test językowy na UMP

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
mimbla00
Posty: 135
Rejestracja: 12 lut 2013, o 11:17

Re: test językowy na UMP

Post autor: mimbla00 »

Piszesz test i najwyżej wrzucają Cię do słabszej językowo grupy. Angielskim nie ma się co przejmować. Na anatomii wymagają, a nigdy nie pytają. Nie się co denerwować. Na stomie jest jedna grupa BEZ angielskiego oni mają TYLKO niemiecki, oczywiście nie zwalnia ich to ze znajomości anatomii po angielsku.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: test językowy na UMP

Post autor: doktorka »

rybosomka pisze:oki ale czy takie osoby wgl mają szanse ? Np czy jest jakaś grupa całkiem podstawowa ?
U mnie były 2 gr niemieckie, wszystko zależy chyba od struktury roku, tzn ile bylo osob, ktore uczyly sie niemieckiego jako 1 jezyka.

Poza tym angielski jest ukladany na roznych poziomach, u mnie bylo 14 grup poziomowych z angola)
Merien
Posty: 61
Rejestracja: 6 gru 2008, o 10:34

Re: test językowy na UMP

Post autor: Merien »

Podział na grupy na lekarskim w tamtym roku nie był ruletką Grupy dziekańskie tworzono wg wyników testu językowego (wszystkie grupy mają obowiązujący język angielski). Po tym jak kilkanaście osób dowiedziało się w jakiej jest grupie (potem się pani z dziekanatu obraziła), ustalaliśmy mniej więcej w jakiej grupie możemy być. Co do osób, które na teście nie były (m.in. ja:) - to pani z dziekanatu po prostu pytała jaki jest mój poziom.
osiak
Posty: 33
Rejestracja: 4 lip 2014, o 11:37

Re: test językowy na UMP

Post autor: osiak »

Mam takie pytanie
Skoro test językowy jest pod koniec sierpnia, to co z osobami które dostaną się we wrześniu?
Merien
Posty: 61
Rejestracja: 6 gru 2008, o 10:34

Re: test językowy na UMP

Post autor: Merien »

W tamtym roku testy byly we wrześniu (2 terminy z tego co pamiętam).
osiak
Posty: 33
Rejestracja: 4 lip 2014, o 11:37

Re: test językowy na UMP

Post autor: osiak »

To dobrze Dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
eufemizm194
Posty: 52
Rejestracja: 14 lip 2013, o 11:21

Re: test językowy na UMP

Post autor: eufemizm194 »

W zeszłym roku testy były 10, 17 i 24, jak ktoś się dostał później to pisał na zajęciach z angla.
osiak
Posty: 33
Rejestracja: 4 lip 2014, o 11:37

Re: test językowy na UMP

Post autor: osiak »

Dziękuję!
Merien
Posty: 61
Rejestracja: 6 gru 2008, o 10:34

Re: test językowy na UMP

Post autor: Merien »

[at] Naprawdę ktoś pisał na zajęciach? To nieźle, mnie jakoś to ominęło
Awatar użytkownika
eufemizm194
Posty: 52
Rejestracja: 14 lip 2013, o 11:21

Re: test językowy na UMP

Post autor: eufemizm194 »

Merien, tak, szczęśliwcy pisali ^_^
Merien
Posty: 61
Rejestracja: 6 gru 2008, o 10:34

Re: test językowy na UMP

Post autor: Merien »

Haha, no tak, pewnie np. pani E. nie popuściła
HappyBlack
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2014, o 12:46

Re: test językowy na UMP

Post autor: HappyBlack »

A powiedzcie mi: jak to wygląda, jeśli ktoś ma certyfikat z języka angielskiego? W moim wypadku jest to CAE.
W szkole językowej mówiono nam (całej grupie), że jednym z plusów tego papierka jest to, że niby zwalnia on z lektoratów.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: test językowy na UMP

Post autor: doktorka »

zalezy od lektora,ja tez mam CEA i nie musialam chodzic na zajecia,ale musialam chodzic na kolokwia i zdac egzamin normalnie. Ale to i tak duze ulatwienie bylo, kolokwia byly jak co 2 miesiace,wiec w praktyce przez 3 lata mialam 1,5h zajec tygodniowo mniej. A to spora ulga np na 1 roku.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości