analityka medyczna czy biotechnologia???

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: analityka medyczna czy biotechnologia???

Post autor: Biochejter »

Morfeusz pisze: nawet KUL ma biotech (szok3).
Polibuda Lubelska także planuje otwarcie biotechu i to będzie poza UMCS, KUL-em (dobrze mówisz że szok3) i UP (ciekawe specjalizacje: rolnicza i MEDYCZNA (szok4)) czwarta uczelnia w Lublinie produkująca biotechnologów. Setki biotechnologów w samym Lublinie to na pewno przemyślany pomysł ]

Ps. Czekam aż UMed lubelski wpadnie na ten sam pomysł co każda już prawie uczelnia i otworzy. biotechnologię oczywiście W końcu kierunek zamawiany, trzeba wypełniać luki, bo mamy tak rozwinięty przemysł biotechnologiczny że hej!
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: analityka medyczna czy biotechnologia???

Post autor: Padre Morf »

Ad szok4 - przejrzałem program tego wynalazku i w sumie nie wiem co taki absolwent miałby robić ] Na UGGUMie czy UMP jakoś lepiej to wygląda.
Biochemister pisze:W końcu kierunek zamawiany, trzeba wypełniać luki, bo mamy tak rozwinięty przemysł biotechnologiczny że hej!
przyznaj się, że tego 1000zł zazdrościsz
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: analityka medyczna czy biotechnologia???

Post autor: Savok »

Szczerzez mowiac nie rozumiem dzikiego pedu do biotechnologii, tak samo jak nie rozumiem szalenstwa za lekiem.

Ilosc otwieranych kierunkow biotechnologia taka, siaka i owaka na wszelkiego rodzaju uczelniach wyzszych, wlaczajac te nieposiadajace nawet cienia zaplecza to tylko odpowiedz na ogromny popyt na ten kierunek.

Sytuacja jest dosc zabawna, bo Polska nie posiadajaca ani jednej firmy biotechnologicznej ksztalci biotechnologow na peczki, natomiast w UK, gdzie firm produkujacych enzymy, przeciwciala, leki, sprzet, narzedzia etc jest calkiem sporo taki kierunek nawet nie isnieje. Szok 5? Moze, a moze poprostu ktos na wyzszym szczeblu mysli.

Powiem szczerze, ze mi jakos 5 lat studiowania biotechnologii nie dalo niewiadomoczego poza solidnymi podstawami biologii molekularnej, ale to raczej wynika ze specyfiki wydzialu a nie kierunku. Co uczelnia to inne pomysly na nauczanie biotechnologii, a na moich studiach poprostu nikt nie marnowal czasu na ptaszki i krzaczki, co nie powiem, bardzo mi odpowiadalo

[ Dodano: |5 Lip 2009|, o 00:52 ]
I mi nikt 1000zl za fakt bycia studentem nie oferowal!
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: analityka medyczna czy biotechnologia???

Post autor: Biochejter »

Morfeusz pisze:Ad szok4 - przejrzałem program tego wynalazku i w sumie nie wiem co taki absolwent miałby robić ] Na UGGUMie czy UMP jakoś lepiej to wygląda.
Jak przejrzałeś programy na UP Lublin biotechu rolniczego i medycznego to zauważyłeś różnice - a takowe są rozbrajające - program obu specjalności różni się jedynie innym wymiarem godzinowym kilku dosłownie przedmiotów w całym cyklu kształcenia inżynierskiego ] Rożnica to 15-30 godzin ]
Morfeusz pisze:
Biochemister pisze:W końcu kierunek zamawiany, trzeba wypełniać luki, bo mamy tak rozwinięty przemysł biotechnologiczny że hej!
przyznaj się, że tego 1000zł zazdrościsz




[ Dodano: |5 Lip 2009|, o 01:40 ]
Savok pisze:Szczerzez mowiac nie rozumiem dzikiego pedu do biotechnologii, tak samo jak nie rozumiem szalenstwa za lekiem.
Możesz nie rozumieć, ale porównywanie szału za biotechem z szałem za lekiem jest co najmniej dziwne ]
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: analityka medyczna czy biotechnologia???

Post autor: Savok »

Biochemister pisze:Możesz nie rozumieć, ale porównywanie szału za biotechem z szałem za lekiem jest co najmniej dziwne ]
Czyzby? Tak jak polowa ludzi pchajacych sie an biotech nienadaje sie na bitoech, tak polowa przyszlych lekarzy nie nadaje sie na lekarzy.

Identycznie bylo z wszyscy chcemy byc menadzerami 6 czy 7 lat temu. Historia sie powtarza, tylko w innej okladce.

Tak jak sie zwieksza ilosc kierunkow biotechnologia calkowicie bez sensu, tak ilosc miejsc na lekach sie zwieksza, a nie wydaje mi sie, zeby taka ilosc lekarzy miala najmniejsze szanse znajezc prace.
Kaqla
Posty: 18
Rejestracja: 18 sty 2009, o 14:33

Re: analityka medyczna czy biotechnologia???

Post autor: Kaqla »

Mógłby mi ktoś, ciemnej owcy wyjaśnić o co chodzi z tym 1000zl ?:P
Moti
Posty: 74
Rejestracja: 1 maja 2009, o 08:19

Re: analityka medyczna czy biotechnologia???

Post autor: Moti »

Studiując na jednym z kierunków zamawianych można dostać stypendium, wynoszące do 1tys. miesięcznie
270285
Posty: 171
Rejestracja: 3 wrz 2008, o 21:44

Re: analityka medyczna czy biotechnologia???

Post autor: 270285 »

Moti pisze:Studiując na jednym z kierunków zamawianych można dostać stypendium, wynoszące do 1tys. miesięcznie
Jakie to niesprawiedliwe eh.Na innych kierunkach trzeba trochę się naryć w książkach żeby nawet połowy tego nie dostać
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości