próg 2009

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: próg 2009

Post autor: Medycyna Lwów »

Bereta pisze:Ta odległość pozwoliłaby mi na uwolnienie się od rodziców (mam dość ich opieki!).
jeszcze zatęsknisz do tej opieki, zwłaszcza jak dosięgnie Cię peirwszy kryzys na studiach. Odległość jest b.ważna i ciesz że w ogóle będziesz mogła studiować wymarzony kierunek.
Awatar użytkownika
Bereta
Posty: 33
Rejestracja: 4 lip 2009, o 22:12

Re: próg 2009

Post autor: Bereta »

Kryzys finansowy

Moi rodzice (w szczególności mama) są specyficzni. Ich opieka nie jest typową opieką. To raczej nadopiekuńczość, która na serio jest nie do zniesienia.
Wiem, że będąc blisko domu mogę się spodziewać częstych przyjazdów mamy, bo z Bydgoszczą mamy dogodne połączenie komunikacyjne. A do Wrocka nie jest tak łatwo dotrzeć z mojej prowincji.
Ramone
Posty: 216
Rejestracja: 27 mar 2007, o 19:53

Re: próg 2009

Post autor: Ramone »

Chodzi raczej o wsparcie mi się wydaje.
Wydaje mi się ,ze nie jest za fajnie gdy nagle znajdujesz się w obcym mieście ,daleko od domu bez nikogo znajomego ,ale to tylko moje zdanie.
Dlatego też mnie interesowały tylko studia w moim mieście bez względu jaki jest poziom uczelni.
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: próg 2009

Post autor: shisha pangma »

Ranger pisze:Przez czas studiów i tak zobaczysz tylko obiekty uczelniane, własny pokój, książki i ewentualną stołówkę.
kto Ci czegoś takiego naopowiadał - większość ludzi normalnie chodzi na imprezy, spotyka się z ludźmi w ciągu roku i wcale nie oznacza to zawalania studiów - grunt to dobra organizacja czasu. Od samego siedzenia w książkach można by oszaleć.
Ranger pisze:Wymarzony? Zwykły. Miasto jak miasto.
Historie o nim są przesadzone, a sam Wrocław jest przereklamowany.
Jest przereklamowany to fakt, ale dla kogoś mógł być wymarzony z powodów zupełnie innych niż miasto samo w sobie
Awatar użytkownika
Bereta
Posty: 33
Rejestracja: 4 lip 2009, o 22:12

Re: próg 2009

Post autor: Bereta »

218 osób przyjętych na lekarski i 2 wolne miejsca. Jeszcze gdyby tak 8 osób wycofało swoje papiery w sierpniu.
holly golightly
Posty: 44
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:05

Re: próg 2009

Post autor: holly golightly »

Czekajcie jak to jest :skoro limit przyjęć wynosi 220 miejsc , a papiery złożyło tylko 218(2 wolne miejsca),czy oznacza to że muszą przyjąć wszystkie osoby które miały o jeden punkt mniej w stosunku do ostatniego progu? Z tego co wiem o przyjęciu do Wrocka nie decyduje ostatecznie ilość punktu z danego przedmiotu,jeśli dwie osoby będą miały taką samą ilość punktów. Sorry za tą zawiłość wypowiedzi ,ale czy ktoś z was mógłby mnie oświecić?
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: próg 2009

Post autor: shisha pangma »

Pytanie, ile jest osób z liczbą punktów tuż pod progiem (liczyłam to, ale nie pamiętam), bo jeśli np. 30 to wtedy o 28 zostałby przekroczony limit przyjęć. Na pewno istnieje jakaś magiczna liczba, określająca maksymalne przekroczenie.
holly golightly
Posty: 44
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:05

Re: próg 2009

Post autor: holly golightly »

pod kreską z 247 punktami jest 20 osob(czyli 18 ponad limit jest)

w sumie w warunkach rekrutacji jest napisane:

W przypadku uzyskania przez kilku kandydatów najmniejszej liczby punktów, uprawniającej do przyjęcia na określony kierunek studiów, WSZYSTKIE te osoby zostaną przyjęte na l rok studiów, nawet wtedy, gdyby limit przyjęć ustalony przez Ministerstwo Zdrowia został przekroczony

ale staram się jeszcze bardziej upewnić
ko_ko
Posty: 59
Rejestracja: 8 lip 2009, o 08:45

Re: próg 2009

Post autor: ko_ko »

przyjmą 240 na rok to zrobią porządny odsiew w pierwszym semestrze i będzie cacy
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: próg 2009

Post autor: shisha pangma »

Jak jest 20 to pewnie przyjmą wszystkich, bo różnica 18 osób nie jest porażająca, zresztą będą brali pod uwagę, że na pewno przynajmniej połowa nie potwierdzi chęci studiowania (we wrześniu mnóstwo ludzi ma pozałatwiane akademiki, mieszkania itp. w innych miastach i papiery składają głównie wrocławianie i ci, którzy mieli studiować inny kierunek we wrocławiu). Z tym, że zaznaczam - to moje domysły:)
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: próg 2009

Post autor: Grzybu123 »

Ihmo zrobią tak jak w innych miejscach : przyjmą jeśli niedobór miejsc będzie mniejszy, iż teoretyczny nadmiar. Jeśli nikt nie wycofa papierów, to rozpatrzą 2 odwołania, albo przyjmą 2 osoby z wymiany z innych uczelni. Skoro jest 20 osób, a są dwa wolne miejsca to wymażona liczba osób, które muszą iść gdzie indziej to 9 osób (wtedy będzie albo 11 ponad limit, albo 12 wolnych miejsc).

Pozdrawiam i oczywiście życzę powodzenia
szlauf
Posty: 18
Rejestracja: 9 sie 2009, o 13:59

Re: próg 2009

Post autor: szlauf »

na stomatologie tutejszą to bym na pewno nie poszedł wyzej sraj* nia dup* mają.

siostra idzie na 3 rok i klnie przeokropnie, a z przenosinami na lek, albo na inna uczelnie to wcale nie takie proste
misiek666
Posty: 6
Rejestracja: 26 kwie 2009, o 18:01

Re: próg 2009

Post autor: misiek666 »

zasady przenosin na lekarski są określone
moja koleżanka tez idzie na 3 rok stomy i twierdzi ze jest super, tylko że ona w życiu nie chciała na lekarski i wybrała stomatologię swaidomie, a nie w zamian. . Jak widać ile ludzi tyle opinii. A swoją drogą Wrocław LDEP zdaje najlepiej więc nie jest chyba tak źle
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości