Zabrze a Katowice - różnice

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Santa_Justina
Posty: 49
Rejestracja: 4 lip 2009, o 16:12

Re: Zabrze a Katowice - różnice

Post autor: Santa_Justina »

Ja skladalam na 4 uczelnie, m.in. na Slask i do Bialego, ale raczej chwyci mnie dopiero rekrytacja na nietacjonarne i wtedy bd sie zastanawiac nad Slaskiem, Gdanskiem i moze Lublinem, Bialystok odpada za daleko z Kr:P

a nie skladales do Szczecina?:p
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: Zabrze a Katowice - różnice

Post autor: vahti »

Na lekarski nie, wkurzyła mnie ta akcja z przelicznikiem.
Asillith
Posty: 751
Rejestracja: 12 lip 2008, o 18:58

Re: Zabrze a Katowice - różnice

Post autor: Asillith »

to tak jak i mnie
sylwiajola
Posty: 104
Rejestracja: 10 cze 2009, o 07:05

Re: Zabrze a Katowice - różnice

Post autor: sylwiajola »

Słuchajcie mam takie głupie pytanie: jak to jest z rekrutacją na Katowice i Zabrze? Co decyduje o tym, że akurat część osób studiuje w tym mieście, a pozostała w tym A może podczas rejestracji na str trzeba było uwzględnić, że starasz się o miejsce w tym konkretnym mieście, bo ja nie zauważyłam.Prosze o odp , bo się trochę martwię
Awatar użytkownika
marzenka
Posty: 150
Rejestracja: 27 lip 2008, o 03:09

Re: Zabrze a Katowice - różnice

Post autor: marzenka »

dzoners pisze:Ceny moze nie są takie koszmarne, ale sam fakt, że w Krakowie sa tańsze jest dziwny
Akademiki są drogie, bo uczelnia ma długi wielkie - my jak walczyliśmy w zeszłym roku, żeby nam nie podwyższali cen za akademiki w czasie semestru, bo to nie fair, to od panie rektor usłyszeliśmy, że jako akademik na Rokitnicy zadłużamy uczelnię na 2 miliony złotych. A generalnie warunki co do cen są w ogóle nieadekwatne, bo ni ma nawet plastikowych okien w pokojach i problem jest, żeby żarówkę wymienili jak się spali No ale o akademikach w Zabrzu temat już jest

W ogóle to afera na uczelni jest, bo długi są spore, co je jeszcze (o zmarłych źle się nie mówi, ale to fakty są) profesor Religa narobił, Niektóre szpitale w Katowicach nie mają kasy na leki dla pacjentów a ani nawet na środki opatrunkowe. No i w ogóle chcą połączyć katowicką klinikę okulistyki - a to jest szpital, który jest chlubą uczelni i najwięcej kasy z tego szpitala uczelnia dostaje - z kliniką laryngologii daje się, która generuje same długi. Wie średnio ciekawie. A w Katowicach mówi się otwarcie ponoć, o likwidacji w niedługim czasie zabrzańskiego wydziału lekarskiego.
dzoners pisze:PS w Zabrzu sa też inne akademiki, nie tylko koło uczelni, także dobrze sprawdźcie, który będziecie wybierać w razie czego!
Ludzie z pierwszego roku w 99,9% dostają akademik na Rokitnicy
dzoners pisze:Jesli chcecie dochodzić pieszo na zajęcia to albo akademiki, albo mieszkania na osiedlu Helenka, z innych miejsc trzeba będzie dojeżdżać.
z Rokitnicy też można pieszo chodzić
sylwiajola pisze:A może podczas rejestracji na str trzeba było uwzględnić, że starasz się o miejsce w tym
Tak. Podczas rejestracji wybierasz na który wydział chcesz kandydować
fenantrolina
Posty: 17
Rejestracja: 16 cze 2009, o 11:52

Re: Zabrze a Katowice - różnice

Post autor: fenantrolina »

marzenka pisze: A w Katowicach mówi się otwarcie ponoć, o likwidacji w niedługim czasie zabrzańskiego wydziału lekarskiego.
Mam nadzieję, że ten niedługi czas to nie najbliższe kilka lat
hypnos
Posty: 104
Rejestracja: 6 lip 2009, o 12:45

Re: Zabrze a Katowice - różnice

Post autor: hypnos »

przydałoby się, bo nie mam zamiaru zacząć w Zabrzu a skończyć w Kato
godivablues
Posty: 416
Rejestracja: 4 sie 2008, o 11:15

Re: Zabrze a Katowice - różnice

Post autor: godivablues »

z tego co się orientuję w Zabrzu anatomię robi się 3 semestry, a w Katowicach 2 semestry (jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi). sama miałam te nieprzyjemność studiowania (na szczęscie jeden semestr) w Katowicach, nie chcę nikogo straszyć, ale ludzie, jeśli macie wybór, mozliwość przeniesienia się, cokolwiek, wynoście się do Zabrza. tam jest inna atmosfera, inne podejście do studenta. i nie pisze tego rozgoryczona imprezowiczka która wyleciała po semestrze, odeszłam sama bo miałam dość tego co się tam działo, nie tylko traktowania jak najgorszą szmatę. rok temu nie wierzyłam opiniom z forum, i sama niestety sprawdziłam to wszystko na własnej skórze. a Katowice i Zabrze dobrze podsumował mój kolega z roku: Katowice to Mordor, a Zabrze to Moria. my w Katowicach jesteśmy materiałem na orki.
olgaaaa
Posty: 40
Rejestracja: 24 lip 2009, o 07:54

Re: Zabrze a Katowice - różnice

Post autor: olgaaaa »

Mądry Polak po szkodzie.
Sama słyszałam złe opinie o ŚUMie od znajomych, ale stwierdziłam, że to, że mam uczelnie 10 min.piechotką jest ważniejsze. Dlatego ostrzegam teraz wszystkich, że nie jest!
Moja koleżanka też mnie w tamtym roku nie posłuchała, poszła tutaj, choć mogła się wszędzie dostać i oczywiście to się na niej zemściło i wyleciała.
godivablues a Ty próbujesz do Zabrza w tym roku?
godivablues
Posty: 416
Rejestracja: 4 sie 2008, o 11:15

Re: Zabrze a Katowice - różnice

Post autor: godivablues »

olga , chcę się trzymać jak najdalej ŚUMu, dlatego nie składałam nawet do Zabrza. na razie papiery mam w Białymstoku, czekam na Lublin i Gdańsk, choć Białystok przekonuje mnie do siebie każdego dnia. co do sytuacji Twojej koleżanki, miałam podobnie. dostałabym się wszędzie, wybrałam Katowice (do dzisiaj nie wiem tak naprawdę dlaczego) nie słuchając ostrzeżeń. zapłaciłam za swoją głupotę . a Ty jesteś nadal w Katowicach czy gdzieś indziej?
kasq5
Posty: 101
Rejestracja: 17 kwie 2009, o 21:46

Re: Zabrze a Katowice - różnice

Post autor: kasq5 »

czyli w zabrzu nie ma takiej tragedi mam znajoma w zabrzu i nie narzeka jakos strasznie,tyle że trzeba sie uczyc no ale to mysle ze wszedzie
godivablues
Posty: 416
Rejestracja: 4 sie 2008, o 11:15

Re: Zabrze a Katowice - różnice

Post autor: godivablues »

kasq5, zapieprz jest wszędzie, Katowice od innych uczelni różnią się tym, że zapieprzasz i nic z tego nie masz, bo i tak możesz nie zaliczyć
kasq5
Posty: 101
Rejestracja: 17 kwie 2009, o 21:46

Re: Zabrze a Katowice - różnice

Post autor: kasq5 »

powiedz mi tylko że w zabrzu tak nie jest.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości