Jakie szczenię jest zdrowsze, ze schroniska, czy ze sklepu?

Schronisko, czy sklep?

Czas głosowania minął 20 lip 2009, o 17:34

Schronisko
3
100%
Sklepik
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 3

KaiLynn
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2009, o 17:15

Jakie szczenię jest zdrowsze, ze schroniska, czy ze sklepu?

Post autor: KaiLynn »

Mam szansę kupić sobie szczeniaczka, najlepiej Haskiego, ale inny mały też mógłby być, tylko skąd lepiej brać? Hodowla i rasowe odpadają oczywiście bo się nie dozbieram w życiu.
karolm
Posty: 5
Rejestracja: 6 wrz 2008, o 19:44

Re: Jakie szczenię jest zdrowsze, ze schroniska, czy ze sklepu?

Post autor: karolm »

pozno juz, zasypiam, ale.

Koszt utrzymania psa, jezeli wydawac bedziemy tylko na karme to 100-200zl miesiecznie. Szczepienia to ok 60zl rocznie, frontline co dwa miesiace ze 30zl. Przy najmniejszej linii oporu i marnej karmie to 120zl miesiecznie. Po 10 miesiacach stac cie na rasowego psa (rasowy = rodowodowy).
Dodaj do tego odrobaczanie, niezaplanowane wydatki (psy czasami choruja a do NFZ nie naleza), sterylizacje. A uzaleznij sie jeszcze do tego od kupowania nowych smyczek pieskowi to juz w ogole jakas masakra

Skoro nie dozbierasz sie w zyciu to chyba nie stac cie na psa. Nie mowie tego zeby sprawic ci przykrosc czy cos. Inaczej - nam (mi wlasciwie) sie nie przelewa, szybciej sam bym glodowal niz pies, ale to minimum trzeba mu zapewnic
Ja wiem, ze trudniej jest uzbierac pieniadze niz wylozyc miesiecznie, ale mozna kupic psa na raty, mozna kupic psa niehodowlanego (peta) z np wada zgryzu.

W koncu - mozna wziac bide ze schroniska, oczywiscie tez bedzie kosztowac utrzymanie, ale mniejszy (prawie zaden) wydatek na starcie (weta trzeba zaliczyc po wzieciu oczywiscie).
I blagam. zadnego psa ze sklepu czy z pseudohodowli w typie rasy. Poki bedzie popyt bedzie podaz.


jesli tam wyzej byly jakies bledy stylistyczne, jakiekolwiek to wybaczcie. pozno juz
Saint
Posty: 181
Rejestracja: 21 sty 2008, o 19:12

Re: Jakie szczenię jest zdrowsze, ze schroniska, czy ze sklepu?

Post autor: Saint »

Przepraszam bardzo
Ty masz hodowlę psów i pytasz co zrobić?
Jeśli kupisz psa w sklepie - wspierasz pseudohodowców.
Jeśli pies nie ma rodowodu - to wg ZKwP, którego jesteś członkiem nie jest rasowy.
KaiLynn
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2009, o 17:15

Re: Jakie szczenię jest zdrowsze, ze schroniska, czy ze sklepu?

Post autor: KaiLynn »

Saint pisze:Przepraszam bardzo
To ja przepraszam, ale nie chcę z hodowli, żadnego rasowego. Czyja mam iść na wystawę na siłę? No sorry.
Saint pisze:Ty masz hodowlę psów i pytasz co zrobić?
Czytaj uważnie . bez komenta. Pytasz mnie czy mam hodowlę. Hhaha. Bez żartów .
Saint pisze:Jeśli kupisz psa w sklepie - wspierasz pseudohodowców.
A jeśli u Ciebie, to już lepiej? LOL
Saint pisze:Jeśli pies nie ma rodowodu - to wg ZKwP, którego jesteś członkiem nie jest rasowy.
Saint
Posty: 181
Rejestracja: 21 sty 2008, o 19:12

Re: Jakie szczenię jest zdrowsze, ze schroniska, czy ze sklepu?

Post autor: Saint »

A banner z Twojego podpisu znalazł się tam przez przypadek i nie masz nic wspólnego z hodowlą Bachmat?
KaiLynn
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2009, o 17:15

Re: Jakie szczenię jest zdrowsze, ze schroniska, czy ze sklepu?

Post autor: KaiLynn »

Saint pisze:A banner z Twojego podpisu znalazł się tam przez przypadek i nie masz nic wspólnego z hodowlą Bachmat?
Nie mnie pytaj, tylko osobę, która ma to konto. ja umywam łapki
karinia
Posty: 165
Rejestracja: 12 maja 2008, o 11:29

Re: Jakie szczenię jest zdrowsze, ze schroniska, czy ze sklepu?

Post autor: karinia »

Jesteś hardkorem założycielu tematu, ale takim negatywnym. Pies ze sklepu? W sklepie to sobie lepiej kup marchewkę i wsadź do zupy. Ogólnie chciałam coś mądrego napisac, ale opadły mi ręce po przeczytaniu całego wątku, więc się powstrzymam.
PS. czekam na komentarz zwrotny w stylu buahaha nie rozśmieszaj mnie buahah jesteś żałosna buahaha
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość