Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Solange
Posty: 25
Rejestracja: 2 lip 2009, o 07:49

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: Solange »

też tak myślę ze do 170 maximum będą przyjmować
kira
Posty: 121
Rejestracja: 10 lip 2008, o 13:42

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: kira »

doktorka, osoba mająca 1000 nr na liście w Gdańsku ma 167, zakładając że 4/5 osób zdających 2 przedmioty zakwalifikowała się tam (jak większość na 3-5 uczelni), oraz pomijając fakt, że część wybierze lek-dent, farmę, albo i inne studia, te 1000 na jakiś uczelniach się zakwalifikuje(5*200 miejsc), czyli próg ok 167-170, a może inny ale analizuje te dane od rana i taki wynik mi wychodzi, jedyne co może mi popsuć wyliczankę, to b.wysoki progi tam gdzie są 3 przedmioty, i wtedy osoby z wysokimi wynikami chcące tam iść, a które się nie dostały, wskoczą na miejsca tam gdzie są wymagane tylko biologia i chemia. (mało prawdopodobne bo łódź ma b. podobne jak w zeszłym roku). czyli podsumowując na uczelnie:
sum 167 +/- 3 pkt
lublin, białystok 170 +/- 3 pkt
poznań, gdańsk 175 +/- 5 pkt (tu chyba najgorzej wycenić progi, bo może się zdarzyć, że progi spadną niewiele w porównaniu do obecnych, ponieważ uczelnie są uważane za bardziej prestiżowe i miażdżąca większość zawiezie papiery)

ale to są tylko moje gdybania, również może się zdarzyć że progi będą 160 lub 178.
Grzechu900
Posty: 9
Rejestracja: 12 maja 2009, o 22:22

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: Grzechu900 »

Na UP na weterynarii jestem na 51 pozycji na liscie rezerwowych, uważacie że to realna szansa się dostać? Jest mało miejsc - 138, do tego mało uczelni, sięgam opinii ekspertów:)
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: shisha pangma »

wroclaw lek 263 stoma 260
kira
Posty: 121
Rejestracja: 10 lip 2008, o 13:42

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: kira »

shisha pangma, hehe pięknie. a mam jeszcze takie pytanie czy do lbl, kato czy gdanska, nic nie trzeba wysyłać jakiś odwołań, czy dokumentów do czasu zakwalifikowania
Awatar użytkownika
Mimson
Posty: 135
Rejestracja: 8 cze 2009, o 11:19

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: Mimson »

nie wiem jak do katowic ale do lublina i gdanśka nie trzeba
misiaqd
Posty: 340
Rejestracja: 14 sie 2008, o 12:15

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: misiaqd »

ja bym chciała się dostać z pierwszej listy, bo chce na wakacje wyjechać)
Awatar użytkownika
Mimson
Posty: 135
Rejestracja: 8 cze 2009, o 11:19

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: Mimson »

hehe, a kto by nie chciał
misiaqd
Posty: 340
Rejestracja: 14 sie 2008, o 12:15

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: misiaqd »

nooo. kurczę, narazie 1:0 dla mnie. zobaczymy w piątek. Poznan moze dowalić bardziej niz Białystok.
wilma
Posty: 116
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:46

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: wilma »

Grzechu900 pisze:Na UP na weterynarii jestem na 51 pozycji na liscie rezerwowych, uważacie że to realna szansa się dostać? Jest mało miejsc - 138, do tego mało uczelni, sięgam opinii ekspertów:)
Dostaniesz sie. z weta jest tak ze jako ze jest mało uczelni to wszyscy desperaci, którzy chca isc na wete (bo jak znam, to chca isc TYLKO na wete) składaja na wszystkie mozliwe uczelnie i robi sie sztuczny tłok. dostaniesz sie nie martw sie
jankes_medyk
Posty: 213
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 23:04

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: jankes_medyk »

w poznaniu na bank bedzie najwyzszy prog sposrod tych wszystkich uczelni z biologia i chemia - najmniej osob zrezygnuje, wiekszosc traktuje pozek jako swoj priorytet.takze jutro zobaczymy
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: dzoners »

jankes_medyk, a tak na serio, czy Poznań jest na prawdę najlepszą opcją (z tych uczelni z bio i chem) ?
qartka
Posty: 267
Rejestracja: 16 paź 2007, o 12:44

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: qartka »

moreno pisze:qartka, 15pkt po pierwszej liście to przy 3 przedmiotach a przy 2 przedmiotach to o 2-4pkt.
chodzilo mi o listy z 3 przedmiotami.
ale wiesz. w tamtym roku prawie wszystkie uczelnie daly listy w jednakowym terminie (jeden tydzien)
teraz jest to bardzo rozstrzelone.
Warszawa, Uj, Kato. jeszcze nie daly.
powiem tak - moim zdaniem dopiero 3-4 lista (a takie na uczelniach beda), bo wszystko do 30 wrzesnia sie jeszcze bedzie zmienialo. a progi - tak jak w zeszlym roku spadna o okolo 20 pkt (przy 3 -ech przedmiotach)
Poza tym - w tamtym roku na 2 kiedunki - lek i stome (ewentualnie woj-lek w Łodzi) - mozna było skladac tylko w Łodzi (i chyba Krk). teraz wszedzie mozna skladac na 2. stad takie wysokie progi.

ja osobiscie jezeli sie nie dostane w tym roku to nie robie histerii, spokojnie koncze fizjo i robie sobie licencjata mature poprawie - a co mi tam.
ale jak stwierdzili moi znajomi z leku. jak sie kladzie na czyms kreske, to potem mozna miec dylemat. (bo a nóż się dostanę.)

ale trzymam za Was kciuki. i mysle, ze ludzie ktorzy maja 220 (z 3 -ech przedmiotow ) i 160-165 (z 2-och) maja bardzo relane szanse na dostanie sie. tylko trzeba czekac. (nawet do wrzesnia)
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości