Czy to dobry pomysł?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Czy to dobry pomysł?

Post autor: Arnold »

Nie przesadzajmy Na maturze musisz znać tylko glicynę i alaninę. Inne związki czysto organiczne to tylko na olimpiadę, więc nie obawiaj się . Na maturze z organiki są węglowodory, alkohole i pochodne węglowodorów.
Awatar użytkownika
Halius
Posty: 332
Rejestracja: 12 lut 2008, o 15:02

Re: Czy to dobry pomysł?

Post autor: Halius »

No i do tego jeszcze podstawowe cukry należy umieć narysować, kojarzyć co to sorbitol i tym podobne, bo zdarzało się, że o to pytali.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Czy to dobry pomysł?

Post autor: Arnold »

o przepraszam zapomniałem o cukrach właśnie i podstawowe tłuszcze
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: Czy to dobry pomysł?

Post autor: stellar »

Dzięki Bo już się bałam, że w najgorszym momencie nauki przyjdzie mi jeszcze się tego uczyć Chcoiaż nie wykluczam, że moja chemiczka będzie od nas wymagać wszystkich aminokwasów, jak się dowie, ze na medycynę kilka osób startuje.Tam to już raczej zapewne to trzeba umieć
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 137
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:33

Re: Czy to dobry pomysł?

Post autor: Ranger »

stellar pisze:Dzięki Bo już się bałam, że w najgorszym momencie nauki przyjdzie mi jeszcze się tego uczyć Chcoiaż nie wykluczam, że moja chemiczka będzie od nas wymagać wszystkich aminokwasów, jak się dowie, ze na medycynę kilka osób startuje.Tam to już raczej zapewne to trzeba umieć
Z tego co się orientuje, do matury z chemii obowiązuje tylko alanina i glicyna.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Czy to dobry pomysł?

Post autor: Medycyna Lwów »

nie ma czegoś takiego że obowiązuje bo nie ma nic w informatorze. Nas w LO obowiązywało 10 podstawowych aminokwasów, bo zdarzały się przypadki że chcieli wzór fenyloalaniny czy seryny.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 137
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:33

Re: Czy to dobry pomysł?

Post autor: Ranger »

Na maturze nie znajdziesz pytania o innym aminokwasie. Jesli proszą o jakąś reakcję, to jest to zawsze glicyna, alanina albo fenyloalanina (o tej zapomniałem)
Fois

Re: Czy to dobry pomysł?

Post autor: Fois »

Teoretycznie teŻ mieliśmy umieć więcej aminokwasów, na lekcje, ale na maturę to tylko 3 (właśnie glicyna, alanina, fenyloalanina)
.kuba.
Posty: 294
Rejestracja: 4 cze 2009, o 20:40

Re: Czy to dobry pomysł?

Post autor: .kuba. »

Dla poparcia - u nas też te trzy. Oczywiście reakcje trzeba było pisać z każdym innym, o ile w zadaniu był podany jego wzór.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 137
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:33

Re: Czy to dobry pomysł?

Post autor: Ranger »

Dokładnie.
Wszystkie reakcje w LO z aminokwasami są na jedno kopyto
Awatar użytkownika
anusiagd
Posty: 120
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 19:46

Re: Czy to dobry pomysł?

Post autor: anusiagd »

no a ja mam z chemią taki problem iż mianowicie wszelkie zadania matematyczne mi nie idą. ja wiem, że są schematy, siedzę z tymi zbiorami po parę godzin jak głupek /żeby to choć na 2 pozaliczać/ i nawet jak mi coś zacznie wychodzić, to potem się gubię, a niby schemat jest ten sam. nie mam zielonego pojęcia jak wbić se do głowy takie chemiczne liczenie.

I mam pytanie w kwestii Vademecum chemicznego: warto jakieś kupować? Operon? inne wydawnictwo?
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 137
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:33

Re: Czy to dobry pomysł?

Post autor: Ranger »

Repetytorium Od A do Z Marzenny Klimaszewskiej wyd. KRAM jest świetne
Awatar użytkownika
onabez
Posty: 48
Rejestracja: 22 maja 2009, o 13:10

Re: Czy to dobry pomysł?

Post autor: onabez »

I mam pytanie w kwestii Vademecum chemicznego: warto jakieś kupować? Operon? inne wydawnictwo?
Ja zdecydowanie Vademecum z Operonu nie polecam. Szkoda pieniędzy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości