Studiowanie na wydziale lekarskim

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
LongRoad
Posty: 14
Rejestracja: 13 lip 2013, o 11:29

Re: studiowanie;p

Post autor: LongRoad »

Sobotta jest ładniejszy, droższy i niepotrzebny. Zdecydowanie netter jeśli się ktoś chce uczyć po ang, a w większości tak będzie bo jest łatwiej.

Gworysa polecam orginalnego, bo spędzicie przy tej książce połowę swojego czasu na naukę, więc lepiej mieć coś wygodnego w ręku, zwłaszcza że nie są takie drogie. Za ksero Gworys daje w łeb!

Tych zeszytów nie kupować, nikt ich nam nie sprawdzał, chociaż było chyba dwóch upierdliwych asystentów, co za nie wystawiali oceny, tego sie dowiecie na zajęciach i uwaga te ćwiczenia się i tak nie robi tylko masowo spisuje na wszelkich powierzchniach płaskich w katedrze w dniu oddawania, więc się nimi nie przejmować, jak powiedzą, że będą zbierać to kupicie i uwaga na początku wam na pewno powiedzą że trzeba mieć, a potem już ani nie wspomną.
scyther94
Posty: 86
Rejestracja: 12 wrz 2009, o 16:09

Re: studiowanie;p

Post autor: scyther94 »

Jak chcecie kupić atlas z angielską nomenklaturą to polecam amazon.com Zamówiłem sobie atlas anatomiczny Gilroya (drugie wydanie) i z przesyłką wyszło mnie to około 222 zł, kiedy w księgarni kosztuje 320zł, a na stronie MedPharmu niecałe 300zł.

Trzeba tylko pamiętać, żeby przy zakupie zapłacić w dolarach bo amazon zaproponuje zapłatę w PLN, ale ich kurs jest delikatnie mówiąc niekorzystny.
Druga sprawa to wybór dostawy. Ja wybrałem najtańszą dostawę która zajmuje +/- miesiąc, ale można wybrać do 3-5 dni roboczych, tylko wtedy cena wzrasta o jakieś 50zł
kinektor
Posty: 27
Rejestracja: 8 lip 2013, o 16:21

Re: studiowanie;p

Post autor: kinektor »

Anatomia, anatomią, ale jak wygląda sprawa innych przedmiotów we Wrocławiu? Cisną bardzo czy w rozsądnych granicach? Zostaje czas na anatomię?
Jeśli ktoś przychodzi do Wrocławia z innej uczelni ale też z lekarskiego i ma zdaną anatomię to Gworys przepisuje czy nie ma szans i nie ma w ogóle po co do niego z tym iść?
Matthew8
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2013, o 13:24

Re: studiowanie;p

Post autor: Matthew8 »

A czy są krążą gdzieś może w internecie pdfy atlasów ? Szczególnie mi zależy na jakimś angielskim (najlepiej Prometeusz).
BiałaNoc
Posty: 161
Rejestracja: 10 maja 2011, o 20:06

Re: studiowanie;p

Post autor: BiałaNoc »

Ja mam anatę z profesorem to mogę się zapytać, kinetochor, ale z jakiej uczelni jesteś? Ogólnie dramatów nie ma, czasu jest. no powiedzmy Ja jeszcze śpię
Woockash
Posty: 260
Rejestracja: 9 paź 2009, o 18:10

Re: studiowanie;p

Post autor: Woockash »

Matthew8 pisze:A czy są krążą gdzieś może w internecie pdfy atlasów ? Szczególnie mi zależy na jakimś angielskim (najlepiej Prometeusz).
wszystko masz na chomiku
kinektor
Posty: 27
Rejestracja: 8 lip 2013, o 16:21

Re: studiowanie;p

Post autor: kinektor »

Bia&#x142aNoc pisze:Ja mam anatę z profesorem to mogę się zapytać, kinetochor, ale z jakiej uczelni jesteś? Ogólnie dramatów nie ma, czasu jest. no powiedzmy Ja jeszcze śpię
Napisałem Ci na priv Jeśli faktycznie masz z prof. i nie żartujesz z tym zapytaniem go
Matthew8
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2013, o 13:24

Re: studiowanie;p

Post autor: Matthew8 »

Jak jest z tymi zajęciami z embriologii ? Jeżeli zaliczę wszystko w 1 terminie i na 100 % to nie piszę kolokwium z tego i mogę zapomnieć o tym przedmiocie ? Czy piszę się coś jeszcze z tego w sesji letniej ?
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: studiowanie;p

Post autor: goodman »

jak zaliczysz, to zapominasz o przedmiocie. potem w II semestrze skupiasz sie na seminariach z cytofizjologii, które mają podobną formę.
jamaica4991
Posty: 48
Rejestracja: 27 mar 2014, o 20:19

Re: studiowanie;p

Post autor: jamaica4991 »

A jaki jest prof. Zabel? Ciezko u niego zaliczyc?

goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: studiowanie;p

Post autor: goodman »

Prof. Zabel jest teraz kierownikiem katedry w Poznaniu, we Wrocku niby jest na stanowisku prof, ale nie wiem czy się tu pojawia. Kierownikiem katedry jest prof. Dzięgiel. Z nim styczność można mieć chyba tylko wtedy jak się pójdzie na przedtermin (trzeba być najlepszym w grupie i zaliczyć wszystkie ćwiczenia). Oceny wstawia dobre, tylko trzeba coś umieć. Tak to egzaminem dla reszty jest test, w którym się często powtarzają pytania z lat poprzednich i na ich bazie można spokojnie to zdać ucząc się parę dni sporadycznie zagladajac do książki w razie niejasności. Chociaż bywaja pyt na które się nie da znaleźć odp. I termin uwalilo ok 40-50 osob, w drugim chyba tylko jedna, bo test na poprawce jest taki sam. Także egzaminem się nie warto specjalnie przejmować jak się nie walczy o 5. Żeby zaliczyć przedmiot i być dopuszczonym do egz to trzeba zaliczyć ćwiczenia (3 można nzal bez konsekwencji). Żeby zaliczyć to wypada się do każdego się przygotować i przeczytać ze 2x bieżący temat z Zabla. Zaliczają je na podstawie kartkowki na koniec zajęć, odpowiedzi ustnej albo poprawnie wykonanych rysunkow (ale rzadko za rys uwalaja). Zwykle na początek semestru (poza I zajęciami) dowala kartkowek, a potem jest juz spokój i można się nie uczyć. Ale sporo zależy od asystentów, są 2 starsze panie dr n. przyr. u których trzeba umieć zawsze i wszytstko xd. Po I semestrze jest kolo zaliczeniowe z histologii ogolnej i u każdego prowadzącego wygląda ono inaczej, pytania otwarte albo zamknięte. Radze się na nie obryc z Zabla, żeby zaliczyć i mieć spokoj. Po II semestrze jest egzamin praktyczny z rozpoznawania preparatównpod mikro. Wszystkie ich zdjęcia są na chomiku, wystarczają 1-2dni siedzenia przed kompem żeby zdać. Generalnie histo jest lajtowe, chyba ze się ma pecha z asystentami.
Na waszym miejscu skupiłbym się glownie na anacie, bo co prawda asystenci malo wymagają na kołach, to u prof na egzaminie trzeba umieć juz wszystko, a drugie terminy są jeszcze gorsze. Warto mieć dobre oceny z kół (4,5 i 5) bo można być zwolnionym z egz praktycznego i prof takie osoby tez bardziej lajtowo ocenia. Poza tym zaoszczędzi się kilka dni nolifeu nad sobotta i stresu, bo praktycznego sporo osob nie zdaje. Tak poza tym to przygotujcie się dobrze do kół z biolomolo, bo sporo osób miało przez to problemy z zaliczeniem. Podobnie z parazytami. Egzamin jest bardxiej lajtowy i raczej wystarczają wykłady. Podobnie jest z chemią, egzamin spokojnie można zdać na samym wykluciu wykładów. Gorzej jest z kołami jak macie z pania CT. Z hist med polecam zwolnienie z egzaminu. Wystarczy zrobic prezentacje i miec dobra ocene z kola zaliczrniowego. To jest zdecydowanie mniej roboty niz uczenie sie potem w sesji pytan na egz., na ktore jednak cos trzeba powiedziec żeby zdać i mieć ferie. Ale jakos przezyejcie ten I semestr, wystarczy się uczyć i nie robić zaległości. II semestr jest juz nieco lżejszy (poza biochemia), ale trzeba się mocno uczyć w sesji na egzamin z anaty.



herostrates
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2014, o 08:04

Re: studiowanie;p

Post autor: herostrates »

Można we Wroc dostać dziekankę na pierwszym roku? Dostaję się na studia i od października na urlop, a studiowanie zaczynam od roku przyszłego?
anonymous2012
Posty: 124
Rejestracja: 26 sie 2012, o 00:41

Re: studiowanie;p

Post autor: anonymous2012 »

Na żadnych chyba studiach nie można od razu na początek dostać dziekanki. U mnie koleżanka dostała po I semestrze, ale tylko ze względu na to, że miała pilną operację.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 15 gości