Studiowanie na wydziale lekarskim

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Lovenda
Posty: 40
Rejestracja: 3 cze 2013, o 17:06

Re: studiowanie;p

Post autor: Lovenda »

Czyli mówicie że ustny egzamin z anatomii to aż taki pogrom?
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: studiowanie;p

Post autor: mossa »

z tego co słyszałam to akurat w tym roku więcej osób poległo na praktycznym niż na ustnym (jak nie zdasz praktycznego to nie podchodzisz nawet do teorii).
lek. mossa
Awatar użytkownika
Lovenda
Posty: 40
Rejestracja: 3 cze 2013, o 17:06

Re: studiowanie;p

Post autor: Lovenda »

mossa, ale to i tak sporo, ponad połowa studentów ma wrzesień. Trochę zaczynam panikować, bo postanowiłam wybrać Wrocław, ale ta niezdana anatomia mnie trochę przeraża (w porównaniu z innymi uczelniami, które brałam pod uwagę) .
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: studiowanie;p

Post autor: mossa »

mniej niż połowa, na roku jest zwykle ok. 220 stacjo + 40 niestacjo. tak czy inaczej rzeczywiście to dużo, widać zmiana formy praktycznego daje takie właśnie efekty, ale wrzesień większość już chyba zdaje. każda uczelnia ma jakieś przedmioty które połowa roku oblewa, raczej przed tym zjawiskiem nie uciekniesz, nieważne gdzie byś poszła, a że akurat anatomia - lepsze chyba to niż chociażby zabrzańska biofizyka, bo ani to ciekawe, ani specjalnie przydatne
lek. mossa
Flaw
Posty: 5
Rejestracja: 9 sie 2011, o 19:22

Re: studiowanie;p

Post autor: Flaw »

Lovenda, spokojnie
Z praktycznego z anatomii (który w tym roku i rok temu był takim pogromem) można starać się o zwolnienie - trzeba mieć z kół same 4,5 albo 5. Dużo zależy od asystenta, bo kolokwia z anatomii są na tej uczelni ustne, ale przy odrobinie szczęścia i dużej ilości nauki, można to zwolnienie osiągnąć (i zdecydowanie to polecam!). Myślę, że problem z praktycznym bierze się w dużej mierze z tego, że nie mamy szpilek w ciągu roku. Nie wszyscy prowadzący również pokazują te szczegóły na preparatach.
Co do teoretycznego, to również nie jest on aż tak straszny jak mówią. W czerwcu profesor jest dosyć wyrozumiały i czasem udaje że nie słyszy tych bzdur, które wygadujemy :p Egzamin polega na tym, że losuje się 4 pytania z puli ok. 350. Pytania (tak jak i te na kolokwiach) wcześniej znacie z tym, że są to bardziej tytuły nagłówków z książki, niż konkretne pytania. Profesor pyta o podstawy (do których spokojnie starczy nowy skrypt katedry, chociaż polecam też Marciniaka, bo to bardzo fajna książka). Anatomia nie jest taka straszna chociaż dużo zależy od asystenta (ale tak jest z każdego przedmiotu, zawsze znajdzie się jakaś zakała katedry z którą lepiej nie mieć zajęć). Dla mnie gorsza była np. biologia (ale jak wyżej, to zależy od asystenta, czego od was będzie wymagał itd) Powodzenia
vviktorzz
Posty: 122
Rejestracja: 15 lut 2009, o 10:55

Re: studiowanie;p

Post autor: vviktorzz »

Nie wygląda to tak, że Gworczi uwala jak się nie zna odpowiedzi na nawet jedno zadane przez niego pytanie. Cierpliwie czeka, naprowadza i z reguły zadaje jeszcze 2 lub 3 pytania i wtedy uwala. Niekiedy nawet zdaża się tak, że przechodzi do następnego wylosowanego zagadnienia i jeżeli przy następnym reprezentuje się poziom wiedzy zbliżony do worka po ziemniakach to wtedy wychodzi się z 2.
Jeszcze jest I poprawkowy termin pod koniec lipca dla tych którzy oblali czerwcową teorię. Wymaga już trochę więcej, ale dalej jest kochany.

Vesania
Posty: 10
Rejestracja: 23 sty 2013, o 16:09

Re: studiowanie;p

Post autor: Vesania »

a jest sens uczyć się wcześniej-powiedzmy, że jakoś początkiem września?
Awatar użytkownika
Lovenda
Posty: 40
Rejestracja: 3 cze 2013, o 17:06

Re: studiowanie;p

Post autor: Lovenda »

Flaw pisze:Myślę, że problem z praktycznym bierze się w dużej mierze z tego, że nie mamy szpilek w ciągu roku. Nie wszyscy prowadzący również pokazują te szczegóły na preparatach.
No to trochę nieciekawie.
A jak wygląda sprawa ze zwłokami we Wrocławiu?
kakaduu
Posty: 19
Rejestracja: 1 lip 2013, o 12:40

Re: studiowanie;p

Post autor: kakaduu »

Na jakim poziomie jest egzamin z języka angielskiego ?
florence1
Posty: 5
Rejestracja: 9 sie 2012, o 14:10

Re: studiowanie;p

Post autor: florence1 »

Mam pytanie)

Czy sa potrzebne jakieś ćwiczenia z anatomii?
ddaga89
Posty: 390
Rejestracja: 1 cze 2011, o 17:30

Re: studiowanie;p

Post autor: ddaga89 »

kakaduu, Pewnie tak jak na innych uczelniach czyli B2.
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: studiowanie;p

Post autor: Cinereus »

B2 ? nie zartuj znacznie nizszy, przynajmniej kiedys tak bylo
Liopop
Posty: 42
Rejestracja: 30 cze 2013, o 21:22

Re: studiowanie;p

Post autor: Liopop »

Mam pytanie odnośnie anatomii)
Wiem, że następuje powoli zmiana języków w których należy znać miana anatomiczne.

Jak to wygląda we Wrocławiu? Jest sens zaopatrywać się w atlas anatomiczny z angielskimi mianami, skoro jest on 2-krotnie droższy od standardowych po łacinie?

Poza tym, czy istnieje możliwość dogadania się odnośnie języka (nawet jeśli będzie egzekwowany angielski)? Nie ukrywam wolę chyba standardową łacinę niż angielski, którego nie znoszę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości