Walka o punkty z CKE

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
KaJot18
Posty: 55
Rejestracja: 26 lip 2009, o 18:24

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: KaJot18 »

Dziękuje:) mam nadzieje ze nie pochwaliliśmy dnia przed zachodem słońca i coś z tego wyniknie:)
Awatar użytkownika
Halius
Posty: 332
Rejestracja: 12 lut 2008, o 15:02

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: Halius »

A ja nie rozumiem o co ci chodzi KaJot18. Moim zdaniem to ty nie zrozumiałaś polecenia.
Na podstawie powyższych schematów przedstaw dwie różnice w sposobie wchłaniania
i dalszego transportu produktów trawienia skrobi i tłuszczów w obrębie komórek
kosmków jelitowych.
Przecież ta odpowiedź, którą przytoczyłaś odnośnie żółci i tym podobnych tyczy się pierwszej części polecenia a więc sposobu wchłaniania. Informacja w obrębie komórek
kosmków jelitowych nie dotyczyła dwóch aspektów, a jedynie transportu, gdyż większość osób w tym miejscu mogłaby napisać, że glukoza jest transportowana n. krwionośnymi a produkty trawienie tłuszczów n. limfatycznymi, a taka odpowiedź w kontekście tego polecenia byłaby zdecydowanie błędna.
KaJot18
Posty: 55
Rejestracja: 26 lip 2009, o 18:24

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: KaJot18 »

Halius - racja:) moj bląd.
Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: julia.....:):) »

[quote="KaJot18"]

[ Dodano: |30 Lip 2009|, o 15:38 ]
Julia. nie możesz pojąć narzekań na klucz?:)

moe mogę pojąć jak oni oceniająjak jednej osobie potrafia zaliczyć niebieski a mi nie to jest nie w porzadku . Co ja mam powiedzieć jak poszłam do profesora a on mi powiedziała że przez całe życie że kompleks wodorotlenku miedzi II i glicerolu jest niebieski i powiedział że to już lekka przesada. A szacowne OKE też mocno określił w wypowiedzi .Nawet mi znalazł podręcznik że jest kolor niebieski.l
Ja też pisze odwołanie i im nie odpuszczę Nawet mogę napisać na ich skargę jak się da wszystko wiem że mogę nic nie zdziałać ale spróbuje .Z biologii też tak samo jak u ciebie kajot18 też mam poparte książkami może nie Ville ale Operonem . W zadaniu z aparatem Golgiego uznawali w Krakowie tylko jedną odpowiedż tak mi powiedziała pani podczas wglądu . Miała byc odpowedż W aparacie Golgiego glukoza łączy się z białkami .
Ja natomiast napisałam Przekazywanie, modyfikowanie substancji poza obręb komórki".
”. Moim zdaniem sformułowanie: Przekazywanie, modyfikowanie substancji poza obręb komórki.” jest słuszne zwłaszcza że komórki nabłonka jelitowego szczura wytwarzają śluz.
Poza tym na forum pisano że w zadaniu z aparatem golgiego jest uznawane wiele odpowiedzi : na dodatek opierałam sie na podręczniku z biologii Operon
Mam nadzieję że w najbliższym czasie dostanę odpowiedż o OKE i tak wiem że trzeba pisać do CKE
a tobie Kajot18 życzę abyś wygrała i napisz do mnie jak się udało
POWODZENIA
pamparam89
Posty: 59
Rejestracja: 19 maja 2009, o 10:21

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: pamparam89 »

julianie masz racji. Racja,w Operonie jest dokladnie tak napisane o funkcji Aparatu Golgiego.Ale jest to funkcja uogolniona dla Aparatu Golgiego,lecz oczywiscie poprawna/W poleceniu mialas jasno napisane Na podstawie opisu powyższego doświadczenia sformułuj wniosek dotyczący funkcji
aparatów Golgiego w komórkach nabłonkowych jelita szczura. Twoja odpowiedz nie została sprecyzowana o jakie substancje. Jak wiesz substancji jest wiele.
KaJot18
Posty: 55
Rejestracja: 26 lip 2009, o 18:24

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: KaJot18 »

Dla mnie zadanie w aparatem Golgiego było trudne. Sama napisalam jego ogólną funkcje bo z tego tekstu nie potrafiłam nic mądrego wywnioskować:D poza tym, ciężko moim zdaniem było się domyślić o co im tak naprawde chodziło, mysle ze niewiele osob tutaj wstrzeliło się w podany klucz.
pamparam89
Posty: 59
Rejestracja: 19 maja 2009, o 10:21

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: pamparam89 »

To prawda.Zadanie było trudne. Ja chyba tez nie uzyskałam za niego punktu.Ogolnie ta mtura z biologii byla w tym roku pokrecona]
KaJot18
Posty: 55
Rejestracja: 26 lip 2009, o 18:24

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: KaJot18 »

No w tegorocznej maturze znaczenie mialy pojedyncze slowka:) szczerze powiedziawszy to ja sie nie uczylam jak zdać maturę, tylko staralam sie jak najlepiej opanowac material, jak zobaczylam na czym polega ten klucz i jaki jest rygorystyczny to zwątpiłam (oczywiscie to bylo juz po fakcie) do tego pare błędów egzaminatora przy sprawdzaniu mojej pracy i katastrofa gotowa:P
klakiereq
Posty: 348
Rejestracja: 12 maja 2009, o 15:21

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: klakiereq »

Tez sprawilo mi trudnosc zadanie z AG. Zapewne dlatego, ze trzeba bylo skojarzyc te konkretna funkcje (znac ja) z tekstem, a operon z ktorego sie uczylam takich informacji niestety nie podawal.
Niektore polecenia byly faktycznie pokręcone, ale to juz nie dotyczy samej biologii, bo i na polskim sie pare takich pojawilo. (osobiscie mnie to nie martwi bo na wynikach z polaka nieszczegolnie mi zalezalo).

Jak tak teraz mysle, to żaluje, ze podczas mojego wglądu nie bylo nikogo kompetentnego z biologii, z kim moznaby sie poklocic", ale coz.
Chemik
Posty: 395
Rejestracja: 29 maja 2009, o 10:16

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: Chemik »

julia.:):) pisze:Mam nadzieję że w najbliższym czasie dostanę odpowiedż o OKE i tak wiem że trzeba pisać do CKE
CKE ma to wszystko w d* i sam osobiście nie wiem po co oni są. Widocznie tylko wybierają w ciągu 12 miechów zadania dla podstawuwki, gimnazjum, maturzystów i zawodówek. OKE sprawdza pracę i nikt w to nie ingeruje, nawet UWAGA I SPRAWA DLA REPORTERA.
Co do maturki z biologii uważam, ze nie liczyła się posiadana wiedza tylko spryt i myślenie jak matematyk a nie jak biolog- krótko zwięźle i na temat bez dokładnej analizy
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 137
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:33

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: Ranger »

Dokładnie tak samo uważam
Niestety, ale to brutalna prawda.
KaJot18
Posty: 55
Rejestracja: 26 lip 2009, o 18:24

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: KaJot18 »

No cóż, nie odpisali mi, nie dostałam potwierdzenia odbioru a list wysłałam priorytetem:/ myślicie że warto się do nich udać osobiście i poprosić o jakiegos eksperta żeby wspólnie ze mną stwierdzil czy praca jest poprawnie sprawdzona?
Chemik
Posty: 395
Rejestracja: 29 maja 2009, o 10:16

Re: Walka o punkty z CKE

Post autor: Chemik »

na pewno dadzą ci odpowieć- oni mają czas i wszystkich w d*!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości