Walka o punkty z CKE

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
KaJot18
Posty: 55
Rejestracja: 26 lip 2009, o 18:24

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: KaJot18 »

Witam was:) moją prace sprawdzał ktoś komu wyraźnie zależało na tym żebym uzyskała jak najmniejszą liczbę punktów. Więc macie racje, po części liczy się fart!
Trzeba walczyć o swoje, po dzisiejszej konsultacji z nauczycielem i po dokładnym przeanalizowaniu klucza, wybrałysmy 3 zadania które niewątpliwie powinny zostac uznane, tymczasem otrzymałam za nie 0 punktów! Teorie mam potwierdzoną biologią Villeego, i nie zamierzam tego tak zostawić!
O reszte zadan nie bede sie kłocić bo wiem że nic nie wywalcze bo będą się do ostatniej chwili podpierać kluczem, natomiast w tych trzech pozostałych klucz nic im nie pomoze:)
Chemik
Posty: 395
Rejestracja: 29 maja 2009, o 10:16

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: Chemik »

KaJot18, żebyś się nie zdziwiła, oni nie czytają argumętacji tylko siada2 człeków i sprawdzają całość. Na końcu mówią: i poco to wszystko? A po to abym mógł kupić sobie nowe BMW he he
KaJot18
Posty: 55
Rejestracja: 26 lip 2009, o 18:24

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: KaJot18 »

Zobaczymy:) ja sie zaparłam:P
Awatar użytkownika
siouxsiesioux
Posty: 110
Rejestracja: 2 lip 2009, o 09:11

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: siouxsiesioux »

KaJot18, trzymam za Ciebie kciuki. Nie ustawaj w boju, bo warto pokazać sprawdzającym z OKE, że nie są nieomylni (wręcz warto im udowodnić, że nieraz nie myślą :p).
Chemik
Posty: 395
Rejestracja: 29 maja 2009, o 10:16

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: Chemik »

ale oni nic z tego sobie nie robią, tylko podczas pogawędki przy kawce i ciasteczku mówią sobie, jak jednego i drugiego załatwili.
Osobiście trzymam kciuki, może trafisz na udciwych egzaminatorów
Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: julia.....:):) »

[quote="bajer"][
napisałem niebieski, zadanie zaliczone i punkt za to, nie mogę pojąc tego narzekania na klucz ja po sprawdzeniu matury stricte z kluczem miałem niższe wyniki niż po dostaniu wyników, odpowiednio chemia podskoczyła o 1 punkt, biologia o 4

no ja jestem pod OKE Kraków a tam straasznie restrykcyjni ,w tamtym roku mojej kolezance nie uznali bo przecinek nie wtym miejscu
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: talagia »

Chemik pisze:talagia, a możesz powiedzieć do jakiego OKE należy i jaki przedmiot nadzoruje
OKE Jaworzno i przedmioty przyrodnicze - ale egzaminu gimnazjalnego
A skoro nawet takich prac nie sa w stanie sprawdzic dobrze, to strach myslec o maturach.

Ciekawa jestem czego mi nie uznali, bo powiem szczerze, ze podczas matury spisałam sobie swoje wyniki na papierku gdzie był wczesniej przyklejony pesel i po powrocie do domu i analizie wyszło mi 90%. A wręcz liczyłam, że to minimum bo nie zaliczyłam sobie białego koloru osadu itp. A wynik dostałam 87%, wiem, ze roznica banalnie mała, ale ostatecznie zabrakło mi własnie tych 3% w rekrutacji
agnika
Posty: 317
Rejestracja: 26 lip 2008, o 19:02

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: agnika »

ja tez z oke krakow i z chemii liczylam na 93-97 % mialam 98%, z biologii liczylam bardzo restrykcyjnie wg klucza i wyszlo mi 67 %, a mialam 87 %
KaJot18
Posty: 55
Rejestracja: 26 lip 2009, o 18:24

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: KaJot18 »

Ja nie twierdze że wszyscy egzaminatorzy to źli ludzie i chcą dla nas jak najgorzej. Napewno są tacy ktorzy sie tego klucza kurczowo trzymaja i jesli pojawią sie wątpliwosci to lepiej postawic 0 niz 1 punkt. Ale są i tacy ktorzy cenia starania młodych ludzi i nie krzywdzą ich w ten sposob.
Ja trafilam raczej na ten pierwszy typ egzaminatora:P uwierzcie że popelnili blad przy sprawdzaniu mojej pracy. Napisalam juz odwołanie i mam zamiar je wyslac. Nie wiem co odpiszą ale tak to się nie może skończyć. Nawet jeśli ja nic nie wywalcze to może latwiej będzie maturzystom rocznika 91. A do tego grona zalicza się mój brat. Wspomne tylko że napisałam również do UWAGI:P hehe. Nie wiem czy zainteresują się tym tematem, ale patrząc na to ze takich jak ja jest więcej może ich to zaintryguje.
Wszyscy twierdza ze to walka z wiatrakami, ale co jeśli mam nie zbite dowody na to że skrzywdzono mnie podczas sprawdzania tej pracy. Dowody te podparte są opinią nauczyciela biologii i książką która ma renomę (mowa o biologii Villeego). Mam teraz sie uczyc kolejny rok zeby przy nastepnym podejsciu historia się powtorzyła?:/ nie sądze.

[ Dodano: |30 Lip 2009|, o 15:38 ]
Julia. nie możesz pojąć narzekań na klucz?:) no to przenalizuj klucz z biologii z poziomu rozszerzonego, konkretnie zadanie 15. W poleceniu wyraźnie napisane jest że należy podać różnice tylko w obrębie komórek kosmków jelitowych. Natomiast przykładowa odpowiedź słowo w słowo z klucza brzmi: We wchłanianiu glukozy do komórki kosmka uczestniczy białko transportowe (SGLT 1) oraz jony Na+, natomiast wchłanianie produktów trawienia tłuszczów wspomaga początkowo żółć, a następnie odbywa się ono na drodze dyfuzji.
Po cholere piszą żewchłanianie produktów trawienia tłuszczów wspomaga początkowo żółć?:P przecież to nie tyczy się obrębu komórek kosmków jelitowych. Więc jeśli wszystko ma byc zgodnie z kluczem, i mamy sie czepiac słówek to ciekawa jestem czy gdybym napisala dokladnie tak jak oni chcieli nie uwzględniając funkcji żółci to czy uzyskałabym punkt za to zadanie.
klakiereq
Posty: 348
Rejestracja: 12 maja 2009, o 15:21

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: klakiereq »

KaJot18, jesli rep z uwagi Ci odpisza, spokojnie mozesz im podac namiar na to forum, beda mieli materialu az nadto

Nie chcialabym chlodzic Twojego zapalu, bylam rownie wkurzona i zapalona jak Ty, pojechalam, zobaczylam, wkurzylam sie jeszcze bardziej, ze mi nie uznali prawidlowych odpowiedzi, a potem dostalam pismo z OKE, po ktorym poczulam sie jak wrzód na tyłku OKE.
KaJot18
Posty: 55
Rejestracja: 26 lip 2009, o 18:24

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: KaJot18 »

Mi nie przeszkadza że bede ich wrzodem:P szczerze powiedziawszy nawet mi to pasuje, bo oni wiele nerwów mi zepsuli i pewnie na tym się nie skończy. Wysłałam dzis to odwołanie priorytetem i licze na konkretną odpowiedź, jeśli tak owej nie dostane to napisze do cke. Jeśli to nie pomoże to mój tata już zaoferował swoją pomoc.
Rep UWAGI szukają sensacji i liczą na dużą oglądalność:) wiec jak przeanalizują sobie całą sytuacje i stwierdzą ze im sie to opłaca to możliwe ze zainteresują sie sytuacją:)
klakiereq
Posty: 348
Rejestracja: 12 maja 2009, o 15:21

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: klakiereq »

Daj znac, jak Ci poszlo, jak juz cos wskórasz i zycze powodzenia, moze przynajmniej Tobie sie uda
Awatar użytkownika
sasanka55
Posty: 290
Rejestracja: 8 mar 2009, o 10:22

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: sasanka55 »

rany, takiej determinacji nam trzeba KaJot18 - trzymam kciuki, niech moc będzie z Tobą P
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości