Studiowanie na wydziale lekarskim

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
enought
Posty: 13
Rejestracja: 3 lip 2012, o 11:49

Re: studiowanie;p

Post autor: enought »

Anatomia- Co do skryptu Gworysa, to jestem trochę odmiennego zdania- miałam, czytałam, ale mimo wszystko osobiście polecam tzw stary skrypt i Marciniaka. Czytałam sobie część z tego, część z tego, bo różne tematy są różnie opracowane.
Jeśli chodzi o Bochenka faktycznie szkoda kasy i miejsca w szafie, mieliśmy tylko jedną osobę, która się z tego uczyła i nigdy na nic nie zdążała ^^
Jeśli chodzi o Greya, to moim zdaniem ma bardzo fajne, czytelne obrazki, które pomagają w nauce.
ATLAS- Sobotte warto mieć, bo na egzaminach pojawiają się z niego plansze. Jeśli ktoś się uczy po angielsku, to można dodatkowo Prometeusza (też są plansze) albo Nettera. Osobiście korzystałam z tego drugiego i byłam bardzo zadowolona.

Histologia- nie uważam, żeby oryginał książki był albo nieporęczny, albo gruby- mi się z niego bardzo dobrze uczyło (i rzucało o ścianę).

Embrio- zdecydowanie ksero. Nawet bym się pokusiła o odradzenie bindowania go- nigdy nie chciało mi się nosić całej książki dla jednego tematu. Jeśli chodzi o naukę, to zależy, kiedy się miało zajęcia. Mi się trafiły pierwsze w tygodniu, więc w weekend siedziałam trochę z embrio (prowadzący się zmieniali z tygodnia na tydzień i nigdy nie wiadomo było, co może się trafić). Tutaj warto sobie przed zajęciami na forum uczelni poczytać jak było w poprzednich latach- zwykle pokrywało się to z tym, jak było na naszych zajęciach .

Chemia - może nie o książce, ale trzeba mieć FARTUCH na pierwsze zajęcia. Książka polecona przez przedmówcę, bo już na pierwszych zajęciach będziecie robić doświadczenia. Osobiście polecam także Chemię Medyczną pani Żak. Książka trochę waży ale jak dla mnie jest napisana bardzo prosto i wszystko pięknie tłumaczy.

Biologia- zgadzam się z przedmówcą, ale trochę za bardzo straszy- u mnie pierwsze koło oblały może 2 osoby- oceny nie były jakieś bardzo wysokie, ale bez przesady

I pomoc, Historia medycyny - spokojnie można się uczyć czegoś innego, a zaoszczędzony czas przeznaczyć na odsypianie w domu w łóżeczku .

Generalnie- listy książek, które poleca uczelnia są za obszerne i nie warto wszystkiego kupować od razu. Zawsze można podpatrzeć od lepiej zaopatrzonego kolegi, pożyczyć, przejrzeć i wtedy zdecydować
kakaduu
Posty: 19
Rejestracja: 1 lip 2013, o 12:40

Re: studiowanie;p

Post autor: kakaduu »

Nigdy nie uczylem sie angielskiego, a podobno nie ma innego jezyka do wyboru. Moje pytanie brzmi: JEST HARD?
Yasu
Posty: 27
Rejestracja: 19 lut 2011, o 12:09

Re: studiowanie;p

Post autor: Yasu »

kakaduu pisze:Nigdy nie uczylem sie angielskiego, a podobno nie ma innego jezyka do wyboru. Moje pytanie brzmi: JEST HARD?
nie ang. jest naprawdę spoko-są prowadzący wymagający absolutnego minimum-trochę słówek raz na semestr, są też tacy, którzy lubią popytać, ale osobiście wątpię, żebyś mógł mieć jakieś szczególne problemy z tym przedmiotem
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: studiowanie;p

Post autor: mossa »

a tak z ciekawości - jak zdawalność anatomii w tym roku? powtórzył się zeszłoroczny dramat czy trochę lepiej?
lek. mossa
Awatar użytkownika
LongRoad
Posty: 14
Rejestracja: 13 lip 2013, o 11:29

Re: studiowanie;p

Post autor: LongRoad »

Dokładnie 113 osób nie zdało, bo robiliśmy nieoficjalne statystyki Jak widać Gworys ma taki system by połowę zawsze oblać.
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: studiowanie;p

Post autor: mossa »

to ja nie wiem co wy mu zrobiliście P mój rocznik był pierwszym egzaminowanym przez profesora i moim zdaniem był bardzo w porządku,a i statystyki były zdecydowanie lepsze
lek. mossa
kakaduu
Posty: 19
Rejestracja: 1 lip 2013, o 12:40

Re: studiowanie;p

Post autor: kakaduu »

jak uwalisz anatomie to zegnaj uczelnio czy wrzesien?
Yasu
Posty: 27
Rejestracja: 19 lut 2011, o 12:09

Re: studiowanie;p

Post autor: Yasu »

wrzesien
kroolik12
Posty: 5
Rejestracja: 24 maja 2013, o 10:30

Re: studiowanie;p

Post autor: kroolik12 »

A czy ktoś ze stomy mógłby się wypowiedzieć jak się studiuje i w jakie podręczniki warto zaopatrzyć się na I rok? Czy anatomia na lek-dent mocno różni się od lek, też jest taki duży odsiew?
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: studiowanie;p

Post autor: goodman »

LongRoad pisze:Dokładnie 113 osób nie zdało, bo robiliśmy nieoficjalne statystyki Jak widać Gworys ma taki system by połowę zawsze oblać.
hmm ciekawie to co to się dzieje, że aż tyle osób teraz uwaliło? jak poszło we wrześniu tym rok temu co rok temu oblali? d
lolitka
Posty: 44
Rejestracja: 4 sie 2012, o 16:52

Re: studiowanie;p

Post autor: lolitka »

a skąd wytrzasnąć Marciniaka? nie mogę go odnaleźć w internecie -ten podręcznik chyba już nie jest wydawany? może jest jakiś pdf? ile on ma tomów? )
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: studiowanie;p

Post autor: mossa »

Marciniak nie jest już wydawany, ma 3 tomy, nie było w październiku problemu żeby go wypożyczyć z biblioteki. nie wiem co się dzieje teraz na anatomii że tyle osób oblewa, ja zdawałam to 2 lata temu u tego samego profesora i moim zdaniem był w porządku, może coś się od tego czasu zmieniło. ci co oblali rok temu we wrześniu w większości zdali, ale prawie 30 osób powtarzało 1 rok przez niezdaną anatomię - w moim roczniku były zdaje się tylko 3 czy 4 takie osoby, więc coś jest na rzeczy.
lek. mossa
kakaduu
Posty: 19
Rejestracja: 1 lip 2013, o 12:40

Re: studiowanie;p

Post autor: kakaduu »

jest jakas grupa na fb wiarki z lek tego roku?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 62 gości