Studiowanie na wydziale lekarskim

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: studiowanie;p

Post autor: Cinereus »

Anatomia po ang. brzmi podobnie do łac. więc się nie martw. Jak się nauczysz po łac. to i po ang. będziesz rozumieć.
Liopop
Posty: 42
Rejestracja: 30 cze 2013, o 21:22

Re: studiowanie;p

Post autor: Liopop »

Cinereus pisze:Anatomia po ang. brzmi podobnie do łac. więc się nie martw. Jak się nauczysz po łac. to i po ang. będziesz rozumieć.

Wiem, że brzmi podobnie - ale jednak nie tak samo (ucinane są końcówki deklinacyjne dla których do studni skoczę:)). Ale jednak nieliczne miana się różnią i nie wiem, czy jak coś powiem/napiszę po łacinie np. na egzaminie przejdzie, czy mnie po prostu na tym uwalą
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: studiowanie;p

Post autor: Cinereus »

E tam, dasz radę
scyther94
Posty: 86
Rejestracja: 12 wrz 2009, o 16:09

Re: studiowanie;p

Post autor: scyther94 »

Czy warto kupić oryginał skryptu Gworysa, czy bardziej polecacie ksero?
igaa
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2013, o 11:51

Re: studiowanie;p

Post autor: igaa »

hej)
mam pytanie do osób, które składały już wnioski o akademik. Czy oprócz wniosku muszę wysłać jeszcze coś? np odpis aktu urodzenia, zaświadczenie o dochodach itp?
Awatar użytkownika
Selene93
Posty: 216
Rejestracja: 16 mar 2011, o 18:16

Re: studiowanie;p

Post autor: Selene93 »

mossa pisze: nie wiem co się dzieje teraz na anatomii że tyle osób oblewa, ja zdawałam to 2 lata temu u tego samego profesora i moim zdaniem był w porządku, może coś się od tego czasu zmieniło. ci co oblali rok temu we wrześniu w większości zdali, ale prawie 30 osób powtarzało 1 rok przez niezdaną anatomię - w moim roczniku były zdaje się tylko 3 czy 4 takie osoby, więc coś jest na rzeczy.
Ale w naszym roczniku połowa ludzi uwaliła praktyczny. Także czy Gworys dalej szaleje będzie wiadomo dopiero we wrześniu, po jak na razie to ponad 100 osób jeszcze się z nim nie spotkała.

igaa - żadne akty, sam wniosek. nikt nawet nie sprawdzi Ci czy wpisane zarobki/odległość są prawdziwe q:
Awatar użytkownika
North
Posty: 193
Rejestracja: 3 paź 2009, o 10:16

Re: studiowanie;p

Post autor: North »

A druga połowa w dużej mierze nie uwaliła praktycznego, bo była zwolniona przez średnią z kolokwiów i musiała zdawać tylko teorię. Także polecam wszystkim walkę o 4,5 na kolokwiach z anaty)
scyther94 pisze:Czy warto kupić oryginał skryptu Gworysa, czy bardziej polecacie ksero?
Zależy czy zamierzasz nosić go na zajęcia. Profesor mówił, że jak kogoś zobaczy z kserem na zajęciach, to każe mu wyjśćd Ja osobiście wolałem oryginał, bo to akurat książka, z której ciągle się korzysta, a bindowane ksero jest zazwyczaj mniej wygodne.
Awatar użytkownika
Lovenda
Posty: 40
Rejestracja: 3 cze 2013, o 17:06

Re: studiowanie;p

Post autor: Lovenda »

Do podręcznika autorstwa prof. Gworysia wydane zostały zeszyty zaliczeniowe. Trzeba je koniecznie mieć/uzupełniać?
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: studiowanie;p

Post autor: goodman »

Czy książki Skawiny przydają sie we Wroclawiu?
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: studiowanie;p

Post autor: mossa »

jako że kolokwia i egzamin są ustne to nie ma, jak na testach, pytań układanych pod konkretny podręcznik, więc w zasadzie możesz uczyć się z czego chcesz. zdecydowana większość uczy się z uczelnianych skryptów, ewentualnie uzupełnianych Marciniakiem, ale jak lubisz Skawinę to nie widzę przeszkód, anatomia wszędzie jest taka sama.
lek. mossa
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: studiowanie;p

Post autor: goodman »

Dzięki za odpowiedź. Zastanawiałem się czy kupować, ale na razie się jeszcze wstrzymam.

Pytanie jeszcze o atlas anat. Jest jakaś w ogóle jakaś różnica czy się będę uczył z Sobotty, czy Nettera, czy to też bez znaczenia? Raczej wolałbym się uczyć nazw w jęz. angielskim, a angielskie wydanie Nettera jest jednak tańsze, niż takowe wydanie Sobotty i mam mały dylemat.
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: studiowanie;p

Post autor: mossa »

To raczej też kwestia tego co Ci bardziej pasuje, u mnie na roku najpopularniejszy był Sobotta ale nikt nie zmuszał do korzystania z konkretnego atlasu. Ja miałam Sobottę i byłam z niego zadowolona, ten atlas ma też taką zaletę że bardzo dużo plansz na egzaminie praktycznym jest wziętych żywcem stamtąd, to pomaga O Netterze się nie wypowiem bo nie korzystałam. Może wstrzymaj się jeszcze z kupowaniem, idź na początku roku do czytelni i spróbuj nauczyć się jakiegoś tematu korzystając z obu, wtedy zobaczysz który Ci bardziej odpowiada Wart uwagi jest też Sinelnikov, niektóre działy (przede wszystkim osteologia) ma zrobione o niebo lepiej niż Sobotta.
lek. mossa
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: studiowanie;p

Post autor: goodman »

mossa pisze:Może wstrzymaj się jeszcze z kupowaniem, idź na początku roku do czytelni i spróbuj nauczyć się jakiegoś tematu korzystając z obu, wtedy zobaczysz który Ci bardziej odpowiada
Taki mam też zamiar. O Sinelnikovie również słyszałem sporo dobrych opinii, może uda się go gdzieś wyrwać w rozsądnej cenie jako uzupełnienie Sobotty/ew. Nettera.
W każdym razie, po raz kolejny dzięki za info.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości