisemnej egzaminu maturalnego ustalony przez komisję okręgową jest ostateczny.


Sekretariat WM

WM- WYDZIAŁ MATUR
charming, dzięki za wyjaśnienie. W szkole moja I nauczycielka biologii zwracała u mnie uwagę na język wypowiedzi - biologia to głównie teoria i słówka
jagodzio pisze:No to jest przesada. Przecież szafirowy to nic innego jak jasnoniebieski
Teoretycznie tak ale w chemi kolorki są bardzo ważne i w dobrych książkach zaznaczają pogrubioną kursywą. Nie można mówić, że czerwono-ceglasty kolor to to samo co czerwony (wykrywanie aldehydów w próbie tommera)
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: talagia »

Witam jako kolejna osoba, ktora jest zaskoczona swoim wynikiem
Wniosek o wgląd do pracy wysłałam dopiero w piątek, a dziś otrzymałam telefon, ze mam termin na 6 sierpnia.
Wprawdzie nie dostałam wyniku na poziomie 30% ale prawdopodobnie zabraknie mi okolo 2 pkt na wymarzone studia. Więc stwierdziłam, ze nie mam zbyt wielkiego zaufania do liczenia egzaminatorów i warto sprawdzić.

Moja mama jest weryfikatorem i łapie się za głowe jak czasmi egzaminatorzy sprawdzają prace.
Chemik
Posty: 395
Rejestracja: 29 maja 2009, o 10:16

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: Chemik »

talagia, a możesz powiedzieć do jakiego OKE należy i jaki przedmiot nadzoruje
bajer
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:38

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: bajer »

julia.:):) pisze:mi na maturze z chemii nie uznali koloru niebieskiego w reakcji wodorotlenku miedzi i teno-1,2 -diolu uznawali tylko szafirowy
napisałem niebieski, zadanie zaliczone i punkt za to, nie mogę pojąc tego narzekania na klucz ja po sprawdzeniu matury stricte z kluczem miałem niższe wyniki niż po dostaniu wyników, odpowiednio chemia podskoczyła o 1 punkt, biologia o 4 czyli jednak egzaminatorzy nie trzymają się ślepo klucza a przynajmniej nie wszyscy ale cóż, zdarzają się i tacy którzy nie myślą, coś w tym farcie widocznie musi być
charming
Posty: 20
Rejestracja: 27 lip 2009, o 10:06

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: charming »

bajer a pod jakie OKE podlegasz? Widzę,że duzo skarg jest na OKE Kraków, OKE Jaworzno. Malo slyszałam o OKE w Gdansku, Poznaniu, Łomży i Łodzi
Chemik
Posty: 395
Rejestracja: 29 maja 2009, o 10:16

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: Chemik »

Nie zapominaj o OKE Wrocław Tam to dopiero cyrk i b. na kułkach
bajer
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:38

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: bajer »

no podlegam pod poznańskie OKE i wiem że są osoby które napisały mniej więcej jak ja a straciły tyle punktów w porównaniu do swojego sprawdzenia co ja zyskałem więc sam już nie wiem skąd to się bierze, powinni klucz rozszerzyc na kilka możliwych odpowiedzi a nie jedną
charming
Posty: 20
Rejestracja: 27 lip 2009, o 10:06

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: charming »

No tak,zapomniałam o Wrocławiu)
Chemik
Posty: 395
Rejestracja: 29 maja 2009, o 10:16

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: Chemik »

dzięx za uwagę tej buski z pałeczkami (skromnie powiedziane)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości