Studia niestacjonarne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
voyteck
Posty: 108
Rejestracja: 1 lis 2007, o 19:14

CMUJ lekarski niestacjonarne?

Post autor: voyteck »

Witam! Może najpierw pochwalę się jak słabo poszła mi matura:

biologia r. - 78%p
chemia r. - 63%p
fizyka r. - 65%p

SUMA - 206pkt.

jak myślicie czy z takimi wynikami dostanę się na lekarski na CMUJ na niestacjonarne? Po roku bym się chciał przepisać na stacjonarne.

Bo na stacjonarne to chyba raczej nigdzie się nie dostanę?

pozdrawiam
charlotte
Posty: 143
Rejestracja: 6 sty 2008, o 14:32

Re: Studia niestacjonarne

Post autor: charlotte »

Możesz próbować, z tego co wiem próg na niestacjonarne jest koło 200.
Z przepisaniem też sie zastanów, w gre wchodzi (chyba) poprawa matury, pomysl czy zdołasz poprawić ją i jednocześnie studiować? Choc moim zdaniem wszystko jest możliwe, troche samozaparcia i zdołasz zrobić wszystko.
voyteck
Posty: 108
Rejestracja: 1 lis 2007, o 19:14

Re: Studia niestacjonarne

Post autor: voyteck »

z tego co czytalem aby się przepisać trzeba zaliczyć wszystkie egz. na niektórych uczelniach wymagana jest średnia ocen powyżej 4.5, jak się nie spełni tych warunków to można się przepisać ale na I rok stacjonarnych. czy ktoś to potwierdzi?
gosiaczek;)
Posty: 456
Rejestracja: 21 maja 2008, o 08:54

Re: Studia niestacjonarne

Post autor: gosiaczek;) »

Konieczna jest poprawa matury. Jeśli w kolejnej rekrutacji dostaniesz się bez problemu to wskakujesz na drugi rok. Sporo osób tak robi i niektórym się udaje.
Marcin_09
Posty: 41
Rejestracja: 1 lip 2009, o 18:34

Studia niestacjonarne

Post autor: Marcin_09 »

Witam, jaki był limit punktowy na studia niestacjonarne w 2008 i 2007 roku na kierunku lekarskim i czy za wszystkie (12 semestrow) trzeba placic ?

Oraz mam jeszcze jedno pytanie na CMUJ w przyszlym roku bedzie sie liczyc biologia chemia R oraz matma P, jezeli juz zdawalem mature to nie mam szans zdawac matmy podstawowej (jezeli sie nie myle bo nie moge zmienic juz kierunku obowiazkowego) czyli w takim razie juz nie mam szansy dostac sie na ten kierunek ?

Pozdrawiam.

[ Dodano: |6 Lip 2009|, o 10:16 ]
Nikt nic nie napisz /
voyteck
Posty: 108
Rejestracja: 1 lis 2007, o 19:14

Re: Studia niestacjonarne

Post autor: voyteck »

to nie wiem co mi się bardziej opłaca. nie jestem pewien czy dam radę aż tak dobrze ją poprawić. nie chciałbym już pisać biologii. nie wiem, czy nie lepiej by było poprawić chemię i przepisać się na inną uczelnię, gdzie wymagana jest biologia i chemia o ile sie można tak przepisać.
mentos13
Posty: 16
Rejestracja: 6 lip 2009, o 16:58

Re: Studia niestacjonarne

Post autor: mentos13 »

Nie mam pewności ale:

w 2007 prawdopodobnie : 178
w 2008 prawdopodobnie : 193 lub 191

Jeśli chodzi o płatności :

Z tego co wiem:
- pierwsze 3 lata : 9000 zł za semestr
- kolejne 3 lata 7500 tys. zł za semestr

Myślę ze w tej kwestii najlepiej byłoby się zapytać w dziekanacie.

Jeśli chodzi o matematyke w przyszłym roku :

Na podstawie wyników nowej matury 2010 lub matury międzynarodowej (IB) przyjmowani będą kandydaci, którzy w ramach egzaminu maturalnego zdawali egzamin z zakresu biologii i chemii na poziomie rozszerzonym oraz matematyki na poziomie podstawowym.

Kandydaci legitymujący się nową maturą 2002 – 2009", którzy w ramach egzaminu maturalnego zdawali egzamin z zakresu biologii, chemii i fizyki i astronomii na poziomie rozszerzonym, przyjmowani będą na podstawie wyników egzaminu maturalnego z zakresu biologii, chemii oraz fizyki i astronomii na poziomie rozszerzonym.

Wszystko zależy od tego w którym roku i jakie przedmioty zdawałeś.
Mam nadzieje ze moja odpowiedz jest wyczerpująca.
pozdrawiam i zycze powodzenia przy rekrutacjii.
Marcin_09
Posty: 41
Rejestracja: 1 lip 2009, o 18:34

Re: Studia niestacjonarne

Post autor: Marcin_09 »

Dzieki za odpowiedz.

pozdrawiam.
voyteck
Posty: 108
Rejestracja: 1 lis 2007, o 19:14

Re: Studia niestacjonarne

Post autor: voyteck »

a czy nie wie ktoś jakie były na 100% te progi na lekarski niestacjonarny? mam 206p i nie mogłem znaleźć na necie nigdzie, a bardzo mi zależy, żeby się tam dostać. jakie mam szanse? i tam też jest tak, że jest pierwsza lista, potem próg spada? myślicie, że dostanę się z pierwszej listy? bo chciałbym to mieć z głowy i jechać na wakacje.
Awatar użytkownika
hibiscus
Posty: 73
Rejestracja: 5 cze 2009, o 19:08

Re: Studia niestacjonarne

Post autor: hibiscus »

Gdzieś czytałam, że rok temu próg na niestacjonarne to było 201.
Ja myślę, że się dostaniesz, zwłaszcza, że w tym roku zwiększyli liczbę miejsc do 70.
voyteck
Posty: 108
Rejestracja: 1 lis 2007, o 19:14

Re: Studia niestacjonarne

Post autor: voyteck »

a jeśli się dostanę. to nie będę jakoś gorzej traktowany, że jestem na płatnych?
mentos13
Posty: 16
Rejestracja: 6 lip 2009, o 16:58

Re: Studia niestacjonarne

Post autor: mentos13 »

Zeszłoroczny próg punktowy wyniół ostatecznie 193 pkt, pierwszy był 201
Voyteck dostaniesz sie na bank. nigdy nie było w krk powyzej 206 na platne .
Ja uwazam ze skałdaj w ciemno jak chcesz isc na niestacjonarne .

A tak apropo . nikt nie przewidzi tego jaki bedzie prog bo z tymi platnymi co roku jest inaczej. Próg moze wyniesc 200 a moze wyniesc równiez 180. moze tez byc 220. Zalezy z jakimi wynikami ludzie sie zarejstrują
Ja twierdze ze Twoje 206 powinno wystarczyc spokojnie .

Jak sie dostaniesz to sie przekonasz jak bedziesz traktowany bo kto to moze wiedziec jak traktuja studentów niestacjonarnych. Nieoficjalnie słyszałem ze wszyscy sa traktowani równo ale jak jest naprawde nie wiadomo.

Poza tym jak chcesz wyjechac na wakacje to mozesz załatwic sobie pełnomocnictwo i ktos złozy za Ciebie papiery jak sie dostaniesz Kosztuje to ok 30 zł.

Pozdrawiam i zycze powodzenia w rekrutacji.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2009, o 23:31 przez mentos13, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hibiscus
Posty: 73
Rejestracja: 5 cze 2009, o 19:08

Re: Studia niestacjonarne

Post autor: hibiscus »

voyteck pisze:a jeśli się dostanę. to nie będę jakoś gorzej traktowany, że jestem na płatnych?
Przez kogo? W grupie będziesz miał samych ludzi z niestacjonarnych, a dla tych z grup stacjonarnych nie sądzę, żeby miało to większe znaczenie
Poza tym może być to dla Ciebie dość duża motywacja do nauki, zwłaszcza jeżeli masz w planach przeniesienie po pierwszym roku na stacjonarne.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości