O co w tym wszystkich chodzi?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
naja
Posty: 45
Rejestracja: 16 lip 2008, o 16:41

Re: O co w tym wszystkich chodzi?

Post autor: naja »

Najpierw wszyscy zdają polski, angielski i matematykę (wszytkie te przedmioty na poziomie podstawowym).

A dopiero po napisaniu tych trzech przedmiotów możesz napisać jako przedmiot dodatkowy angielski, polski lub matematykę rozszerzoną.

Więc jeżeli ktoś chce pisać np. matematykę na rozszerzeniu, to pisze zarówno arkusz podstawowy (jako obowiązkowy) jak i rozszerzony, ale tak samo jest z polski i językiem obcym.
iori
Posty: 98
Rejestracja: 9 lip 2008, o 10:16

Re: O co w tym wszystkich chodzi?

Post autor: iori »

A ja mam pytanie czy się orientujecie może jak to wygląda w przypadku maturzystów z przed roku 2010? Maturę po raz pierwszy zdawałam w 2008, poprawiałam w tym roku biologię i chemię oraz pisałam pierwszy raz fizykę. Niestety przez kosmiczne jak dla mnie progi wszystko wskazuje na to, iż zabraknie mi tych kilku punktów. Zamierzam za rok poprawiać głównie fizykę i zastanawiam się czy mogłabym zmienić jej poziom na podstawowy? Moim przedmiotem obowiązkowym była biologia R, także zgłupiałam kompletnie przy tych nowych zasadach / Dodam, że przejrzałam aneks na stornie CKE i niewiele się z niego dowiedziałamgt_

[ Dodano: |8 Sie 2009|, o 00:29 ]
P.S. Byłam w OKE kilka dni temu i przy okazji spytałam się jak wygląda sytuacja maturzystów z przed 2010 roku. Ponoć istnieje możliwość, że i my będziemy mogli wybrać sobie dowolny poziom przedmiotów, ale nie jest to nic pewnego. Konkretnych informacji należy się spodziewać we wrześniu
Awatar użytkownika
anusiagd
Posty: 120
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 19:46

Re: O co w tym wszystkich chodzi?

Post autor: anusiagd »

misha troszkę nie tak jak zdajesz P matmę to zabiera Ci juz jeden rozszerzony przedmiot rozszerzenie z niej

wtedy np jest

Polski P
Ang P
Matma P + R [juz ci ucieka jeden rozszerzony]
Bio- R
Chem- R

no i nie ma miejsca na fizyke STAD TE ZMIANY NA UCZELNIACH. niektorzy wola matme przeciez nam tak to tlumaczyli

dlatego ja zdajac rozszerzony polski, bio i chem, i podstawowa ang mat no i arkusz z polskiego mam juz wszystkie przedmioty zajete i chocbym sie skichala to juz nie moge nic wziac co jest troche nie fair bo np na biotech bardziej licza rozszerzony ang no ale nie moge pozbawic sie rozszerzonego pol skoro mysle o psychologii)
misha09
Posty: 53
Rejestracja: 25 cze 2009, o 17:28

Re: O co w tym wszystkich chodzi?

Post autor: misha09 »

Tak? Ja ja byłam święcie przekonana, że dobrze wiem. Cóż.
Ale dobrze że mnie poprawiłaś!

To czyli ze wszystkich razem matur mogą być tylko 3 rozszerzone
Bo ja się p o g u b i ł a m .

[ Dodano: |4 Wrz 2009|, o 17:01 ]
A dziś się dowiedziałam, że 6 rozszerzonych matur można zdawać (wcześniej mówiono tylko o 3)
CKE się dogadało w tej sprawie. I tu przykład:

polski: R
obcy: R
matma : P
biol: R
chem: R
fiz: R

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości