Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
wilma
Posty: 116
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:46

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: wilma »

qartka pisze:
moreno pisze:qartka, 15pkt po pierwszej liście to przy 3 przedmiotach a przy 2 przedmiotach to o 2-4pkt.
chodzilo mi o listy z 3 przedmiotami.
ale wiesz. w tamtym roku prawie wszystkie uczelnie daly listy w jednakowym terminie (jeden tydzien)
teraz jest to bardzo rozstrzelone.
Warszawa, Uj, Kato. jeszcze nie daly.
powiem tak - moim zdaniem dopiero 3-4 lista (a takie na uczelniach beda), bo wszystko do 30 wrzesnia sie jeszcze bedzie zmienialo. a progi - tak jak w zeszlym roku spadna o okolo 20 pkt (przy 3 -ech przedmiotach)
Poza tym - w tamtym roku na 2 kiedunki - lek i stome (ewentualnie woj-lek w Łodzi) - mozna było skladac tylko w Łodzi (i chyba Krk). teraz wszedzie mozna skladac na 2. stad takie wysokie progi.

ja osobiscie jezeli sie nie dostane w tym roku to nie robie histerii, spokojnie koncze fizjo i robie sobie licencjata mature poprawie - a co mi tam.
ale jak stwierdzili moi znajomi z leku. jak sie kladzie na czyms kreske, to potem mozna miec dylemat. (bo a nóż się dostanę.)

ale trzymam za Was kciuki. i mysle, ze ludzie ktorzy maja 220 (z 3 -ech przedmiotow ) i 160-165 (z 2-och) maja bardzo relane szanse na dostanie sie. tylko trzeba czekac. (nawet do wrzesnia)
bez kitu progi są naprawde sztuczne. Pamietam jak rok temu w Lublinie pierwszy był 252 i ja z moimi 244 nawet nie pokwapiłam się, żeby sprawdzic czy dostałam sie z II rekrutacji bo nigdy bym nie pomyslała, żeby próg spadł o 8 punktów za pierwszym razem. I jakie było moje zdziwienie kiedy 2 dni przed koncowym terminem składania dokumentów kolezanka mi napisała, ze sie dostałam, bo próg spadł do 241ltlol2, a ja w dzikiej puszczy nad jezioremlthahaha Ile był w koncu koncowy? z 230 wiec spadł o całe 22 punkty. gorzej juz było z Wawa gdzie spadł chyba o niecałe 10.

Ktoś się jeszcze pytał o ten Poznan. niby wielki prestiz, ale podobno tylko takie gadanie, a naprawde jest syf. ale tak mowili studenci co sie tam uczą.
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: dzoners »

Oczywiście, że progi są sztuczne!
Sam blokuję miejsce na kilku uczelniach, bo nie wiedziałem ile będę mieć punktów z matury i myślę, że jest masa takich osób.
kladiaa
Posty: 78
Rejestracja: 15 kwie 2009, o 20:15

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: kladiaa »

To jest bez sensu, bo wiele osób już się dostało w kilka miejsc i wiedzą gdzie chcą iść a niepotrzebnie blokują miejsca. Szkoda że takie osoby nie mogą już teraz zrezygnować np usunąć swoje podanie przez internet. Ułatwiło by to sprawę, progi szybciej by się obnizyły.
Smoła
Posty: 127
Rejestracja: 8 cze 2009, o 13:22

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: Smoła »

Może i spadną, ale to, że progi i tak są wyższe nie ulega wątpliwości. I osoby mające mniej niż 170 będą miały problem, żeby się dostać. Nawet we wrześniu.
Asillith
Posty: 751
Rejestracja: 12 lip 2008, o 18:58

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: Asillith »

szczecin lekarski 255
Awatar użytkownika
Wendy
Posty: 430
Rejestracja: 15 maja 2008, o 16:39

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: Wendy »

Szczecin lek-dent-240
req
Posty: 52
Rejestracja: 8 lip 2008, o 20:11

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: req »

Smo&#x142a pisze:Może i spadną, ale to, że progi i tak są wyższe nie ulega wątpliwości. I osoby mające mniej niż 170 będą miały problem, żeby się dostać. Nawet we wrześniu.
nie strasz, bo nigdy nic nie wiadomo.jest większy młyn niż w zeszłym roku.
foxy_
Posty: 230
Rejestracja: 8 maja 2009, o 22:56

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: foxy_ »

W Szczecinie progi dużo spadną, bo ludzie chyba raczej traktują tę opcję jako zapasowa. Ja zwalniam swoje miejsce na 100% i myślę, że większość przyjętych z 1. listy tak zrobi. Więc osoby z 230 mają IMO jeszcze niezłe szanse na dostanie się. Powiem Wam, że mnie ten próg nawet nie przeraził, spodziewałam się większego szaleństwa Ale pewnie chodzi o to, że Szczecin zamknął rejestracje na początku czerwca i może wiele osób po prostu nie zdążyło się zarejestrować.
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: formica »

Nie wiem dlaczego, ale w porównaniu z Wrocławiem różnica jest kolosalna A Szczecin jeszcze brał podstawową fizykę. Nie wiem skąd taka moda na Wrocław w tym roku
mn
Posty: 11
Rejestracja: 20 mar 2009, o 14:25

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: mn »

Spytam z ciekawości, bo nie orientuję się, które uczelnie brały podstawową fizykę, a które rozszerzoną na lekarski i stomatologię w tym roku?
foxy_
Posty: 230
Rejestracja: 8 maja 2009, o 22:56

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: foxy_ »

Myślę, że nie jest raczej uważany za miasto studenckie, dodatkowo jest na północno-zachodnim krańcu Polski, czyli dla wielu ludzi to po prostu daleko. A jeszcze wcześnie zamknęli rektutację i na lekarski jest tylko jakieś 1300 osób.

formica, a Ty na jakie miasto się decydujesz?
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: formica »

Rozszerzoną chyba tylko Wrocław, Kraków i Łódź. Podstawową Wawa i Szczecin i może jeszcze jakaś, o której ni nie wiem
Smoła
Posty: 127
Rejestracja: 8 cze 2009, o 13:22

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: Smoła »

req pisze:
Smo&#x142a pisze:Może i spadną, ale to, że progi i tak są wyższe nie ulega wątpliwości. I osoby mające mniej niż 170 będą miały problem, żeby się dostać. Nawet we wrześniu.
nie strasz, bo nigdy nic nie wiadomo.jest większy młyn niż w zeszłym roku.
Ja nie straszę po prostu widać. Progi na pewno spadną, bo ludzie poskładali na parę uczelni. Ale czy w tamtym roku nie było tak samo? Tylko rok temu progi otwarcia były niższe o ok. 8 pkt na 2 przedmioty, i 16-18 na 3 progi po prostu w tym roku wzrosły, więc wątpię, żeby było możliwe, aby dostać się z 160/200 i 225-220/300 tak jak było to rok temu
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości