Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Michał1990
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2009, o 16:26

Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: Michał1990 »

Chodzi mi jak będzie przebiegał mój rok. Szukałem jakiegoś spisu itp. ale nie znalazłem.
No i jak z książkami. Jest jakiś oficjalny spis książek które mamy mieć czy trzeba po forach buszować No i czy na 1 rok będę potrzebował fartuch i jakiś inny sprzęcik Poproszę o jakąś konkretną odpowiedź. Linki mile widziane.
eufrozyne
Posty: 10
Rejestracja: 17 lip 2009, o 08:30

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: eufrozyne »

Jeśli chodzi o stome to info odnośnie książek itp. jest w przewodnikach dydaktycznych

A czy ktoś mi może powiedzieć ile semestrów trwa anatomia?
charming
Posty: 20
Rejestracja: 27 lip 2009, o 10:06

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: charming »

Chyba 2 semestry
Agalek
Posty: 71
Rejestracja: 19 paź 2007, o 22:00

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: Agalek »

Hej!
Na pierwszym roku będziesz potrzebował biały fartuch na anatomię (lekarski - 3 razy w tygodniu po 90 min, stoma 2 razy w tygodniu po 90 min, anatomia trwa 2 semestry i kończy się egzaminem w semestrze letnim) oraz na chemię, może być gorszy, a nawet poplamiony Schludny i wyprasowany fartuch przyda się także na podstawy pielęgniarstwa i na praktyki w szpitalu, które zaczynają się dosyć wcześnie (kiedy ja byłam na pierwszym roku, już w listopadzie).
Z przydatnych książek musisz się koniecznie zaopatrzyć w książkę do anatomii autorstwa prof. Krechowieckiego i Czerwińśkiego, niektórzy asystenci wymagają też nauki z Bochenka, ale te spokojnie możesz wypożyczyć w bibliotece. Do chemii obowiązywał zielony skrypt na ćwiczenia, który spokojnie kupisz od studentów w październiku, pielęgniarstwo - skrypt PAM, biologia medyczna - materiały z ćwiczeń i wykładów. Aha, przyda się jeszcze atlas anatomiczny, szeroki wybór, ja korzystałam z Kopf - Meiera i w sumie nie narzekam, choć studenci chwalili Nettera. Grupowo kupicie także pęsety anatomiczne i skalpele, ale to najwcześniej w listopadzie. Biofizyka - kiedyś obowiązywały książki profesora Goneta, szefa Zakładu na temat NMR i jeśli prof. nadal jest Szefem myśle, że nic sie nie zmieniło. Łacina - biały skryp do wypozycznenia w bibliotece, język obcy nowożytny - dopiero od drugiego semstu, informację o książkach podadzą na zajęciach.
Miłych wakacji i powodzenia w studiowaniu. Trzymam kciuki:)
Mary
Posty: 20
Rejestracja: 22 lip 2008, o 12:23

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: Mary »

A mnie ciekawi biofizyka ze względu na to, iż organizowany jest kurs przygotowawczy. Czy mógłby ktoś po pierwszym roku wypowiedzieć się na temat poziomu ? Czy jest bardzo ciężko z tym przedmiotem?
Greg Haus
Posty: 71
Rejestracja: 8 lip 2008, o 09:45

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: Greg Haus »

Mary pisze:A mnie ciekawi biofizyka ze względu na to, iż organizowany jest kurs przygotowawczy. Czy mógłby ktoś po pierwszym roku wypowiedzieć się na temat poziomu ? Czy jest bardzo ciężko z tym przedmiotem?
Ten przedmiot jest ale jakby go nie było, przez cały semestr robisz nudne doświadczenia , a potem musisz zrobić z nich sprawozdania, które są gotowe w internecie. Praktycznie nic prócz chodzenia na zajęcia cię nie interesuje ( nie ma kół, wejściówek, niczego). A egzamin - to wykucie tylko pytań na pamięć co roku większość jest ta sama i zdawalność z 85%
aaa180
Posty: 49
Rejestracja: 13 sie 2006, o 16:19

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: aaa180 »

ja do drugiej części tematu-inne nurtujące sprawy.
chciałam się dowiedzieć czy dostaliście z uczelni jakieś pismo potwierdzające przyjęcie?i czy może wie ktoś jak wygląda sprawa z organizacją roku akademickiego,kiedy dostaniemy jakiś przydział do grup i plan zajęć?
Mary
Posty: 20
Rejestracja: 22 lip 2008, o 12:23

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: Mary »

Nic nie dostałam, też mnie to dziwi a wyślą coś pewnie pod koniec września jak już wszędzie listy zamkną bo jeszcze coś się mogą ludzie poprzemieszczać między uczelniami. tylko po co im były aż dwie koperty ?
gajuss19
Posty: 199
Rejestracja: 9 lip 2008, o 21:20

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: gajuss19 »

Wysla pewnie wtedy gdy juz wszyscy beda w Szczecinie W tamtym roku ludzie pod koniec wrzesnia dostawali listy, wiec w tym pewnie tez tak bedzie
eufrozyne
Posty: 10
Rejestracja: 17 lip 2009, o 08:30

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: eufrozyne »

Jak dzwoniłam ostatnio do biura rekrutacji to mi powiedzieli, że listu można się spodziewać w połowie września, bo jeszcze są osoby, ktore rezygnują.
tratat
Posty: 10
Rejestracja: 27 lip 2009, o 11:33

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: tratat »

a ja mam pytanie odnosnie tych butow na zmiane) na zajecia w szpitalu i nie wiem czy gdzies jeszcze sa potrzebne czy tylko tam(anatomia?) ale chodzi mi o to jakie to maja byc buty?mozecie dac jakiegos linka z allegro czy co ?:) wiem ze troche glupie pytanie ale bylabym wdzieczna za odp.
Qulimbo
Posty: 96
Rejestracja: 3 lip 2008, o 10:19

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: Qulimbo »

Postaraj sie mieć dwa fartuchy - jeden naprawdę wypucowany, śliczny i bielusi na pielęgniarstwo i do szpitala, lepiej go prasować, a drugi na anatomię, tam. Zależnie od asystenta to Cię ochrzani za brzydki fartuch, albo oleje to, ja na egzamin przyszedłem w poplamionym fartuchu na chemię który nosilem, bo koleżanka mi podwinęła mój najśliczniejszy (swoją drogą, muszę go od niej odebrać! O!) No i nie było u mnie problemów, ale nie radzę próbować szcześcia, ja mam go sporo hehe.

Co do laczków, to takie kapucie zwykłe bielusie, jak dziadziunie noszą na działeczce mogą być, na przykład allegro 725492722, 732090842, przy czym te ostatnie raczej nie dają +5 do wiedzy medycznej, ale za to do lansu.Ja swoje kopyta kupiłem w sklepie BHP obok dziekanatu, spartańsko wygodne niestety, ale wychodziły sie w miarę (uf!)
aaa180
Posty: 49
Rejestracja: 13 sie 2006, o 16:19

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: aaa180 »

Mam takie pytanie związane właśnie z pielęgniarstwem.Studiowałam rok położnictwo i miałyśmy taki przedmiot jak podstawy pielęgniarstwa(ćwiczenia,seminaria i wykłady).Myślicie,że byłaby szansa przepisania przedmiotu?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości