ocena z w-f'u potrzebna aby dostać się na medycynę?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
jagoda*
Posty: 43
Rejestracja: 1 cze 2009, o 10:48

ocena z w-f'u potrzebna aby dostać się na medycynę?

Post autor: jagoda* »

Do końca liceum mogę się pożegnać z wfem chociaż bardzo nad tym ubolewam]
Dyrektor mojego liceum powiedział mi, że niektóre akademie medyczne wymagają od kandydatów zaliczenia z wfu w liceum.
Czy to prawda?

Może gdzieś jest to opisane ale szukałam i nie znalazłam, a w dodatku forum chodzi tak wolno jak kot bez nóg
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: ocena z w-f'u potrzebna aby dostać się na medycynę?

Post autor: formica »

niemożliwe Moja kole nie ćwiczyła w 3 LO i dostała się na fizjoterapię na AWF więc jak tam nie była potrzebna to nigdzie nie jest.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: ocena z w-f'u potrzebna aby dostać się na medycynę?

Post autor: Medycyna Lwów »

do niczego CI nie jest potrzebny wf ! Liczy się wyłącznie matura.
Awatar użytkownika
jagoda*
Posty: 43
Rejestracja: 1 cze 2009, o 10:48

Re: ocena z w-f'u potrzebna aby dostać się na medycynę?

Post autor: jagoda* »

No dobra tylko dyrektor mi mówił, że mam zaliczyć chociaż jeden semestr w trakcie całego liceum bo później mogą być problemy to sobie to wziął tak z kosmosu?
Frescoo
Posty: 101
Rejestracja: 19 maja 2009, o 20:49

Re: ocena z w-f'u potrzebna aby dostać się na medycynę?

Post autor: Frescoo »

no z kosmosu hahhahahha
ja na wfie od gimn nie ćwiczę :D:D
u mnie w lo w ogole nie bylo WFU
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: ocena z w-f'u potrzebna aby dostać się na medycynę?

Post autor: Grzybu123 »

jagoda* pisze:No dobra tylko dyrektor mi mówił, że mam zaliczyć chociaż jeden semestr w trakcie całego liceum bo później mogą być problemy to sobie to wziął tak z kosmosu?
Tzn kandydaci na wydział lekarski muszą się odzaczać wzorowym zdrowiem. W przypadku, gdy ktoś w LO był zwolniony z wf a lekarz medycyny pracy wystawi, iż kandydat nadaje się na studia medyczne tam i tak będzie wf - ale kiedy ktoś do tych danych dojdzie możne zrobić nam bardzo dużo przykrych rzeczy.

Pamiętajmy, że w zawodzie lekarza opinia jest bardzo istotna!

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jagoda*
Posty: 43
Rejestracja: 1 cze 2009, o 10:48

Re: ocena z w-f'u potrzebna aby dostać się na medycynę?

Post autor: jagoda* »

Grzybu123 pisze:
jagoda* pisze:No dobra tylko dyrektor mi mówił, że mam zaliczyć chociaż jeden semestr w trakcie całego liceum bo później mogą być problemy to sobie to wziął tak z kosmosu?
Tzn kandydaci na wydział lekarski muszą się odzaczać wzorowym zdrowiem. W przypadku, gdy ktoś w LO był zwolniony z wf a lekarz medycyny pracy wystawi, iż kandydat nadaje się na studia medyczne tam i tak będzie wf - ale kiedy ktoś do tych danych dojdzie możne zrobić nam bardzo dużo przykrych rzeczy.

Pamiętajmy, że w zawodzie lekarza opinia jest bardzo istotna!

Pozdrawiam.
Z tego co napisałeś wynika, że mój dyrektor ma racje-mogą być problemy tylko pytanie- jakie?
Tu nie chodzi o to żeby mieć 6 z wfu tylko o to, że ja tego wfu w ogóle nie będę mieć zaliczonego
Awatar użytkownika
luiza
Posty: 96
Rejestracja: 2 lip 2008, o 19:06

Re: ocena z w-f'u potrzebna aby dostać się na medycynę?

Post autor: luiza »

Daj spokoj wf w ogole nie jest potrzebny. NA studiach też są ludzie zwalaniani z wfu i jkoś to nie wpływa im na to
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: ocena z w-f'u potrzebna aby dostać się na medycynę?

Post autor: shisha pangma »

Ja przez 3 lata miałam lewe zwolnienia i nie było żadnego problemu, lekarz med. pracy też nie pytał mnie o to, czy ćwiczyłam na wf.
MikaNeko
Posty: 65
Rejestracja: 6 lip 2009, o 20:34

Re: ocena z w-f'u potrzebna aby dostać się na medycynę?

Post autor: MikaNeko »

Spokojnie ja miałam po wypadku zwolnienie z w-fu w liceum przez 2 lata, na świadectwie napisane zwolniona i właśnie dostałam się na lekarski do obu uczelni, na które startowałam i nawet nie pomyślałabym, że to może mi zamknąć drogę na medycynę ^^ Lekarz medycyny pracy pytał o wiele rzeczy, ale nie o w-f. To jak będę sobie radzić z moimi problemami to moja sprawa. W takim Poznaniu np. nie ma zwolnienia z w-fu tylko wybierasz sobie spośród wielu różnych grup np. areobik, jogę, siłownie, taniec itd. Jeśli nic z tego nie możesz trenować to podobno są różne grupy z ćwiczeniami rehabilitacyjnymi, a jeśli nie można kompletnie nic robić to chodzi się na jakieś wykłady.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: ocena z w-f'u potrzebna aby dostać się na medycynę?

Post autor: Grzybu123 »

MikaNeko pisze:że to może mi zamknąć drogę na medycynę ^^ Lekarz medycyny pracy pytał o wiele rzeczy, ale nie o w-f. To jak
W Łodzi nie da się zwolnić z wf".
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: ocena z w-f'u potrzebna aby dostać się na medycynę?

Post autor: Medycyna Lwów »

W Łodzi nie da się zwolnić z wf"
myślę że na większości uczelni nie da się być z tego zwolnionym, bo coś od zdrowia się raczej należy. U nas osoby ze zwolnieniem i tak musiały chodzić albo na gimnastykę albo na jakieś techniki relaksacyjne.
Awatar użytkownika
jagoda*
Posty: 43
Rejestracja: 1 cze 2009, o 10:48

Re: ocena z w-f'u potrzebna aby dostać się na medycynę?

Post autor: jagoda* »

ja na studiach zamierzam normalnie chodzić na wf i nie będę się z niego zwalniać. Chodzi mi o to czy ktoś będzie sprawdzać przy rekrutacji czy mam zaliczony wf w liceum, bo dyrektor mi mówi, że na niektórych uczelniach tak jest-pisałam to już.
Ale skoro mówicie, że nie będzie problemu to widocznie nie mam się czym przejmować.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości