Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
req
Posty: 52
Rejestracja: 8 lip 2008, o 20:11

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: req »

formica pisze:Nie wiem dlaczego, ale w porównaniu z Wrocławiem różnica jest kolosalna A Szczecin jeszcze brał podstawową fizykę. Nie wiem skąd taka moda na Wrocław w tym roku
»

taka moda, że w zeszłym roku prog we Wrocku był w miarę normalny, poza tym fajne miasto popularne wśród studentów i dobry Uniwerek Medyczny.dużo plusów, dlatego myślę, że dużo ludzi tam składało.ale spokojnie wszystko się ładnie zacznie obniżać po II i III listach
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: formica »

foxy_, No ja się dostałam do Wrocławia. Waham się trochę jeszcze pomiędzy Poznaniem bo tam mi dają stypendium 1200zł
Ale chyba jednak Wrocław bo tu mieszkam
A Ty gdzie się wybierasz?
papis
Posty: 130
Rejestracja: 8 lip 2009, o 16:08

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: papis »

Zwracam się między innymi do SMOŁY. Czyli jesteś pewna/y że kandydat mający 175 pkt. może być spokojny o miejsce w Białymstoku Bardzo proszę o twoją opinie na ten temat
req
Posty: 52
Rejestracja: 8 lip 2008, o 20:11

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: req »

Smo&#x142a pisze:Ja nie straszę po prostu widać. Progi na pewno spadną, bo ludzie poskładali na parę uczelni. Ale czy w tamtym roku nie było tak samo? Tylko rok temu progi otwarcia były niższe o ok. 8 pkt na 2 przedmioty, i 16-18 na 3 progi po prostu w tym roku wzrosły, więc wątpię, żeby było możliwe, aby dostać się z 160/200 i 225-220/300 tak jak było to rok temu
nie mówie nie.możliwa jest taka sytuacja jaką przedstawiasz.mysle także że osoby mające w granicach 220 pkt bedą miały szanse za rok.bo nie oszukujmy siematura w tym roku była prosta, za rok nie dadzą np takiej biologi, zresztą zauważyłem że co 2 lata jest prosta biologia (w moim odczuciu) ).no ale pożyjemy zobaczymy.
foxy_
Posty: 230
Rejestracja: 8 maja 2009, o 22:56

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: foxy_ »

formica, mam właśnie straszny dylemat czy iść do Wrocławia, czy do Wawy (bo zakładam, że też mnie przyjmą, jak nie z pierwszej to późniejszej listy). Słyszę tyle dobrych opinii o Wrocławiu, że już mam mętlik w głowie - mimo wcześniejszej chęci studiowania w stolicy. I nawet nie wiem, pod jakim kątem mam wybrać uczelnie, a pasuje się już zdecydować

Na Twoim miejscu też miałabym problem, bo 1200 zł piechotą nie chodzi, a przynajmniej nie w mojej okolicy
Smoła
Posty: 127
Rejestracja: 8 cze 2009, o 13:22

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: Smoła »

papis pisze:Zwracam się między innymi do SMOŁY. Czyli jesteś pewna/y że kandydat mający 175 pkt. może być spokojny o miejsce w Białymstoku Bardzo proszę o twoją opinie na ten temat
Nie jestem wyrocznią. Ale moim zdaniem spokojnie. Na III albo IV liście
papis
Posty: 130
Rejestracja: 8 lip 2009, o 16:08

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: papis »

A ktoś wie ile tak może być max list rankingowych na uczelniach med?
Kropka
Posty: 76
Rejestracja: 18 lis 2007, o 17:28

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: Kropka »

formica a co to za stypendium? ja tez chce
Solange
Posty: 25
Rejestracja: 2 lip 2009, o 07:49

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: Solange »

papis, oj różnie zależy wszystko ile osób i kiedy się wycofa średnio jest po 6 list ostatnie osoby dostają się we wrześniu. Zresztą ja podobnie jak Ty mam 175 i liczę na Gdańsk w IV liście.
qartka
Posty: 267
Rejestracja: 16 paź 2007, o 12:44

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: qartka »

W Szczecinie i Bydgoszczy 2 lata tamu bylo ponad 10 list.
co 1-2 tygodznie wszystko uaktualniaja.
jankes_medyk
Posty: 213
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 23:04

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: jankes_medyk »

dzoners pisze:jankes_medyk, a tak na serio, czy Poznań jest na prawdę najlepszą opcją (z tych uczelni z bio i chem) ?
w zyciu nie posunalbym sie do stwierdzenia,ze poznan jest najlepsza opcja.nie wiem skad sie bierze co cale szalenstwo na jego punkcie i liczba chetnych na miejsce, ktora jest zatrwazajaca.ten caly ranking na ktorym UMP zajelo 1miejsce o NICZYM nie swiadczy - wcale tak rozowo tu nie jest /
papis
Posty: 130
Rejestracja: 8 lip 2009, o 16:08

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: papis »

Solange, Mam nadzieję że może ty się lepiej orientujesz. Wierzysz że możesz dostać się do Gdańska. Ja tam jestem koło 480 miejsca i aż tylu ludzi może się wycofać Myślę że 175 powinno spokojnie starczyć. Jaka jest twoja opinia
Solange
Posty: 25
Rejestracja: 2 lip 2009, o 07:49

Re: Progi punktowe: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny '09

Post autor: Solange »

papis, z jednej strony progi zwykle spadają o te 10 pkt, czyli to powinno wystarczyć z drugiej strony rzeczywiście ja jestem na ok 460 m-cu to rzeczywiście dużo, ale jak słyszałam od studentów w kolejnych listach przesuwasz się o naprawdę dużo miejsc w górę. Trudno powiedzieć ilu ludzi zrezygnuje z Gdańska, trudno tu szacować itp, ale pomyśl o tej masie ludzi która jest za Tobą. Niektórzy maja 800 m-ce a maja nadzieje. Jak na razie ja jestem na farmacji i dobrze mi z tym ja radze czekać, ciekawe jak spadnie próg na 2 liście wtedy lepiej można ocenić swoje szanse.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości